Wpis z mikrobloga

Pelvicachromis pulcher WF Nigeria, para czerwonej formy z narybkiem. Tak jak hodowlane czerwonobrzuche są dostępne cały czas, tak o dzikie trzeba się postarać. Ja mam najładniejszą nigeryjską formę- czerwoną, ryby prezentują się niesamowicie. Nigeryjskie P. pulcher możemy rozróżnić na 3 formy- żółtą, zieloną i czerwoną. Najładniejsze są czerwone, a najmniej kolorków mają zielone ;)

#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Papja - Pelvicachromis pulcher WF Nigeria, para czerwonej formy z narybkiem. Tak jak ...
  • 15
@Papja: Tak się składa że nie posiadam jak niedzielny akwarysta jednego akwarium, poszukaj trochę to zobaczysz że ja również mam trochę wiedzy.

W każdej grupie społecznej jest odłam który uważa się za lepszych, pozłacane przewody...rowery za 35000..."akłaskejperzy" z dzikusami...

Podaj źródło Twoich dzikusów, bo na razie to mi wygląda na wciskanie kitu bo nikt tu na tyle wiedzy nie ma, a próbujesz błysnąć mając zaledwie garść brokatu ( ͡~ ͜
@5MinutWolnosci: no wiedzy o pielęgnicach to nie masz, na 100%, patrząc po tym co napisałeś. Pulcher WF akurat mam sprowadzone przez Niemcy, ale sporo gatunków jakie mam to gatunki których nie ma komercyjnych importów i mam je od znajomych, którzy osobiście odławiali swoje ryby ;). Generalnie część gatunków które hoduję jest na tyle świeża, nie tylko w PL ale i na całym świecie w hobby, że robię na nich badania morfologiczne
Papja - @5MinutWolnosci: no wiedzy o pielęgnicach to nie masz, na 100%, patrząc po ty...

źródło: comment_16353220972HwE9QY1rzyAtMFbstqg8P.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Papja: jakie dymy na tagu xd, ja lubię twoje posty, często po raz pierwszy niektóre gatunki widzę, nie jestem purysta dzikich odmian, ale jak mam do wyboru to wolę dzikusy/ wcześnie pokolenia po dzikusach to faktycznie są różnice w zachowaniach, chociaż to lepiej widać przy gatunkach mniej "stadnych" typu pielęgniczki dzikusy zdecydowanie wygrywają w tej kategorii
Tego ile się się napatrzyłem na zmianę zachowania samca apisto baenschi po tym jak pierwszą
@Rymcimpymcim: mnie strasznie śmieszy jak ktoś się rzuca że uważam dzikie ryby za lepsze bo są dzikie, uważam je za lepsze go są poprawne z fenotypu. Tak długo jak mam dostęp do odpowiedniej jakości czystych F1-F2-F3 tak uważam je za równo wartościowe co odłowy. Jeżeli chodzi o kwestie hodowlaków- tak długo jak odmiana hodowlana nie szkodzi dobrostanowi ryby (jak przykładowo szkodzi short body) nie przeszkadza mi to, sam mam kilka porządnych