Wpis z mikrobloga

Wpadł do mnie dziś mój dziadek (pisowiec) no i tam gadka szmatka co tam jak tam, jak zdrowie, gadamy o sytuacji na świecie i pytam go "co sądzisz o tych cenach paliw teraz, drogo co?" Na co on odpala pisowską machinę #!$%@? i wypranego mózgu via TVPis:

D:-No drogo drogo anon, ale to na całym świecie tak
A:-A co Ty byś zrobił na ich miejscu żeby to paliwo tańsze było?
D:-No ciężko powiedzieć, bardzo nic nie można zrobić bo to nie od nich zależy
A:-Ale mogliby np. akcyzę obniżyć na paliwa? Bo Kaczyński w 2012r. mówił ,że trzeba odpowiedzialności i odwagi żeby obniżyć akcyzę
D:-No tak tak, mówił tak, ale wpływy z akcyzy to największe zasilenie budżetu a budżet już zaplanowany przecież
A:-No a jakby tak na czas tego kryzysu przestać płacić te socjale, i obniżyć akcyze? To nie zrównałoby się?
D:-No może i by się zrównało, ale i tak jest tanio według tego co było za PEŁO ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy średnia krajowa to było 2500 brutto a teraz jest 5500 brutto!! To i tak mozesz wiecej tego paliwa kupić
A:Ale dziadek, jakie 5500 brutto? gdzie taka średnia? Ile zarabia przeciętny Polak? Z 3-3,5k netto na rękę? Ja bym się opierał na medianie a nie na średniej
D:-Niee średnia ważniejsze, toć od zawsze tak sie podaje, od tego placimy ZUSy itp!
A:-No a swoją drogą to baryłka ropy za PO kosztowała jakieś 130-140$ a teraz kosztuje ok. 90$ to jednak taniej było chyba co?
D:-A skąd! Dopiero jakby teraz paliwo było po 9-10zł to by się zrównało z tamtym poziomem!!!
A:-Mhm, a co byś wolał swoją drogą - dostawać te 13,14 i inne socjale, czy obniżka podatków która wyjdzie na to samo?
D:-Noo w sumie jakby wyszło na to samo albo ciut lepiej to obniżka, ale to niemożliwe tak obniżyć bo z czegoś Państwo musi się utrzymać
A:-No tak musi, ale jakby nie rozdawali nie swoich pieniędzy, to nie trzeba by było wysokich podatków więc wszyscy byśmy wyszli na plus.
D:-Taa, w ogóle to nigdy nie miałem tak dobrze jak za PIS! Niezłą mam emeryture, 13, 14 stać mnie na co chce, za platformy to bym ni mioł tego, ni mioł...

Potem jeszcze rozpędził się w wychwalaniu tych neobolszewików, dopił herbatę i pojechał do domu. I jak ma być #!$%@? dobrze w tym kraju, ja #!$%@?...

Już nie chciałem się z nim kłócić bo to jak grochem o ścianę...

#bekazlewactwa #4konserwy #wolnosc #pispojednozlo #truestory #polityka
źródło: comment_1634756626QHzUig2E9th5XYn6iw7EMT.jpg
  • 3