Wpis z mikrobloga

@KrzysztofMickiewicz: Bardzo fajna inicjatywa, żeby pomóc dziewczynom się rozwijać w tym zakresie. Klasy informatyczne to nadal w 90% chłopcy, co w teorii jest zrozumiałe, ale można to wyrównać. W gamedevie procent też jest niski, a jak już są w branży to są traktowane często seksistowsko niestety. Może to się zmieni jak właśnie taki CDPR pomoże w rozwoju? Spróbować warto.
@KrzysztofMickiewicz: Bardzo fajna inicjatywa, żeby pomóc dziewczynom się rozwijać w tym zakresie. Klasy informatyczne to nadal w 90% chłopcy, co w teorii jest zrozumiałe, ale można to wyrównać. W gamedevie procent też jest niski, a jak już są w branży to są traktowane często seksistowsko niestety. Może to się zmieni jak właśnie taki CDPR pomoże w rozwoju? Spróbować warto.


@tronkz: tak, a biedę zniesiemy ustawą.
@tronkz: ok to teraz czas na wyrówananie szans w branży 'beauty'. Jest jakaś chetna duża firma, która zrobi specjalną ofertę stypendialno-mentoringową dla mężczyzn? Bo rozumiem że nie wpadłeś na to, że po prostu branże gier video w wiekszości przyciągają facetów, a kosmetologia kobiety? Niedługo dojdziemy do tego, że kobiety będą zatrudniane na zasadach takich jak niepełnosprawni, pracodawcy po prostu będą mieli z tego tytułu przywileje.
@2-Fenyloetyloamina: E tam, to jest tylko średni kaliber
Traktowanie kobiet jak niepełnosprawne to według mnie poniższy screen.

Za sam fakt bycia kobietą dostaje się więcej punktów niż za bycie upośledzonym.
Mądry człowiek uznałby, że ktoś uznaje fakt bycia kobietą jak bycie niewykwalifikowanym i upośledzonym, ale odzew kobiet jest pozytywny.
Te (konkretne) kobiety chyba mądre nie są.
Pobierz
źródło: comment_1634795034g7T2wLvqrZtaYThempZef9.jpg
@RunAway268: Nie wiem czy jest, zaproponuj to albo sam zorganizuj, skoro tak się tym interesujesz to pewnie siedzisz w tym.
A rozumiem i wpadłem na to, że branża gier przyciąga facetów, niesamowite, co nie? A wiesz co jest fajne? Jakby kobiety też przyciągało! Ale by była jazda, nie?