Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
MIrasy pijcie ze mną kompot.
Jestem szczęśliwym rodzicem i mam wspaniałego syna level 10.

zacznę od tego, że dzieciaki level 10 wrzucają sobie do plecaków te #!$%@? wizytówki z filmu #squidgame (i wogóle to ostatnio bardzo modne) i mieliśmy dłuższą pogawędkę na tematy z kategorii #depresja #przegryw #dlugi #kredyt #nalogi #hazard itp, ale nie myślałem że młody wziął sobie to aż tak do serca.

ale od początku... dzieciak nigdy nie był rozrzutny. Często rozmawialiśmy o inwestowaniu o oszczędnościach czy ogólnie zarządzaniu pieniędzy a młody każdy grosz od kąd pamiętam odkładał sobie do skarbonki. Stare klocki czy książki, rowery czy nawet ubrania sprzedawaliśmy na allegro a młody wszystko odkładał do skarbonki. Lubi technologie, dużo rozmawiamy o telefonach, laptopach widać w oczach, że jest to jego pasja, ale nigdy nie wydał swoich oszczędności zadawalając się moim starym samsungiem czy telefonem bo babci, choć po pierwszej komunii zgarnął całkiem sporą sumkę. Tydzień temu przyszedł do nas i powiedział że chce kupić krugeranda. Pomyślałem, że koniec zajawki na oszczędności a młody namierzył jakiś kosmiczny telefon czy laptopa.

jakie było nasze zdziwienie, gdy młody powiedział że to uncjowa złota moneta ze #zloto, i chce ją kupić bo pieniądze zbyt szybko tracą wartość (o tym wcześjniej z nim rozmawiałem kilka razy ale nie myślałem, że weźmie to tak na serio)

Apeluję do wszystkich #rodzice - rozwijajcie u swych #dzieci inteligencję finansową! Niesamowity był błysko w oku tego młodego człowieka, kiedy położyłem przed nim tą małą złotą monetę... myślę, że sprawiła mu większą frajdę niż najnowszy Iphone.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61759a9d1cf2db000bbe24be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16