Wpis z mikrobloga

Mirki z dziedziny #elektryka ... jest jakis komplet do sterowania urzadzeniem bezprzewodowo za pomocą opcji monostabilnej??? Chodzi mi o to by w momencie załączenia lampy w łazience za pomocą zwyklego wylacznika zasterowac pompą cyrkulacyjną cwu. Jest sporo nadajnikow i odbiornikow (zamel) ale w opcji bistabilnej czyli tzw. dzwonkowy. Jest Orno ale czy to zda egzamin? Jakos nie jestem przekonany... Doradźcie
  • 6
@pepa81: przypuszczam ze samo zalaczenie wylacznika juz bedzie czytane jako impuls. 99% sterownikow do bram itp tak ma. Zwykle wymagaja impulu o dlugosci minimum 0,3 lub 1s ale sama dlugosc impulsu pozniej juz nie ma znaczenia. Popros na jakiejs hurtownii zeby Ci tego zamela podpieli ja probe poprostu.
@pepa81: @Voyo: @pepa81:

nie rozumiem czemu się uparłeś na monostabilny nadajnik?? nie wiem czy do końca rozumiesz co oznaczają słowo bistabilny i monostabilny...

Określenie dzwonkowy używa się tylko do przycisków, np w domofonie - czyli dzwonisz tak długo jak masz palec na guziku. "Dzwonkowy" przekaźnik więc jest to przecież praktycznie przeciwieństwo bistabilnego xD.

Mniejsza - z tego z rozumiem to masz tam zwykły pojedyńczy łącznik światła. Więc po włączaniu
@pepa81: tak, będzie działać. Upewnij się tylko w instrukcji czy nadajnik i ten odbiornik są ze sobą kompatybilne. I pamiętaj że tam na tym przekaźniku możesz tylko podłączyć 5A AC1.

Sam takich cudów nie montowałem także ciekawy jestem jak z zasięgiem w praktyce jest takich urządzonek.