Wpis z mikrobloga

Właśnie zamiast siedzieć i smęcić w łożku to poszedłem różaniec odmówić do pustego kościółka. Fajne uczucie, porozmawiać z Bogiem, przedstawić mu wszystkie problemy i prośby o to by odmieniło się to życie. Bóg jedyna osoba, która zna wszystkie moje grzechy, zna wszystkie moje kłamstwa w tym też te przed psychologami bądź psychiatrami.

Powiem tak, 10 lat żyłem bez Boga oczywiście pozując na super inteligentną jednostkę, która sama sobie potrafi ułożyć życie. Skończyło się próbami samobójczymi, pobytami w psychiatryku, alkoholizmem, wkręcaniem się w różne dziwne środowiska toksyczne i dodatkowe problemy. Czytam też regularnie Pismo Święte. Więc teraz mówię do niego, niech się dzieje wola twoja a nie moja, bo ja próbowałem żyć "o własnych siłach i rozumie" i wyszło z tego to co jest obecnie, czyli katastrofa.

Boje się jedynie trochę innych katolików i księży, bo czytając to co ludzie wypisują w internecie na ich temat to wiadomo. Tajemnica bolesna szczególnie służyła mi rozważaniu nad męką Chrystusa ale też i tym czego doświadczają dzisiejsi chrześcijanie w krajach wydawałoby się cywilizowanych
#przegryw #chrzescijanstwo #religia
  • 39
10 lat żyłem bez Boga oczywiście pozując na super inteligentną jednostkę, która sama sobie potrafi ułożyć życie. Skończyło się próbami samobójczymi, pobytami w psychiatryku, alkoholizmem, wkręcaniem się w różne dziwne środowiska toksyczne i dodatkowe problemy.


@MexFan: miałem to samo, tylko odwrotnie. Uważałem się za dziecko Boga, za jakiegoś wybrańca, który powinien mówić innym jak mają żyć i robić prawo z tych zabobonów. Na szczęście przestałem wierzyć, ułożyłem sobie życie, żyję w
@ArmagedonianBladzianu: Traktujesz więc człowieka jako kogoś nie posiadającego wolnej woli i prezentujesz światopogląd ostrego determinizmu. Problem w tym, że ani ludzki umysł ani komputer nie potrafi determinizmu uzasadnić, gdyż jest zbyt wiele czynników, albo po prostu to błędne przekonanie. Tak samo badania statystyczne nie są w stanie dokładnie określić co czego jest przyczyną ani nie wykluczają udziału wolnej woli.

@nieocenzurowany88: To jest ogólne przekonanie teologów chrześcijańskich i wielu ludzie się
@nieocenzurowany88: Przytaczanie starotestamentowych cytatów na nowe czasy jest jak wlewanie starego wina do nowych bukłaków i przyszywanie starych łat do nowych ubrań (Łk 5,33-39). Trzeba je umieć czytać z duchem mądrości i umieć przekładać na czasy współczesne. Tamte czasy to były czasy Sprawiedliwości i ludzie tamtych czasów niewiele różnili się od dzikich zwierząt. Dlatego potrzebne były takie surowe, czasami przesadnie surowe prawa, żeby z ludzi-zwierząt ukształtować człowieka panującego nad swoimi zwierzęcymi