Wpis z mikrobloga

Mirki, zarejestrowałem jdg i przydałaby się jakaś strona internetowa. Na początku myślałem żeby www.(nazwa firmy).pl przerzucało od razu na facebooka. Widziałem już kiedyś coś takiego, tak mi sie wydaje przynajmniej. Później jak już sie biznes rozkręci (mam nadzieję) to zajmę sie na poważnie stroną www. Powie mi ktoś, jak ogarnąć coś takiego?

#domena #hosting #programowanie #reklama #informatyka
  • 25
@KoneserOOOO: Ale taki komentarz ma sporo racji. Jeśli na początku januszeksujesz i nie chcesz zainwestować 100 zł w hosting to co Ci po stronie na Facebooku, którą polubi 20 osób łącznie z rodziną? Podpięcie pod to domeny nie daje nic bo się nie pozycjonujesz w Google, a strony na FB mają własne adresy. Masz pomysł na firmę - przetestuj ją na ludzkich warunkach a nie półśrodkach. Ofert na rynku jest wystarczająco
@KoneserOOOO: Masz domenę -> bierz hosting. Nie baw się w przekierowania domeny na Facebook.
Masz hosting - poszukaj freelancera lub firmy do wykonania strony, a jak masz czas to zainstaluj sobie na hostingu WordPressa (tutoriali jest masa) i postaw stronę samodzielnie.
Gdzie wybrać hosting? W sieci jest masa poradników/testów - poczytaj te które nie mają reflinków z których autor ma prowizję. Moim zdaniem na start możesz gdziekolwiek, bo 90% firm hostingowych
@KoneserOOOO: nie przekierowuj strony na pejsunia bo nic z tego nie będziesz miał
jak chcesz się oferować wyłącznie przez pejsunia i na nim docierać do potencjalnego klienta, to domena i witryna nie jest ci do niczego potrzebna.
No, może poza zrobieniem jakichś znikomych kosztów w skali rocznej.

stwórz na początek tzw. one page website
gotowe szablony znajdziesz na pęczki w sieci
wazne dla ciebie jest to, aby sklecić kilka akapitów nt
@minvt: a powiedz mi przyjacielu na tym seohoście jestem sobie w stanie sam zainstalować wordpressa bez dodatkowej wiedzy? Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu brałem hosting z jakiejś losowej strony i directAdmin był tam na gotowo, tak samo jak instalatory do WordPressa, a na Seohostingu widzę że directAdmin jest dodatkowo płatny.
W zasadzie potrzebuje tego samego co kolega wyżej, strona www w wersji one page, ewentalnie w przyszłości coś na kształt
@KoneserOOOO: Cześć sprawdź naszą ofertę na https://hostinguj.pl/
Z kodem WYKOP uzyskasz rabat 33% na hosting oraz przy zamówieniu na rok zarejestrujesz bezpłatnie własną domenę PL.
W panelu hostingu cPanel, WordPressa zainstalujesz za pomocą 2 kliknięć i utworzysz prostą stronę ze swoją ofertą i podlinkujesz wybrane podstrony do FB (o ile będzie to konieczne). W sieci odnajdziesz dziesiątki turoriali: Jak dodać formularz kontaktowy do WordPress, Jak dodać nową podstronę, pozycję w menu
@komakow: DirectAdmin w hostingu współdzielonym jest za darmo. Jest to jedyny panel, którym zarządzasz hosting. Płatny jest jedynie przy VPS lub serwerach dedykowanych.
Co do instalatorów, jak najbardziej takie są dostępne z poziomu DA i możesz sobie zainstalować Wordpress jednym kliknięciem, bez zabawy w ręczne instalowanie na serwerze. W ogóle tych skryptów do autoinstalacji jest od groma.