Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości? Od października wróciły studia stacjonarne, trochę się obawiałem ale w końcu nie można wiecznie siedzieć na zdalnym nauczaniu a jestem zaszczepiony.

Niestety moje obawy się potwierdziły - jestem zaledwie jedną z kilku osób z kierunku(120 osób!) która przestrzega noszenia maseczek - połowa siedzi na wykładach bez a druga połowa z nosem na wierzchu i jeszcze co chwilę zdejmują bo a to trzeba się napić wody albo zjeść drożdżówkę... Wykładowca też bez maski a mówi bardzo głośno i chodzi po całej sali. Mam wrażenie że moja uczelnia wyższa stanęła po stronie foliarzy bo jest ciche przyzwolenie na chodzenie bez maski a nawet nie wiem czy wszyscy z kierunku są zaszczepieni bo nikt nie weryfikuje certyfikatów covidowych.

I jeszcze co chwilę słyszę od kolegów z kierunku że byli na jakiejś domówce albo w klubie. Wszyscy się zachowują tak jakby pandemii nie było. Nosz #!$%@?, zaczyna nam się 4 fala, mamy po 6k+ przypadków, szpitale już nie wyrabiają a kluby dalej są otwarte? Kilkaset osób z niewiadomym statusem zaszczepienia bawi się przez całą noc w ciasnym, słabo wentylowanym pomieszczeniu? Ostatnio wracałem taksówką - kierowca oczywiście bez maski. Jak go poprosiłem o założenie to delikatnie mówiąć powiedział że jak mi się nie podoba to mogę wysiąść z samochodu. Za chwilę będziemy mieć w Polsce tragedie i tysiące zgonów dziennie a PIS dalej puszcza oko antyszczepionkowcom i nie zamierza wprowadzić weryfikacji szczepienia w miejscach gdzie gromadzą się ludzie.

#koronawirus #neuropa #bekazpodludzi #medycyna #bekazpisu #bekazprawakow
Pobierz S.....b - Czy tylko ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości? Od października wróciły s...
źródło: comment_1635234093F48mIwF3mnrVJhMWKroBX9.jpg
  • 48
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Scaab: tyle, że na titanicu te łodzie ratunkowe i kapoki co je tam wsadzili pewnie były z marki dobrze znanej w branży ( ͡~ ͜ʖ ͡°) która to pewnie od dawna zajmowała się takimi rozwiązaniami ratowniczymi, a ich skuteczność była dla ludzi morza faktem powszechnym. I łatwo testowalnym i weryfikowalnym także dla laików. A to robi różnicę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@Scaab: "Za chwilę będziemy mieć w Polsce tragedie i tysiące zgonów dziennie" tak samo jak przy organizacji w czasie gdzie było 10000 zakażeń dziennie? Widziałeś te trupy na ulicach, straszne... ()

"Niestety moje obawy się potwierdziły - jestem zaledwie jedną z kilku osób z kierunku(120 osób!) która przestrzega noszenia maseczek - połowa siedzi na wykładach bez a druga połowa z nosem na wierzchu i
Pobierz hiperchimera - @Scaab: "Za chwilę będziemy mieć w Polsce tragedie i tysiące zgonów dz...
źródło: comment_1635234718PKlNOcrqnnXkeimMgZGiBH.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Scaab: "Nie chcę ale przez tych co się nie szczepili będziemy w tym gównie tkwić jeszcze kilka lat."

Właśnie jest zupełnie przeciwnie, przez to że robimy łaskę #pdk producentowi preparatów ta pandemia będzie trwała. Jest powszechnie już wiadome, że osoby zaszczepione mogą transmitować i zakazać innych wirusem, zwłaszcza nowymi odmianami.

Co robią kraje, typu Polska? REZYGNUJĄ Z TESTOWANIA SZCZEPIONYCH przy przyjęciu do szpitala czy wstępie na imprezy masowe czy do samolotów.
@Scaab: Zapraszam na basen, tam będziesz mógł sobie założyć maseczkę, bo przestrzeganie dystansu jest mocno wątpliwe i mało skuteczne. Tylko nie pisz później, że patrzyli na Ciebie jak na idiotę.