Wpis z mikrobloga

Pytanie do starszej części wykopu.
Z waszej perspektywy jakie zarobki są wystarczające by starac się o SAMODZIELNY kredyt na kupno mieszkania (+/-40m2??)?
Mam 24yo, ostatni rok studiów zaocznych które pochłaniają +/-800g miesięcznie. Na picie będzie z 80k brutto w skali roku (czyli nie za dużo, nie za mało). Czy to czcze marzenie myśleć o wyprowadzce od rodziców? Jestem już w takim wieku że chciałbym powoli myśleć na wylotem z gniazda, ale nie chcę żyć z obrożą przez kolejne 24yo swojego nędznego życia bo w każdym momencie może się noga powinac a sytuacja na rynku wiadomo jaka jest obecnie.
Macie może jakieś rady dla młodziaka? Czy jednak czeka mnie kolejne parę lat mieszkania z rodzicami?
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie dla zasięgu
  • 5
przy takim metrazu i filozofii rozwaz domek dunski/holederski ktory postawisz swobodnie na dzialce rekreacyjnej za 50k do kupy ze wszystkim


@kwasnybigos: xD

@AryanWonderBoi: Poczekaj aż ci odejdą dodatkowe stałe koszty miesięczne i przy tych zarobkach powinieneś dostać kredo przy posiadaniu 20% wkładu własnego na jakieś 250-300k spokojnie.

Zdolność to jedno, ale warto też przekalkulować ratę na różne warianty i zestawić z kosztami życia, żeby wzrosty stóp procentowych nie zaskoczyły.