Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, mam problem xD

Dotarłem do momentu w grze, w którym nie bardzo mam pojęcie co robić by dalej zrobić progress. O co chodzi? Otóż dotarłem do katedry (czy tam kościoła), udało mi się pokonać po wielu próbach rycerzy oraz tego jednego wielkiego czołga z tarczą, który miał tą cząstkę ognia. Gram mega ostrożnie, zaglądam w każdy kąt, staram się wyczaić potencjalne pułapki i jest mega spoko. Umieram, ale prę do przodu.

Ale - zaczyna jednak doskwierać fakt, że ja cały czas biegam z jednym i tym samym ekwipunkiem. Przeciwnicy stają się coraz bardziej upierdliwi (rycerze to jak bossy), a ja łażę z mieczem zdobytym na początku gry, tylko tarczę lepszą zdobyłem. Łażę bez zbroi bo zależy mi mega na mobilności, a miałem wrażenie, że te zbroje gówno dają (jak mnie zabijali na dwa-trzy hity tak zabijali).

I teraz tak, kompletnie nie mam pojęcia co teraz robić by mieć lepszy ekwipunek - niby są sklepiki, czy ten kowal, ale nie wiem co brać u niego a dusz nie chcę marnować, bo raz straciłem bezpowrotnie 7 tyś... ;( A jak czytam poradniki to mówią: "#!$%@? bierz łuk, zajeb smoka na moście i masz OP miecz do końca gry", a ja tak nie chcę bo równie dobrze mogę wpisać kody.

Chodzi mi o taki progres typowo "noobski", tak żebym mimo wszystko uczył się tej gry, bo sorry, czuję, że tego miecza raczej nie zabiorę do drugiej części gry albo do bloodbourne'a ;P

Dla kontekstu: gram sobie typowym wojownikiem, miecz, tarcza, staty pakuję głównie w życie i siłę (raz w wiarę by mieć leczenie)

#darksouls
źródło: comment_1634807668GHjKCsIQ0ypXE7Lsn60JSL.jpg
  • 8
@ponerLokej: jeśli nie chcesz zabijać wiwerny na moście korzystając z łuku i krzywej balistycznej, to przynajmniej utnij jej ogon (gdy schowasz się za tym załomem przy schodach, smok po ~10 sekundach wyląduje na moście i możesz pod nim przebiec, żeby zaatakować go od tyłu). W ten sposób zdobędziesz dobrą broń nie "czitując".
Jeśli chcesz nosić cięższy pancerz nie tracąc mobilności, to protipem jest pierścień Havela. Zbroi nie kupuj, lepszą znajdziesz gdzieś
@ponerLokej: Farmic dusze mozna w nieskonczonosc, pod koniec gry jakies tam 30k w dupe nie bedzie cie zbytnio obchodzilo jak kolejny lvl to beda ogromne kwoty.

Co do broni, jak chodzi o walke wrecz to sila i wytrzymalosc sa zawsze ok, stamina do ciosow, udzwig bo lepszy pancerz przy oczekiwanej szybkosci przewrotow itp
Sila i zwinnosc to juz zalezy od skalowania broni, mozna rozwazyc pakowanie w obie statystyki, pamietanie ze trzymanie
@ponerLokej DMG zależy od bazowych obrażeń broni oraz skalowania ze statystykami, zarówno bazowe obrażenia jak i skalowanie zwiększa się przy ulepszaniu.
Do tego masz jeszcze opcję zaklinania, ale skoro idziesz w pure str to nie ma co sobie tym głowy zawracać.
Przy czym pamiętaj że dmg to nie wszystko, ważny jest też moveset, zdolność do przełamywania poise i inne takie

Taki protip, lepiej jest grać po angielsku bo łatwiej znaleźć informacje w