Wpis z mikrobloga

Miraski i mirabelki #szosa witam witam i o zdrowie pytam, no a propoooo ( ͡º ͜ʖ͡º) potrzebuje porady bo słońce mi tu wychodzi i trzeba jechac dalej. Otóż testuje nowy rower i podczas pierwszej jazda 50km pojawił się ból prawego barku tak w okolicy łączenia z obojczykiem, nie było tragedii, przejechali. Przed drugą jazdą 120km dobrze się porozciągałam, zmieniałam pozycje żeby jakoś odciążyć, ale już po 70km musiałam robić pauzy na rozmasowywanie bo aż piekło. Mam wrażenie, że gdzieś bardziej napinam te stronę, mięśnie, może to wina klamkomanetki bo chyba mam za daleko, a jeszcze jeżdżę przezornie w gotowości do hamowania, plus z góry na hamulcu cały czas. Ogólnie na rowerze leżę jak księżniczka, czuję wygodę, plecy odpoczywaja, ale wlasnie w dolnym chwycie czuję, że obręcz barkowa leży wygodniej więc wina może być w tej kierownicy. Teraz się zastanawiam czy to źle ustawiony sprzęt czy moje słabe mięśnie chcą mi odebrać radość z jazdy. Na obronę drugiej opcji mam to, że rowerem jeżdżę cały czas, co prawda była troche inna pozycja bo na trekkingu, ale długie dystanse wjezdzaly bez cienia zastrzeżeń.
Rozciągać, jeździć i się przyzwyczai? Czy nie obejdzie się bez wizyty w serwisie?
  • 21
@niejedzkitku: no mi się zdaje, zwłaszcza na tym ostatnim zdjęciu w plenerze, że mostek jest trochę w lewo i może Ci się to delikatnie naciąga. Ale niczego sobie nie dam uciąć.
Potem dochodzi kwestia szerokości i reachu na kierownicy. Może jest za szeroka i za długa i coś się źle układa z tego powodu. Chyba Kasia z Bikeshow miała jakiś problem z tym związany, bo pamiętam, że w jednym odcinku mówili
@kuraku musiałam zostać ekspertem od roweru przy poszukiwaniach tej perełeczki, na eksperta technicznego nie mam narazie siły, wychodzi na to, że trzeba będzie gdzieś go oddać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@niejedzkitku: tak jak kolega @kuraku zauważył masz krzywo ustawioną kierownice. Odkręć/poluzuj śruby mostka na rurze widelca, ustaw poprawnie kierownice, dokręć śruby. A jak chcesz mieć kropeczki w jednej linii to jedną z obejm mostka odkręć, obróć o 180° i przykręć, ale to mało istotne - ja bym to olał
@uysy ponoć mam dobrą pozycje na rowerze, ale jak będzie okazja to zrobię foto i prześlę. Ja mam 169 wzrostu, 78 przekrok i 38/39 barki, a kierownica ma 42. Rozmiar roweru wzięłam większy 54 bo taki okazyjnie trafiłam używany i dla mnie jest komfortowo ze względu na rozciągnięcie pleców, z którymi miewam problemy, a przymierzałam się kiedyś do mniejszego to od razu było mi niewygodnie. Na trekkingu jeżdżę na 56 i nigdy
Rozmiar roweru wzięłam większy 54 bo taki okazyjnie trafiłam używany

Tu przestałem czytać, za duży, kiera za szeroka :). Wydaje Ci się że jest komfortowo. Rozmiarówka Treka jest #!$%@? :).
@niejedzkitku: Byłem tam gdzie ty, dlatego zrobiłem "doktorat" z bikefittingu. Mam przekrok 83cm i 172cm wzrostu. Trek Emonda w rozmiare 54 był dla mnie za duży, ratował go mostek 4cm ale było to bez sensu, bo po co jeździć na limicie. Ty jesteś niższa i masz krótszy przekrok. Poluj na mniejszy rozmiar po prostu. Nawet 50 (przeczytaj ten poradnik który napisałem).