Wpis z mikrobloga

@OSH1980: do mnie (i pewnie do połowy Polski) trafiło w tym tygodniu zapytanie na ponad milion słów za stawkę 0,03 USD za tłumaczenie lub 0,02 USD za post-edycję xD
@lent: uahahaha. Ja teraz jebię się z jakimiś #!$%@? komunikatami ekranowymi. Nie wiem, co to za maszyna, żadnej instrukcji, niemal do każdego segmentu mam jakieś pytania. Dodatkowo programiści tak piszą te komunikaty, że to są ciągi słów postawionych obok siebie i za #!$%@? nie idzie czasem dojść, co do czego się klei. Pytałem moich znajomych i oni mi powiedzieli, że to tak celowo, żeby łatwiej było potem tłumaczyć maszynowo. Tak #!$%@?,
@CKNorek: @OSH1980:

@CKNorek: Bez terminu, ale są weekly deliveries. Szczegółów się nie dowiem, bo już nie mam siły odpisywać na takie maile. A praktycznie w tym samym czasie przyszło zaproszenie do innego, równie dużego projektu, już za całkiem sensowną stawkę 0,075 USD, ale oczekują codziennej dostępności i 300 słów na godzinę, więc musiałbym zrezygnować ze swoich klientów, a jednak wolę 20 przelewów z czego 3-4 mogą się spóźnić niż
@lent: 0,07 to faktycznie dobra stawka. Mnie się z jednym klientem nawet udało 0,08. Aczkolwiek to tez nie jest szał, przy 0,12 EUR standardu w Zachodniej Europie. Ale zarobienie 2,5 k EUR w dwa tygodnie jest chyba dobrym wynikiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
przy 0,12 EUR standardu w Zachodniej Europie.


@OSH1980: Bierz na to poprawkę. To standard może dla klientów bezpośrednich, ale na pewno nie agencji. Ostatnio coraz częściej podzlecam właśnie na języki zachodnie i m.in. na niemiecki czy francuski z angielskiego bez problemu znalazłem dobrych tłumaczy, którzy biorą 0,09 (sami tyle proponowali, nic nie negocjowaliśmy). Z EN na DE już całkiem sporo puściłem przez tego konkretnego tłumacza i klient (Niemiec z marketingu) mi
@lent: no ja myślę, że stawka w tych okolicach jest odpowiednia. Można sporo zarobić, a się nie zarżnąć. Ja mam już 41 lat i nie uśmiecha mi się zapieprzanie po nocach.
@lent: no ja myślę, że stawka w tych okolicach jest odpowiednia. Można sporo zarobić, a się nie zarżnąć. Ja mam już 41 lat i nie uśmiecha mi się zapieprzanie po nocach.


@OSH1980: Pewnie, że tak. Tylko to głównie klientów zachodnich trzeba mieć, bo na naszym polskim podwórku przy 0,09 EUR za słowo będziesz ok. 2-3 razy za drogi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lent: no wiadomo, dlatego intensywnie szukam na Zachodzie. Są jeszcze takie BT, które i stawkę mają przywoitą i w umowie żadnych kiludziesięciotysięcznych kar za jakiekolwiek problemy i termin płatności 30 dni. Aż mi się nie chciało wierzyć.
@lent: no wiadomo, dlatego intensywnie szukam na Zachodzie.


@OSH1980: muszę chyba do tego wrócić i też się skupić na ichniejszym rynku, bo u nas coraz częściej ostatnio słyszę, że "za drogo".