Wpis z mikrobloga

Mam doła, jak cholera. Przyszły tydzień będzie ostatnim w obecnej pracy i nikomu nie mogę o tym powiedzieć. Czuję się fatalnie, że zostawię ich z kupą mojej pracy, niczego się niespodziewających, bo to naprawdę w porządku ludzie. Wie o tym tylko kilka najbliższych osób spoza biura, a mnie zżera poczucie winy.
  • 4
@moll: Pracuje przez agencję dłuższy czas w tej firmie i znalazłem lepiej płatną pracę, do tego o połowę bliżej. Problem w tym, że obecna zgłosiła się już do agencji o przejęcie mnie na stałe. Ze względu na okoliczności mogłoby dojść do kary finansowej dla agencji za podbieranie pracownika. Ostatniego dnia agencja ma zadzwonić i powiedzieć, że więcej nie przyjdę.
@Revolverheld: hmmm... Jakaś dziwna sytuacja... Z tego co wiem kary umowne są w drugą stronę - pracodawca użytkownik płaci karę za podbieranie pracowników agencyjnych za plecami. Tak normalnie jest zapis, że po X czas przejmują pracownika tymczasowego za frajer, a wcześniej za jakąś tam krotność wynagrodzenia/marży.
Nie widziałam umów, w których agencja płaciłaby karę za przeniesienie pracownika do innego pracodawcy użytkownika, albo żeby płaciła karę za rezygnację pracownika w ogóle. Agencje