Wpis z mikrobloga

Procesory Intel Core i9-12900K i Intel Core i5-12600K w PurePC
Testy dwóch przedstawicieli 12. generacji procesorów od Niebieskich trwają już w najlepsze. Odblokowane jednostki Intel Core i9-12900K oraz Core i5-12600K zostaną u nas sparowane z płytą główną od MSI, rozbudowanym chłodzeniem wodnym oraz pamięciami DDR5 od Kingstona. Pracy przed nami sporo, planów na testy jeszcze więcej, ale jeśli macie jakieś sugestie to chętnie ich wysłuchamy i kto wie - może wprowadzimy w życie przed zejściem NDA. Więcej dowiecie się jak zwykle na portalu:

https://www.purepc.pl/procesory-intel-core-i9-12900k-i-intel-core-i5-12600k-w-purepc-testy-trwaja-zobaczcie-co-bedzie-w-platformie-lga1700


#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #intel
PurePC_pl - Procesory Intel Core i9-12900K i Intel Core i5-12600K w PurePC
Testy dwó...

źródło: comment_1635355716CucNwGMmzzZa1XPzOPuzKM.jpg

Pobierz
  • 23
@PurePC_pl: A tak z ciekawości, czy można się dowiedzieć - jaką integre mają procesory 12 generacji intela, które posiadacie?

Jeszcze nie znalazłem informacji na temat specyfikacji procesorów w Internecie, a nie słyszałem o tym, by ta integra została zmieniania z UHD 730/750 w nowszych procesorach względem poprzedniej.
@PurePC_pl: Może test z jedną kością DDR5, bo jej ceny zapowiadają się kosmicznie, a i kwestia transferu od pamięci się zmieniła. Czy dual channel dalej będzie dawał tyle co przy DDR4, czy będzie inaczej (czy to z racji innego działania, czy też wystarczającego zapasu mocy nawet z jedną kością)? No i pewnie dobrze będzie wytłumaczyć, że dual channel dalej istnieje, bo już widziałem głosy, że teraz jedna kość chodzi w dualu.
W11 to czy zaktualizowany o latki dla procesorów AMD?

@Szala: Premierowe testy na W10, bo to on nadal dominuje rynek. W następnej publikacji pojawią się pomiary na W11.

Bylaby szansa sprawdzic jakas kompilacje wiekszego projektu na wielu rdzeniach zarówno na gcc jak i msvc?

@UmbertoDalleMontagne: Szansa zawsze jeśli jeśli czas pozwoli, ale z tak dość specyficznym zapytaniem to najlepiej napisać już w komentarzu do zalinkowanej publikacji. Inaczej może zginąć w
@PurePC_pl W tej generacji ciekawi mnie 12700 mocno. Bo tyle samo dużych rdzeni co w 12900 a tylko mniej małych rdzeni. Więc sama wydajność np. Grach raczej aż tak dużo się różnić nie będzie. A nadal mamy kilka małych rdzeni więc jakiś zysk z nich będzie. A jednak taniej.