Wpis z mikrobloga

@elon_w_zbozu:
Jestem ciekaw jak wyglądają benchmarki dziesięciordzeniowej wersji względem podstawowego ośmiordzeniowego M1. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dobra, mam:
"According to a Geekbench post on Monday, the 10-core M1 Max with 32GB of unified memory achieves a single-core score of 1749 and multi-core score of 11542"
Wychodzi na to, że deklasuje stacjonarnego Ryzena 5800X i jest szybszy od zwykłego M1 o ~55%. Nieźle dorzucili do pieca. (
@elon_w_zbozu: Prawda jest taka, że te najwyższe wersje nigdy nie są kupowane przez konsumentów tylko jako narzędzie pracy do firmy. I szybko na siebie zarabiają.

Te komputery są wręcz śmiesznie tanie, bo potrafią zastąpić cały wózek rack z komputerem i akceleratorami np. na produkcji wideo. Coś jak Amiga w latach 90 - dla konsumenta spory wydatek, dla produkcji okazja życia.
@LepiejWcaleNizPozno: nic nie kombinowalem. Zwyczajnie po wybudzeniu, jak nie ma zuzycia energii to wiecej pokazuje przez minute. Mimo wszystko na nowej baterii łapał 15h+ teraz trzyma koło 10h. Moim zdaniem super wynik. Taka zabaweczka jak makbook nie wytrzymałaby u mnie kilku miesiecy w pracy. Tego dzika mam juz 2,5 roku, w jednym miejscu ułamana obudowa ale dzielnie sie trzyma. Ale korzystam z niego jak z narzędzia, czasami przeleży noc w aucie