Wpis z mikrobloga

@OddajButa123: studia dają trzy rzeczy:
- signaling że masz wyszże wykształcenie, czyli tak zwany papierek. Jak idziesz na dobre studia, tak zwane prestożowe, to jest to dodatkowy signaling
- wiedzę, w gówno szkołach pewnie jej niewiele, w tych lepszych pewnie lepiej
- networking, zdobywanie kontaktów przydatnych w późniejszej karierze zawodowej. I to ma niebagatelne znaczenie. Zwłaszcza dla ludzi trochę bardziej ambitnych, którzy widzą się docelowo wysoko, bądź chcą zakladać własne biznesy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@OddajButa123: tego mema robi ktoś kto tylko studiuje
Jak mam pracować w laboratorium w wolnym czasie jeśli są studia zdalne? Dojeżdżać z #!$%@? 300km w jedną stronę żeby porobić w labie?
Po to są studia żeby się angażować w organizacje studenckie i pracować w projektach naukowych gdzie na prawdę się robi kontakty które się przydają.
Mówię oczywiście o stacjonarnych studiach. Ja wiem że są ludzie których rodzice nie utrzymują na studiach
@OddajButa123: naprawdę nie wiem skąd się biorą ludzie którzy nie chcą zdalnych. U mnie na uczelni 90% socjalizacji polega na narzekaniu że zdalnych nie ma. Szczerze mówiąc to na stacjonarnych mniej się spotykamy niż na zdalnych, bo nie dość że dojazdy marnują czas, to jeszcze różne grupy się praktycznie nie spotykają bo godziny zajęć się zupełnie nie pokrywają.

Jedyny dobry powód na prowadzenie zajęć na uczelni to jeśli wymagają one specjalistycznego
@OddajButa123 co ty #!$%@?, na wykładach online nie ma opcji się skupić, zwłaszcza jak sąsiad z góry #!$%@? cały dzień wiertarką w ścianę i potem jedyna opcja to dziadować na cudzych notatkach i matemaksie. A na wydziale cyk elegancko cisza i pełne skupienie, żaden debil śmieszek nie wyciszy wykładowcy, #!$%@? ms teams nie ścina mimo światłowodu 42069mbps.