Wpis z mikrobloga

Brakuje kierowców ciężarówek. Zatrzęsienie ofert nawet w mojej okolicy. W każdej wsi po dwie firmy, co jedna to większy parking. Obdzwaniam wszystkich i albo mnie zwodzą, albo mówią wprost, że świeżych kierowców nie przyjmują. Czarę goryczy przelał koleś, który mi naobiecywał, że od przyszłego poniedziałku zacznę, miał wczoraj zadzwonić z potwierdzeniem ale nie zadzwonił, więc ja zadzwoniłem dzisiaj i jak tylko się przedstawiłem to się rozłączył i już więcej nie odebrał xD Fajny rynek pracownika, bulwo.

#pracbaza #zalesie #zycietruckera #bezrobocie
Damasweger - Brakuje kierowców ciężarówek. Zatrzęsienie ofert nawet w mojej okolicy. ...

źródło: comment_1634633390ilklH1xBf1LUAtoPArEBYd.jpg

Pobierz
  • 77
. Zaraz oddzwonię tylko dziecko z przedszkola odbiorę

2. Umówiłem się z typem na 11:00, zachodzę a on mówi że muszę jeszcze godzinę poczekać bo on ma spotkanie.

Rzecz jasna we wszystkich przypadkach już się tam nie zjawiłem/nie odbierałem/ zablokowałem. Szanujmy się. Było więcej takich sytuacji ale te dwie tak na szybko sobie przypomniałem.


@Samojezdna_kuweta: w sumie to powinieneś być im wdzięczny za takie zachowanie. Dzięki niemu uniknąłeś pracy z debilami.
@Damasweger: Sytuacja dotyczy nie tylko branży transportowej. Braki kadrowe są w wielu miejscach, ale że p0lscy przedsiębiorcy to w dużej części kretyni nastawieni na prymitywną eksploatację zasobów (w tym ludzkich) to wolą ograniczyć sobie zyski niż poniżyć się (we własnym mniemaniu) przeszkoleniem pracownika.

Przecież oni ZAINWESTUJĄ czas i pieniądze (powiedzmy 5 tys.) w pracownika, taki gość popracuje kilka miesięcy, zarobi im nawet te 10 tys. (ale przez miesiac-dwa dopiero wyjdzie na
@Damasweger: najlepsze jest to, że te sytuacje nie dotyczą tylko osób co nie mają doświadczenia, ale Janusze zachowują się w ten sposób w stosunku do każdego

pracy mnóstwo, ale w 90% gównianej i każdy będzie narzekał, że nie ma kierowców, ale nikt nie pomyśli by wybić się trochę ponad resztę Januszów i uatrakcyjnić swoją ofertę pracy, ale co tu będziemy gadać jak nawet podejścia jak do człowieka nie ma tylko pracownik