Wpis z mikrobloga

Cześć, właśnie rozpoczynam na kanale nową mini serię jesienną.
W pierwszym odcinku zaskakujący zakamarek woj. dolnośląskiego. Zapraszam na krótką historię o Górach Bystrzyckich i Dolinie Dzikiej Orlicy. W pięknej jesiennej barwie, z odprężającymi kadrami, spokojną muzyką i kilkoma ciekawostkami po drodze. Kilka wniosków: Bardzo pasuje ten rejon dla: Rowerzystów, ale takich, co lubią co chwilę się zatrzymać, wędrowców, ale takich, co niekoniecznie lubią ostre podejścia, freaków geograficznych (Torfowisko Zieleniec, najwyżej położony kościół albo rzeka Orlica płynąca... wbrew wszelkim zasadom ;) ale również tych, którzy lubią prowadzić auto i oglądać ciekawe widoki za oknem

Cóż, zapraszam do wspólnej wycieczki i wsparcia filmu w wykopalisku

#pannoramixtrip #podroze #ciekawostki #gory #tworczoscwlasna
Pannoramix - Cześć, właśnie rozpoczynam na kanale nową mini serię jesienną. 
W pierw...

źródło: comment_1634747450BVphi6BjmWZdNwWCrbUQx8.jpg

Pobierz
  • 20
@Pannoramix: na razie nie mogę obejrzeć odcinka, a być może została w nim poruszona ta kwestia, ale jestem ciekawy wiec zapytam. W jakiej miejscowości w tych rejonach najlepiej się zatrzymać na te przysłowiowe kilka dni tak żeby było optymalnie z dojazdem lub najlepiej dojściem na szlaki?

Ps dopisz mnie do listy wołania jeśli można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pannoramix: Byliśmy w sierpniu w Kotlinie Kłodzkiej - Góry Stołowe i Sowie, Twierdza Srebrna Góra, Kłodzko. Piękne miejsce, a do zwiedzania tyle rzeczy, że na pewno jeszcze tam wrócimy :) Z tego co widzę jesienią okolice wyglądają o wiele bardziej magicznie niż latem :)
Bardzo ciekawe miejsce, pozbawione podhalańsko-beskidzkich naleciałości. Zupelnie inny klimat, architektura.
Z Jagodnej widzisz całą dolinę oraz Śnieżnik po drugiej stronie i vice versa.
Z tą dzikością bym się nie zgodził, to góry, w których gęsto od dróg, ścieżek. Mocno zarysowana działalność czlowieka.
@Chrzonszcz: masz rację, ale to semantyka słowa dzikość. Pod tym względem to nawet najdziksze miejsce w Polsce - Źródliska rzeki Jasiołki i Czerwone Bagno - mają jakieś elementy dróg, ścieżek. To ewentualnie uznajmy gęstość zaludnienia i zanieczyszczenie świetlne jako argument dla Gór Bystrzyckich
Wróciłem stamtąd 3 tygodnie temu. Polecam jeszcze trasę stu zakrętów między Kudową a Radkowem. Autostrada sudecka bardzo fajna, szczególnie autem z napędem na tył jedzie się świetnie, nawet po tym starganym asfalcie.