Wpis z mikrobloga

Czy to jest jakieś zaburzenie jak do kogoś coś mówisz (wyraźnie), a ta osoba zawsze odpowiada "co?!" Tak że musisz jeszcze raz powtórzyć to co przed chwilą powiedziałeś, a jeszcze Ci ta osoba odpowiada, że dobrze słyszy i mówisz wyraźnie, ale cały czas kiedy do niej coś mowisz to odpowiada tym "co?!" ¯\_(ツ)_/¯

#pytanie #psychologia

To jakieś zaburzenie?

  • Tak 62.5% (10)
  • Nie 37.5% (6)

Oddanych głosów: 16

  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@userrrr: dlatego ja zawsze jak już kogoś lepiej poznam to informuję, że moje irytujące co, wynika z młodzieńczej 24/7 gry w csgo i inne typu rzeczy na słuchawkach, full głośności, żeby słyszeć kroki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@userrrr: Czasami dopytanie "co?" powoduje powtórzenie pytania co daje dodatkowy czas na przemyślenie. Zwłaszcza jak ktoś miewa momenty zawachania przed każdą odpowiedzią to może być irytujący ale skuteczny mechanizm
@userrrr: bo to nie jest problem ze słuchem. Sam tak czasami mam. Tak jakby pewna części mózgu była odpowiedzialna za odbiór bodźców słuchowych. Kolejna części mózgu jest świadoma tego, że słyszysz, bo wiesz, że słyszysz, ale są jeszcze dwa podzespoły: jeden zamienia dźwięk na język - wtedy jesteś w stanie powtórzyć, co ktoś mówił, ale za interpretację języka odpowiadają inne obszary mózgu. Dlatego można zapytać "co?", nawet jeśli usłyszałeś i nawet
@rmweb:

Potrafię dzięki temu debugować mózg xD


Również Ty:

Nie jest to zaburzenie, tylko feature. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Skoro nie jesteś psychiatrą, to na jakiej podstawie stwierdzasz że cos jest choroba, a coś nią nie jest?