Wpis z mikrobloga

@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: na cztery dni nieświadomie wyłączyłem filtracje w akwarium z rybami, ani jedna nie padła. W krewetkarium mam Aquacleara ustawionego na minimum, więc ledwo z niego kapie i żadnych strat. To nie wina przyduchy, tam się coś wydarzyło innego. Może grzałka miała przebicie?
  • 0
@kloner11: też myślałam o przebiciu z grzałki, mój kolega coś takiego miał, więc najpierw neonówką sprawdziłam akwa i było ok. Zero przebicia. Filtr tez normalnie działał. Rybki jakie miałam wszystkie przeżyły (chociaż już pływały pionowo przy tafli) i zostało jakieś 20 krewetek. No ale 50 martwych wylowilam. Myślałam że amoniak mógł skoczyć ale był na 0. Po szybkiej wymianie wody ryby się momentalnie ożywiły.
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: przebicie grzałki nic nie powinno zrobić, bo one są tak konstruowane,żeby nawet przy uszkodzeniu nie porazić ryb,u mnie rozpadła się grzałka 50W, żadnych strat nie było, jak duże akwa ? i czy robiłaś podmiany wody zanim to się stało ? (może jakieś zanieczyszczenie w sieci, krewetki są bardzo czułe np. na miedź)
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Polecam Tetra seria APS. Te najmniejsze nie mają regulacji, ale można to oczywiście łatwo zdławić na wężyku. Miałam porownanie z jakimś aquaelem, duuuży plus dla Tetry. W jednym akwarium chodzi non stop (dzieciaki lubią bąbelki :)) i nikomu nie przeszkadza, nawet w nocy.