Wpis z mikrobloga

#pracbaza pracuje w typowym #korpo no może z lekkimi naleciałościami prlowskimi. Laski siedzą, laptop 15" na biurku za nim ustawiony wyłączony monitor, typ nadupca 2 dzień prezentację z 3 slajdów bez myszki, szefowa w ogóle nie ma monitora na biurku. Jak oni #!$%@? mogą tak żyć.

Ja sobie zamówiłem elegancko dwa monitory i sobie legancko pracuje. Yo
  • 13
@Bobokkk: Ja mam w domu 2 monitory: 34 cale 21:9 i 27 cali 16:9 (oba 1440p) i jak muszę iść do biura pracować na 2x24cale w 1080p to mnie krew zalewa.

A co do pracy w korpo ogólnie, to może faktycznie wychodzisz przed szereg, bo inni na 1 laptopowym ekranie mogą zawsze zrzucić winę za tempo pracy na sprzęt jakim dysponują, a Ty nie będziesz miał tej wymówki. W korpo najważniejsza
@Bobokkk: @kwahu666_ponownie: @ali3en: ja mam całkiem odwrotnie. Pracowałem zawsze na 2 monitorach plus 3 z laptopa i nie wyobrażałem sobie inaczej. Ale jak przyszła praca zdalna to przestawiłem się jedynie na laptopa z racji wygody zmiany pozycji bo mogę z nim kucać, klęczeć, leżeć stać (rzadko siedzę) co ma zdecydowanie pozytywne wpływ na zdrowie nieco kosztem wydajność, ale generalnie można się przyzwyczaić i wyrobić styl pracy na laptopie gdzie
@orzeszkiziemne: tzn nie to że nie używam calkowicie bo zawsze jak przechodzę do pozycji siedzącej to podłączam i jak mam jakieś rzeczy do ogarnięcia gdzie monitory faktycznie się przydają to używam, więc sumarycznie to używam w jakiś 30% czasu pracy
A mnie praca na dwoch monitorach #!$%@?¯_(ツ)
W kazdej firmie mialem taka mozliwosc i dramat¯_(ツ)

A juz totalna porazka gdy monitor duzy,a ekran w lapku malutki