Wpis z mikrobloga

Kurcze, naszła mnie ochota by spróbować te słynne Dark Souls. Zawsze tej gry unikałem jak ognia, bo nie lubię gier trudnych, ale z drugiej strony zawsze byłem fanem gier typu God of War, Castlevania lords of Shadows, Darksiders, Fenyx Rising gdzie walczy się z bossami, przemierza świat, czy rozwiązuje zagadki. To teraz pytanko - idzie gdzieś wyhaczyć całą trylogię po polsku w dobrej cenie?

#gry #darksouls #fromsoftware
  • 23
@3mortis: Nawet w God of Warze podchodziłem wiele razy do bossów (ile się namęczyłem z Hadesem z trójce brrr) czy Castlevanii. Więc taka nauka bossów sprawia mi frajdę, zastanawiam się po prostu czy to jest tak, że jeden nieumiejętny ruch i leżysz (bo nienawidze gier stawiających na perfekcjonizm)
@ponerLokej: duzo zalezy od postaci, zobaczysz duzo pro graczy z 5 recznym mieczem wielkosci ciezarowki biegajacych nago bo dla nich taktyka "glass canon" sie sprawdza.
Ale jak zaczynalem to postac rycerza, z tarcza, stamina, udzwigiem zeby robic uniki itp potrafi zwykle przyjac na tarcze a potem na klate te kilka pomylek, po prostu nie mozna sie bic na zasadzie "oklepujemy sie nawzajem, otrzymuje obrazenia ale wrog padnie szybciej a ja sie
@ponerLokej: Dark Souls może sprawiać takie wrażenie, że wymaga perfekcjonizmu i uczucie walenia głową w mur, ale wtedy to po prostu wiadomo, że lokacja dająca ci w kość może być poza twoje siły i trzeba wybrać inną, bardziej odpowiednią i łatwiejszą ścieżkę, a do tamtej wrócić jak zbierzesz lepszy sprzęt, levele no i będzie ogólnie lepszy w tą grę.

Jedynak proponuje wpierw zapoznać się z jakimś poradnikiem, szczególnie odnośnie statów i
@ponerLokej: Nie do końca zgodzę się z @Megawonsz_dziewienc, soulsy na dzisiejsze standardy sa grami trudnymi, lecz daleko im do gier z czasów pegazusa gdzie miało się trzy serduszka. Tutaj mamy checkpointy, mikstury leczenia itp. co nie zmienia faktu że umiera się dość często. Największym wyzwaniem sa oczywiście bosowie, lecz gdy nauczysz się ich ataków to każdy jest do "zrobienia". Rada jest taka, przetrwaj pierwsze 4 godziny, moim zdaniem najtrudniejszy jest
@3mortis: na stówę będzie mnie kusiło by robić postać pod jakiś build (przyzwyczajenia z mmo), ale spróbuję podejść do tematu z czystą głową. No właśnie widzę, że remaster jest powyżej stówy ( a chciałem na steam), ale to od niego chcę zacząć, bo to pierwsza część, a ponoć fabuła też jest świetnie zrobiona
@ponerLokej: na enebie są dość tanie dwie części, ale jedynka trzyma dość wysoką cene. Tak czy siak ukończyłam wszystkie na 100% i najważniejsza sprawa to ostrożne parcie do przodu. Nie można lecieć na yolo i liczyć na szczęście, bo padniesz na 2 hity, a i też warto zachować umiar w walce, bo często kusi żeby zadać jeszcze jeden cios i wykończyć przeciwnika i to jest gwóźdź do trumny.
No właśnie pytanie, czy ta gra ma otwarty świat czy jest to liniowe przechodzenie gry?


Mozesz isc do wiekszosc lokacji, od poczatku, ale poziom trudnosci narzuca np w ds1 pewna sciezke na start, a potem dowolna kolejnosc 4 glownych bosow, dlc, lokacji nieobowiazkowych itp
W ds2 i 3 gra staje sie bardziej prostolinijna ale nadal glowni bosowie, poboczne lokacje itp sa do wybrania
@ponerLokej:

na stówę będzie mnie kusiło by robić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ponerLokej: mnie zniechęcił pierwszy Boss, walka polegała na tym że się #!$%@? biegało po drabinie albo blokowało na blankach, bo postacie są jak z kartonu i nie da się koło nich przejśc/przeskoczyć/zrobić rolla. Jak cię przycisnął do ściany albo rogu to mogiła. Takich zresztą blokad jest pełno.