Wpis z mikrobloga

Hej #datascience #pracait #jezykr

Pracuję wykorzystując w większości R i właśnie R to pytanie będzie dotyczyć. Mam doświadczenie zawodowe w R około dwóch lat, zajmuje się robieniem ETLowego backendu plus webappki w shiny.

W mojej pracy jest mi bardzo dobrze, to znaczy ciąglę uczę się czegoś nowego, i nikt nie broni mi testować i stosować nowych rozwiązań. Ale brakuje mi kogoś bardziej ogarniętego ode mnie, kto zrobiłby code review itp.

Podpowiedzcie proszę, jaki sposób mogę bez mentoringu seniora w pracy, dostać jakąś krytykę na temat mojego kodu i moich praktyk?
  • 4
@yoloBaklawa: czekaj, czyli ty to wszystko robisz "na czuja" i wszyscy łykają rozwiązania na zasadzie "działa bo działa", a jak coś się wywali to po prostu wracają?

trochę to niepoważne ale ok, nie wnikam, aczkolwiek w sumie ciężko powiedzieć ile faktycznie potrafisz, a ile to jakiś spaghetti code który po prostu bo wielu próbach robi to co miał robić

zrób jak kolega wyżej mówi ew zmień pracę :P

swoją drogą z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peoplearestrange: na początku na uczelni miałem dwa przedmioty, później w trakcie pracy w wolnym czasie robiłem kursy na datacamp i oglądałem jak ktoś robi rzeczy na yt, np David Robinson. W sumie, myślę że to na yt jest cenniejsze, chociaż datacamp dał mi dość szerokie podstawy pod tytułem, to się robi tak, a to przy pomocy tego.

Nie powiedziałbym że robię ma czuja, tzn faktycznie czasami coś nie zadziała bo nie
@yoloBaklawa: gituwa
tylko właśnie wiesz jak to brzmi nie.. a tutaj miałem dwa przedmioty z R, czyli pewnie jakieś podstawy typu poznanie typów danych, jakieś tam obliczenia.. a nagle robisz ETL w R o.O trochę duży przeskok :D no ale widocznie nie jest to takie ciężkie/ty jesteś odpowiednio dobry że ze stosunkowo małym nakładem pracy jesteś w stanie robić fajne rzeczy :)