Wpis z mikrobloga

W 2016 robiłem swoje pierwsze bity na #flstudio ucząc się z tutoriali na youtube. Natomiast dziś dostałem pierwszy raz przelew za fajny gotowy podkład pod czyjąś nawijkę i traktuję to jako pewien mini osobisty sukces ()
No stówka to nie jakieś wielkie pieniądze ale myślicie mirki, że na początek można się z tego cieszyć??
#produkcjamuzyki #chwalesie
Pobierz SlenderCzester - W 2016 robiłem swoje pierwsze bity na #flstudio ucząc się z tutorial...
źródło: comment_1634810538rcRYepI3f62fQVixlMe1dA.jpg
  • 41
@SlenderCzester: po no pewnie że jest z czego się cieszyć, ja właśnie zacząłem zabawę kilka dni temu i cośtam już mi wychodzi. Jakieś pro tipy na początek? jaka wersja programu? Skąd vst bierzesz? Jak znaleźć/zrobić coś co mam już w głowie? Bo jest cała masa rzeczy do ogarnięcia
@yasiu94 hmm trochę by tego było z protipami. O, to może tak: na instagramie znalazlem kilka miesięcy temu profil wrzucajacy zajebiste tipy w postaci filmików i polecan: https://instagram.com/flstudiotips
Korzystam z FL 12 ale po skończeniu albumu, który robie od paru lat (i kończę ^^) robię reset windy i kupuję klucz do dwudziestki.
Vst biorę głównie z plugins4free ale póki co z tych zewnętrznych używam jedynje syntezatora TAL Bassline, Ozone Imagera do obrazowania
@SlenderCzester: @bewuce pozwolę się podpiąć, chciałbym rozpocząć też zabawę w tym kierunku i mam pytanie co na start? fl studio 20? czy na start coś innego (albo spiracić gdyby się nie podobało?) no i jaka klawiaturka do tego? Ponieważ mam background pianinowy chciałbym też poza midi żeby to grało samodzielnie - czego mam szukać pianino cyfrowe z midi? czy może midi aby podpiąć pod to np ipada?
@raider87: na FL spoko mozna sie nauczyć, jest dość zachowawczy i estetyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż bez znajomości teorii muzyki jest ogólnie ciężko w tym świecie xD ja sam pierwszy albumik zrobiłem nagrywając te bity "na słuch" i było multum fałszy. Dopiero ziomal co gra na gitarze mi pomógł i dało się tego słuchać w późniejszych projektach. Natomiast czy piracić, odpowiedź brzmi nie wiem choć bym
Pobierz SlenderCzester - @raider87: na FL spoko mozna sie nauczyć, jest dość zachowawczy i es...
źródło: comment_1634827804mVzvgMADjnGQDjiG9m5cAz.jpg