Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Bolid pod obeliskiem w Sosnowcu, upamiętniającym dawny podział Europy który zbiegał się m.in w tym miejscu zwanym Trójkątem Trzech Cesarzy (styk Imperium Rosyjskiego, Prus i Austro-Węgier). W tle widać nieczynne wiadukty kolei piaskowej a za nimi czynne na linii z Mysłowic.

Trasa 27km z Katowic prowadząca częściowo Szlakiem Dawnego Pogranicza a w powrotną stronę przez Niwke - Dandowkę - Dębową Górę i Naftową w Sosnowcu.

#rower #zaglebie #sosnowiec
sylwke3100 - Bolid pod obeliskiem w Sosnowcu, upamiętniającym dawny podział Europy kt...

źródło: comment_1634746234RF0aLdsRcgb6fhJYwzLbO4.jpg

Pobierz
  • 7
@Markus86: Gdyby jeszcze ten szlak od zjazdu na Modrzejowie był w spoko stanie to ok ale tam jest niestety kiepska nawierzchnia. Pełno dziur, kamoli czy czegoś innego po czym się średnio da jeździć.
@sylwke3100: Tam jest jeszcze inny problem . Kiedyś było fajne dojście wałem od ulicy Orląt lwowskich, dokładnie od mostu. Była sobie tam na wale ścieżka, którą można było przejść, czy przejechać na rowerze. Jednak okazuje się, że tam przechodziła przez niewielki kawałek terenu prywatnego i właściciel posesji zagrodził przejście, zrobił tam chaszcze, że nie da się przejsc . A szkoda . Ja wiem, prawo własności jest święte, ale czy władze Sosnowca
@kecajek: @sylwke3100: w sumie dobrze ze zagrodzil - kilka lat temu wladowalem sie tam nic nie wiedzac rowerem (jdac od strony trojkata). Potem jakis miejscowy zaszedl droge odwrotu z jakimis grabiami bluzgajac, a do drogi przejscia brak i musialem mu przez podworko z rowerem na plecach zapieprzac zeby ujsc z zyciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)