Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam za mało.

Przez 7 miesięcy w roku pracuję 6/7 dni w tygodniu i zarabiam 7k miesięcznie netto (o, dopiero teraz zauważyłem te siódemki ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Przez pozostałe pięć miesięcy, moje zarobki to 3k netto miesięcznie.

W ogóle mnie to nie satysfakcjonuje. Średnio wychodzi to jakieś 5k miesięcznie przez cały rok. Niby nie jest to mało, ale też jak patrzę po niektórych znajomych, to moje zarobki plasują się jako jedne z najniższych. Niby na wszystko mi wystarcza, ale dzięki galopującej inflacji widzę, że jest tego coraz mniej.

Wiem, że tutaj wszyscy #programista15k i te zarobki są dla was śmieszne, ale... Co mogę w życiu zmienić? Jak mogę dorobić do wyższej pensji?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616fdd14820612000add7c34
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nawet jeśli nie chcesz zmienaić pracy, wyślij od czasu do czasu gdzieś swoje CV. Jak masz chwilę wolną, to raz na jakiś czas zamiast serialu czy innej prostej rozrywki poprzeglądaj oferty pracy i poaplikuj na jakieś potencjalnie atrakcyjne, nawet jeśli brakuje Ci tam trochę jakichś kwalifikacji (najwyżej nie dostaniesz pozytywnych odpowiedzi, za to nie biją).

Jak Cię zaproszą na rozmowę czy jakieś testy to się przejdź pogadać. Nawet jeśli nie