•  

Korupcja, nepotyzm, kolesiostwo. Przewały na miliardy złotych. Niegospodarność. Nacjonalizacja mediów. Nachalna propaganda w rządowej telewizji. Oczernianie opozycji za publiczne pieniądze. Rozbiórka wymiaru sprawiedliwości. Kompromitacja na arenie międzynarodowej. Brak sojuszników.

Wystarczyło 6 lat.

#bekazpisu #ekonomia #gospodarka

źródło: i.imgflip.com

• poprzednie komentarze (19)

•  

o, jak łatwo wpadło 60 groszy metodą - zaprzecz wszystkiemu bo za peeełooo

> a za PEŁO...

Najbardziej idiotyczny argument ever. Mając na rynku pięć modeli samochodów w konfiguracji jakie mnie interesują, porównuję sobie doświadczenia własne i znajomych z marką i modelem. Kupując lody w lodziarni, zastanawiam się, które ostatnio mi bardziej smakowały. Latając pilotem po kanałach, porównujesz w myślach serwowany kontent.

ALE NIGDY NIE WOLNO TEGO ROBIĆ JEŚLI CHODZI O PARTIE POLITYCZNE BO ZARA PRZYLECI JAKIŚ GENIUSZ IQ200 I RZUCI TEKSTEM "a za PEŁO". Dżizys, kurła. Odrobinę pomyślunku.

@1Ameredhel1:

@mieszczanin:

•  

Oho, witamy pisowski plebs

Obawiam się, że plebs reprezentujesz tutaj ty. Umysłowy plebs.

@PomidorovaLova:

•  

i ciągle 36%

niektórzy jeszcze pamiętają przeciwko czemu głosowali w 2015r.

@jakacper:

•  

@elon_w_zbozu zapomniałeś że nadal mają największe poparcie

•  

Wy tak na serio?

Z calutką powagą. Wyjdź poza swoją bańkę. Nie ma jakościowej przepaści między tymi, a poprzednimi rządami. Jedni powiedzą, że większym wstydem był Komorowski, drudzy, że Duda. Jedni powiedzą, że ważniejsze są prawa homoseksualistów, drudzy, że tamto i owo. Twarde dane mówią, że jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się krajów UE - zarówno za Peło tak było jak i jest teraz. Narracja o jakimś permanentnym kryzysie, upadku demokracji, gospodarki, obyczajów itp. itd. to tylko bat na twardy elektorat. Za peło Polska nie była w ruinie i teraz Polska nie jest w ruinie. Wręcz przeciwnie.

@piotre-gie:

•  

@elon_w_zbozu: Problem jest taki, że bierzesz wszystkie najgorsze zjawiska i przypisujesz je do wschodu, co by sugerowało, że zachód ich nie ma.
      Ma. I to jak. Pomyśl o Włoszech, o Grecji, Hiszpanii.
      Korupcja, nepotyzm, niegospodarność, kolesiostwo? No jak najbardziej. A przypomnij sobie sytuacje medialna Włoszech, gdzie wszystko w rękach Berlusconiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo Gerhard Shreder co był kanclerzem Niemiec, dogadał się z ruskami w sprawie Nord Stream i później, poprawcie się jeżeli się mylę, przyjął jakaś posadę w powiazanych z Rosją spółkach.

Przestańmy mieć kompleksy "nieskalanego zachodu"

•  

@elon_w_zbozu:

Polska to Europa Środkowa. Jesteś wychowany pod anglosaskim wpływem, używasz łacińskiego alfabetu, dominująca religia to katolicyzm.

Dla jasności - nienawidzę PiS, uważam że to najgorsze co spotkało Polskę po 89, ALE:
      - korupcja jest w każdym kraju na mniejszą czy większą skalę, Polska przy Włoszech to jest przedszkole
      - niegospodarność? też jest wszędzie. Zainteresuj się tematem lotniska w Berlinie, albo budowie łodzi podwodnej w Hiszpanii xD
      - przewały? Poczytaj, jak bogaci Rosjanie kupują sobie europejskie paszporty od rządu Austrii i Cypru

•  

@jbc_wszystko: Trzeba być totalnym bucem żeby nazywać rzeczy które Ciebie nie dotyczą "pierdołami".

•  

@kryptonim_putas: Po pierwsze rządy PiS jest nieporównywalnie gorsze od rządów PO.
      Po drugie idąc twoimi porównaniami:
      1. Czy kupisz chujowe auto dlatego, że uważasz inne za jeszcze bardziej chujowe?
      2. Czy kupisz lody po których się posrasz, dlatego, że po innych się porzygałeś?
      3. Czy będziesz oglądał Trudne Sprawy, bo Barwy Szczęścia są jescze gorsze?

•  

Nie no, tylko w Polsce takie rzeczy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) w innych krajach w jezykach nie ma nawet odpowiednika slowa lapowka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wykopyrek: Pozwole sobie zacytować wywiad:
      " Czy ktoś za granicą jeszcze lubi Polskę?

Zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem Polska. Jeśli społeczeństwo, kraj, to potencjał sympatii oczywiście pozostaje ogromny. Ale jeśli chodzi o władze, to co innego. Tu nie przychodzi mi na myśl nikt."

Jeżeli takie słowa mówi pisowski szef msz to wiedz, że to jest bardzo delikatne nazwanie poważnego problemu. Dyplomata nie powie Ci tego wprost.

•  

@OtsuAf: Żeby zajmować się pierdołami zamiast ważnymi rzeczami, które dotyczą ogółu społeczeństwa trzeba być totalnym egoistycznym dupkiem jak górnicy czy wszelkiej maści LGBT, którzy strajk kobiet o aborcję potrafią egoistycznie przerobić na strajk o sobie.

•  

@jbc_wszystko: Rozumiem to tak: Olać mniejszości i ich problemy, ważne żebym ja miał dobrze, zajmujmy się tym co wpłynie na moje życie, resztę olać. Tak jakby nie można było zająć się sprawami które dotykają wszystkich, jak i tymi dla mniejszych grup osób. Masz zero-jedynkowe postrzeganie świata.

•  

@OtsuAf: Właśnie tak rozumują ci mniejsi ze swoimi bredniami.
      To nie ja mam zero-jedynkowe postrzeganie świata tylko ty i tobie podobni. To nie ja przyczepiłem się 0-1 do krótkiego postu na stronie ze śmiesznymi obrazkami, żeby walczyć o swoje racje w sposób 0-1 tylko ty.

"Trzeba być totalnym bucem żeby nazywać rzeczy które Ciebie nie dotyczą "pierdołami"."

Nawet nie masz pojęcia co pod pierdołami miałem na myśli, ale napisałeś to bo twoje postrzeganie świata jest 0-1 ktoś napisze, ze inni zajmują się pierdołami jak są większe problemy i bierzesz to do siebie. Bo najwyraźniej czujesz sam, że zajmujesz się pierdołami.

•  

@xadhoom: oni by nas nie tylko lubili, ale kochali. Gdyby wszystko szło zgodnie z planem.
      Czyli my pracujemy za jedzenie, produkujemy w niemieckiej fabryce, a to co wyprodukowane (towar trzeciego sortu) kupujemy za euro.
      Zamykamy polskie firmy, a zdolnych zatrudniamy w niemieckich firmach. Reszta na socjal. Nieduży, żeby w lidlu mogli sobie kupić dojczmakaron z dojczjajami i od święta dojczbiera.

+: Mister
    •  

"Ty i tobie podobni" - jesteśmy MY i ONI.( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem co miałeś na myśli pod słowem pierdoły, bo napisałeś pierdoły, dałeś mi duże możliwości do interpretacji.

•  

@kryptonim_putas

Za peło Polska nie była w ruinie i teraz Polska nie jest w ruinie. Wręcz przeciwnie.

XDDDDDDDDDDDD

•  

@rivers666: znajdź trzy elementy krajobrazu, które teraz są w ruinie, a za poprzednich ekip nie były.

•  

@elon_w_zbozu I
      @jbc_wszystko
      @ZohanTSW

Polska to jest Europa Wschodnia, chyba tylko Polacy sadza ze to. Europa Centralna zeby poczuc sie lepiej. Wejdzcie w dyskusje z kimkolwiek za granicy i zapytajcie o połozenie Polski, nikt, nigdy nie okresla tego jako CENTER EUROPE xd

+: Devilus
    •  

@jbc_wszystko: no w chuj ekologiczna jest polska xd tymi pozostałymi to polski rząd się zajmuje ale nie na wzór zachodu, a wręcz wschodu

+: Tarec
    •  

"Ty i tobie podobni" - jesteśmy MY i ONI.

@OtsuAf: Nie, jestem ja i jesteś Ty należący do grupy A i są jeszcze inni nalezący do grup B, C, D, E itd.
      Znowu pokazałeś, że jedyny sposób myślenia jaki potrafisz zaprezentować to 0-1.

EOT. Z ograniczonymi ludźmi do zerojedynkowego postrzegania świata nie chce mi się w dłuższe pyskówki wchodzić.

•  

@elon_w_zbozu: ludzie nie zdają sobie sprawy jak wielka jest armia rozkradająca kraj, ci broniący PiSu prymitywnymi metodami w necie to niekoniecznie trolle czy pożyteczni idioci, to może równie dobrze być syn radnej czy żona prezesa wodociągów, myślę że nie pomylę się dużo jeśli strzelę, że osób pośrednio żyjących z niszczenia Polski jest przynajmniej milion

•  

@tylkodzienna: Dobrze, ze potrafisz czytac ze zrozumieniem i ogarniać kontekst. A nie czekaj. Nie potrafisz. Nawet specjalnie atom wymieniłem jako ekologię - bo ekooszołomy walczą z atomem w PL gdy lecimy na węglu trując siebie na potęgę. To jest ta ekologia o której pisałem. Duh...

•  

@ddes no np. Ukraincy uważają Polske za kraj europy zachodniej

+: Decebal
    •  

Komentarz usunięty przez autora

+: Tarec
    •  

@jbc_wszystko: 10/10
      POSTSOWIECKI NOWOEUROPEJSKI ŁAD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kryptonim_putas:

a za PEŁO...

Tutaj chodzi o idiotyczne usprawiedliwianie aktualnej władzy.
      Ktoś Ci ukradł samochód i mówi, że to ok, bo 10 lat temu ktoś ukradł Ci rower.
      Więc spoko. Nie ma żadnej sprawy.

PiS zadłuża kraj na niespotykaną dotąd skalę.
      Robią wałki na każdym kroku, wstawiają swoich przygłupów na stanowiska Spółek Skarbu Państwa, wyprowadzają miliardy.
      Ale to nic nie szkodzi, bo w TVP powiedzą: "A 10 lat temu polityk związany z PO jadł ośmiorniczki.".
      To wszystko uzasadnia. Mogą spokojnie kraść dalej.

•  

zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa, walka z wyimaginowanym faszyzmem, uchodźcy itd.]

@jbc_wszystko: jak bardzo ograniczonym umysłowo człowiekiem trzeba być żeby takie sprawy nazywać "pierdołami"... Właśnie przez takich ludzi jak ty jesteśmy wschodnim zaściankiem i pośmiewiskiem Europy.

•  

Z zachodu mamy "ekologię"(czyli po prostu nic nie robimy, a płacimy za emisje CO2 zamiast budować atom[też torpedowany przez zachód]), roszczeniowość, zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa, walka z wyimaginowanym faszyzmem, uchodźcy itd.], dotowanie biedoty i głupoty.

@jbc_wszystko: Czyli to, że główna przyczyna śmierci w Polsce to choroby wynikające z zanieczyszcoznego powietrza to pierdoła, zas katastrofa demograficzna (Polki nie rodzą dzieci, jeżeli wykluczamy klonowanie ludzi to zostaja nam imigranci do łatania dziury) to pewnie duperela.

Ciekawe co jest ważne, obniżenie VAT o 1 pkt procentowy czy kurwa krzyż w koronie orła?

•  

@jbc_wszystko: Spoko nie stresuj się. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, na to że są takie osoby dla których może być jakiś temat bardzo istotny, bo czują się wyobcowani we własnym kraju(mieszkam z taką osobą) i pewnie nie podoba im się gdy ktoś ich problemy nazywa "pierdołami".(。◕‿‿◕。)

•  

@Filipterka25: O jest i on kolejny ułom nie rozumiejący sarkazmu w kwestii ekologii.
      https://www.wykop.pl/wpis/61341877/korupcja-nepotyzm-kolesiostwo-przewaly-na-miliardy/#comment-217571165

To bardzo wiele o was mówi, że tak prostego przesłania nie potraficie zrozumieć - jeszcze z podanym przykładem atomu i napisaniem, że nic z ekologią nie robimy tylko krzyczymy o niej i płacimy kary.

•  

A nie, to nie ma tematu. Świetnie uargumentowana opinia, przekonałeś mnie od razu xD

@kryptonim_putas: Zesały rok rządów zdrajców zasranych z PiS wybranych przez bezwartościowych durniów skończył się nadwyżką zgonów nad urodzeniami (ok. 300 tysięcy - prawie jeden procent całości populacji). Takie straty ludnościowe to myśmy mieli w czasie wojny.

Trzeba być debilem, żeby bronić PiS. Każdy inny rząd byłby lepszy.

•  

PiS zadłuża kraj na niespotykaną dotąd skalę.

Bzdura. Mimo COVID mamy korzystniejszy stosunek długu publicznego do PKB niż wówczas, gdy PO zamrażała konstytucyjne progi ostrożnościowe (ustawą xD) bo im się budżet przestał dopinać, a jakby wpadli w konsekwencje jego przekroczenia to przeyebaliby wybory z kretesem (konieczność uchwalenia budżetu bez deficytu)

Robią wałki na każdym kroku, wstawiają swoich przygłupów na stanowiska Spółek Skarbu Państwa, wyprowadzają miliardy.

Bla, bla, bla. Piękne slogany Milordzie. Przypomnij mi tylko kogo zastępują ich przygłupy w SSP? Ano właśnie, przygłupów z wcześniejszego politycznego nadania.

Ale to nic nie szkodzi, bo w TVP powiedzą: "A 10 lat temu polityk związany z PO jadł ośmiorniczki.".
      To wszystko uzasadnia. Mogą spokojnie kraść dalej.

Masz wyraźnie kłopoty z logiką. Nikt nie zmienia oceny moralności takich czynów. Chodzi jedynie o to, że wybierając tamtych, pchamy się z deszczu pod rynnę. Wszycho.

@azembora:

•  

To bardzo wiele o was mówi, że tak prostego przesłania nie potraficie zrozumieć - jeszcze z podanym przykładem atomu

@jbc_wszystko: Ale ty wiesz, że problem smogu w miastach nie wynika z tego, że gdzieś tam sobie Turów kopci, tylko z tego że przeciętny Polak jeździ 15 letnim złomem? Zdechniesz na raka płuc od smogu tak samo niezaleznie od tego, czy prąd będziesz miał z węgla, atomu czy spalania psich kup.

•  

Spoko nie stresuj się. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, na to że są takie osoby dla których może być jakiś temat bardzo istotny, bo czują się wyobcowani we własnym kraju(mieszkam z taką osobą) i pewnie nie podoba im się gdy ktoś ich problemy nazywa "pierdołami".(。◕‿‿◕。)

@OtsuAf: Nie wyjaśnisz, jbc_wszystko to typowy tłuk który nie bardzo rozumie czemu przy braku opieki okołociążowej (i tak, opcja aborcji jest jednym z takich elementów) kobiety nie chcą rodzić dzieci, ani czemu brak małżeństw gejowskich negatywnie wpływa na migrację Polaków.

•  

i najlepsze: dalej 38% w sondażach :D

@Wodolejec: Osobiście jestem z grupy "najpierw dobrobyt, potem edukacja, na końcu demokracja". Masaje, Polacy i Laotańczycy nie dojrzeli do demokracji.

•  

@mieszczanin:

Po pierwsze rządy PiS jest nieporównywalnie gorsze od rządów PO.

A nie, to nie ma tematu. Świetnie uargumentowana opinia, przekonałeś mnie od razu xD

Po drugie idąc twoimi porównaniami:
      1. Czy kupisz chujowe auto dlatego, że uważasz inne za jeszcze bardziej chujowe?

No tak to trochę działa. Masz ograniczoną ilość modeli na rynku. Każdy ma wady. Czymś jeździć musisz. Dokonujesz racjonalnego wyboru bo np. lubisz przypierd&&&lić w przycisk akceleracji, a mniej obchodzi cię spalanie, albo nie wiem, potrzebujesz dużego bagażnika i przymykasz oko na koślawy wygląd.

2. Czy kupisz lody po których się posrasz, dlatego, że po innych się porzygałeś?
      3. Czy będziesz oglądał Trudne Sprawy, bo Barwy Szczęścia są jescze gorsze?

Omijasz sedno, ale dobra. Porównanie z autem jest o tyle trafniejsze, że czymś jeździć musisz, a lody i Barwy Szczęścia są raczej fakultatywne.

•  

@rivers666:

kurła, znowu...

źródło: cfc1963d1e7df0-948-418-0-0-2133-941.jpg

•  

•  

Ze wschodu mamy zamordyzm, propagandę i rozkradanie kraju.
      Z zachodu mamy "ekologię"(czyli po prostu nic nie robimy, a płacimy za emisje CO2 zamiast budować atom[też torpedowany przez zachód]), roszczeniowość, zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa, walka z wyimaginowanym faszyzmem, uchodźcy itd.], dotowanie biedoty i głupoty.

@jbc_wszystko: Wyższy level symetrysty.

•  

@rivers666: (jakby się ktoś zaraz zesrał, że z 2019r. proszę sobie sprawdzić nowsze, gdzieś tam są. Nic się specjalnie nie zmieniło w proporcjach i naszym miejscu w stawce)

źródło: 993a1b63-79fd-4e1e-8c03-5b90476ac7f2.jpg

•  

@Filipterka25:

Ale ty wiesz, że problem smogu w miastach nie wynika z tego, że gdzieś tam sobie Turów kopci, tylko z tego że przeciętny Polak jeździ 15 letnim złomem?

XD Bzdury. Właśnie smog wynika nie z tego, że Polak jeździ Dieslem ekooszołomie bez wiedzy, tylko z tego, że w piecach palą gównem.
      Zresztą smog od samochodów został zaorany danymi z 2020 podczas głębokiego lockdownu, gdzie ruch samochodowy był minimalny w dużych miastach, a smog taki sam jak zwykle.

Samochód w mieście nawet 15 letni więcej syfu wytwarza przez ścieranie ogumienia, nawierzchni jezdni i klocków hamulcowych niż przez emisję spalin. DPFy montowane są w samochodach od ponad 20 lat. Pierwsze normy spalin Euro 1 to 1992 rok.

I jest znaczna różnica czy będizesz miał prąd z atomu, gazu czy węgla, bo z teog biorą się głównie emisje CO2, którymi można handlować i każdy kraj ma ograniczoną ich ilość w EU. My swoje sprzedaliśmy, a teraz płacimy kary za przekroczenie emisji, bo właśnie palimy węglem, a nie atomem czy gazem.

Schowaj się pod ziemię i nie wychodź, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

•  

@rivers666:

Tak wygląda wg ciebie państwo w ruinie. A ja mówię, że w dupie byłeś i ch*ja widziałeś. Typowy obraz kogoś, kto nigdy nigdzie nie był i swoje własne problemy uważa za jedyne na świecie. A trawa za płotem zawsze jest bardziej zielona.

źródło: cdca087c10e7000f76eacd51a575bbd81561998232000.png

•  

@jbc_wszystko: Ludzie, naprawdę przejedźcie się na Ukrainę czy Rosję i porównajcie sobie te kraje do Polski. Ja po wizycie na wschodzie zacząłem doceniać Polskę i przestałem już tak narzekać jak wcześniej. Polska wcale nie bierze najgorszych rzeczy wschodu czy zachodu. Polska to kraj centrum, mix po prostu rzeczy dobrych i złych ze wschodu i zachodu.

•  

@elon_w_zbozu: Właśnie opisałeś rządy PO-PSL

•  

@kryptonim_putas: NO i w tym zajebistym kraju w zeszłym roku zmarło 500 tysięcy, urodziło się raptem 200 tysięcy. CUD, MIÓD I PARĘ DROBNYCH.

Zresztą smog od samochodów został zaorany danymi z 2020 podczas głębokiego lockdownu, gdzie ruch samochodowy był minimalny w dużych miastach, a smog taki sam jak zwykle.

@jbc_wszystko: Chyba w dupie byłeś, jak ówczesny ruch uważasz za minimalny - spadło może o kilkanaście procent. Nie wiem co tam wam w Pcimiu opowiadali.

Właśnie smog wynika nie z tego, że Polak jeździ Dieslem ekooszołomie bez wiedzy, tylko z tego, że w piecach palą gównem.

@jbc_wszystko: Nie nauczymy małpy jazdy na rowerze, a Bolaka z Polski Z by nie palił śmieci w piecu. Za to samochód zabrać mu mozna.

•  

#rozowepaski używała któraś z was tych majtek menstruacyjnych z Etam? Bo się zastanawiam czy one serio takie felerne czy nawet mocno chłonne są do rzyci ...^^

•  

@jbc_wszystko: i po co obrażasz ludzi w komentarzach. Poniżej też nazwałeś kogoś ułomem. Ego ci wyjebało ponad skalę.

•  

@elon_w_zbozu: lepsze gospodarowanie pieniedzmi to jedyna rzecz jaka ma znaczenie wiec jesli opozycja nie bedzie miala zadnego programu na wzbogacienie a beda obiecywac puste ideowe wartosci to nikt na nich nie zaglosuje (I dobrze)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: KrzLis
    •  

@kryptonim_putas: oświecony symetrysta xD krytykuj PO i dalej ciesz się że wspaniałych rządów PiSu xD

•  

@kryptonim_putas:

Dług.
      Przez ostatnie 2 lata zaciągnęliśmy 433 mld długu.
      Do tego jest on ukrywany poza budżetem np. poprzez emisję obligacji BGK.
      To jest nie do spłacenia.

Nepotyzm.
      To sprawdź sobie kto był przed takimi ludźmi bez doświadczenia i kwalifikacji jak Misiewicz, ostatnio Zaremba w stoczni, księgowa Obajtka, która jest teraz prezesem Grupy Lotos, aniołki Glapińskiego, albo ten, który zastąpił dyrektora w Janowie Podlaskim.
      Przykładów jest sporo.

Jeżeli nie obstawiają stanowisk idiotami, to np. po co od razu po objęciu rządów obniżyli wymagania na stanowiska w służbie cywilnej?
      Znieśli też wymóg, żeby nie być politykiem na 5 lat przed objęciem stanowiska.
      https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-pensji-za-rzadow-pis-glownie-dla,29,0,2409245.html

Polikwidowali też konkursy na wysokie stołki.
      Tak samo w polityce zagranicznej. Nawet znieśli wymóg znajomości języków.

Jeśli chcesz, to wieczorem podeślę Ci o wiele dłuższą listę. Bo tylu wałków z głowy teraz nie podam.

Zresztą widać, jak dbają o poziom ludzi na stanowiskach, po Trybunale Konstytucyjnym.
      Przedtem funkcję prezesa pełniły autorytety, profesorowie i doktorzy.
      Teraz prezesem jest magister Przyłębska.

Nikt przedtem nie kradł na taką skalę PiS.
      Nikt przedtem nie ośmieszał nas na arenie międzynarodowej jak PiS.
      Nikt przedtem nie łamał tak bezczelnie prawa i konstytucji jak PiS.

•  

Dam ci jeszcze pro-tip na odchodne - ludzie wcale nie kochają jeździć złomami do centrów miast. Jeżdżą tak bo w większości muszą pracować żeby przeżyć.

@jbc_wszystko: ludzie jeżdżą złomami bo ich nie stać na lepsze auta i tu zgoda. Ale prawda jest taka że jeżdżą do centrów miast nie z konieczności tylko z wygody.

•  

@jbc_wszystko: uznam to za potwierdzenie przerośniętego ega i kompleksów leczonych obrażaniem ludzi na portalu z obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@TurboDynamo: No tak bo plebs powinien komunikacją miejską z terenów podmiejskich jeździć 2h krążąć pookolicy zbierając ludzi, zamiast pojechać autem w 20minut.
      Ta wygoda to czas, a czas to pieniądz.
      Zresztą to też pieniądz dla samego pracodawcy, który zarabia na tym pracowniku dojeżdżającym do centrum miasta.
      Zresztą już wcale plebs nie ma źle to musi mieć jeszcze gorzej, trzeba im zabrać te auta w ramach sprawiedliwości społecznej.

@tylkodzienna: ok

•  

@elon_w_zbozu: i jeszcze powinieneś dodać wielbienie konkretnej religii przez polityków, a tak to się zgadzam w 100%

•  

No jak Trójmiasto to Pcim

@jbc_wszystko: Wejherowo czy raczej Tczew?

Zresztą już wcale plebs nie ma źle to musi mieć jeszcze gorzej, trzeba im zabrać te auta w ramach sprawiedliwości społecznej.

@jbc_wszystko: Nie, w ramach tego żeby plebs pożył trochę dłużej niż 65 lat.

•  

@elon_w_zbozu prawda jest taka, że na zachodzie dokładnie to samo, tylko zarobki i standard życia wyższe, więc ludzie tak nie pierdolą.
      Zresztą, w Polsce jak ludzie nie wyjdą na ulice, to nigdy nic się nie zmieni i będzie druga Białoruś

•  

@Filipterka25:

Wejherowo czy raczej Tczew?

Łohoho jaki dowcipny, a jedyne co wychodzi to twoja pogarda dla ludzi z terenów podmiejskich. Zresztą z Wejherowa i Tczewa dojeżdżają normalnie często do centrum Gdańska czy Gdyni i nawet oni widizeli brak korków. Ale co o tym możesz wiedzieć.

Nie, w ramach tego żeby plebs pożył trochę dłużej niż 65 lat.

XD Bo umiera plebs od smogu, a nie od wyniszczającej pracy na zakładzie.
      Widać słychać i czuć, że tym "dbaniem o plebs" to dbasz tylko o swoją własną dupę wielki panie z miasta. Tobie ma być wygodnie, tobie mają wieśniaki z Tczewa nie smrodzić, tobie nie robi różnicy czy prad masz z Turowa z węglówki czy z Atomu jak sam napisałeś, bo mieszkając w mieście w centrum to nie ma przecież znaczenia.

Jesteś zakłamanym ohydnym hipokrytą, który udaje dobrodusznego dla swojej własnej wygody.

•  

No tak bo plebs powinien komunikacją miejską z terenów podmiejskich jeździć 2h krążąć pookolicy zbierając ludzi, zamiast pojechać autem w 20minut.

@jbc_wszystko: xD w Warszawie masz parkingi P+R z których sam kilka lat korzystałem. Parkujesz i wsiadasz do metra. Oszczędzałem na tym co najmniej 15 minut. Ale oczywiście plebsowi nie chce się ruszyć dupy i wygodniej jest siedzieć dłużej w fotelu w samochodzie xD

Ta wygoda to czas, a czas to pieniądz.

@jbc_wszystko: dokładnie, ta wygoda to jest stracony czas spędzony w korku a czas to pieniądz.

@jbc_wszystko: to są już #urojeniaprawakoidalne

•  

@TurboDynamo:

xD w Warszawie masz parkingi P+R z których sam kilka lat korzystałem.

W Trójmieście nie masz. Świat to nie Warszawa. A i Warszawa dosyć do dupy jest zorganizowana w porównaniu z chociażby Barceloną, gdzie jak byłem autem na wakacjach to wszędzie mogłem dostać się bez problemu metrem i autobusem.

Ale oczywiście plebsowi nie chce się ruszyć dupy i wygodniej jest siedzieć dłużej w fotelu w samochodzie xD

Mieszkam aktualnie pod Gdańskiem. Dojazd obwodnicą do Gdyni gdzie pracuje to ~25minut.
      Dojazd komunikacją miejską: 6minut piechotą na autobus. 37minut dojazd do centrum Gdańska na SKM. 28minut dojazd SKM do Gdyni. 10 minut z buta do biura.
      Razem 81 minut.
      Spowrotem wpadam jeszcze w korki z autobusem i jest 15-20 minut dłużej.

Nawet wracając swoim autem w korku jest mniejsza strata czasu (do 10minut max).

I nie ma możliwości ominięcia tego, bo nie mam w okolicy żadnego P+R, żeby podjechać autemm, bo sprawdzałem i do najbliższego mam ~15minut - to już lepiej dojechać całość do pracy 10 minut więcej.

Taki ze mnie leniwy plebs.
      A gdybym nie musiał pracować to bym tak daleko nie jeździł - takie to proste.

dokładnie, ta wygoda to jest stracony czas spędzony w korku a czas to pieniądz

W autobusie i komunikacji miejskiej traci się od cholery więcej czasu, a do tego człowieka wymęczy takie jeźdżenie bardziej niż siedzenie za kółkiem. Wiem bo rok tak dojeżdżałem w tę i spowrotem jak odkładałem na samochód - który wyszedł mi tylko ogólnie na zdrowie.

to są już #urojeniaprawakoidalne

XD wy macie nieźle nasrane we łbie z patrzeniem na wszystko że jak sie nie zgadza z wami to prawak.

•  

Bo umiera plebs od smogu, a nie od wyniszczającej pracy na zakładzie.

@jbc_wszystko: Tak kurwa, umiera głownie od smogu. Rak płuc zmiata więcej ludzi z planszy niż wypadki przy pracy i inne "choroby zawodowe".

W autobusie i komunikacji miejskiej traci się od cholery więcej czasu, a do tego człowieka wymęczy takie jeźdżenie bardziej niż siedzenie za kółkiem.

@jbc_wszystko: chrum chrum, kwiii, AŁTOBUS.

Świat to nie Warszawa. A i Warszawa dosyć do dupy jest zorganizowana w porównaniu z chociażby

@jbc_wszystko: To trza wybudować.

Świat to nie Warszawa.

@jbc_wszystko: CHRUM, KWIII, WARSZEWIOKI NIE WIEDZO CO TO PRAWDZIWE RZYCIE.

Jesteś zakłamanym ohydnym hipokrytą, który udaje dobrodusznego dla swojej własnej wygody.

@jbc_wszystko: Tka to sobie możesz obrażać swojego starego, jak gumno obrabiacie - nie udaje dobrodusznego.

•  

@Filipterka25: Oj widze żyłka w dupie pękła jak ktoś ci wytknał twoją własną obłudę.

•  

@jbc_wszystko xD to nie są pierdoly, tylko także bardzo istotne rzeczy

+: FoxX21
    •  

@jbc_wszystko: Jaką obłudę? O twoje zdrowie martwie się w takim kontekście, żebyś mi swoim wiejskim dupskiem nie zabrał miejsca w szpitalu.

•  

A i Warszawa dosyć do dupy jest zorganizowana w porównaniu z chociażby Barceloną, gdzie jak byłem autem na wakacjach to wszędzie mogłem dostać się bez problemu metrem i autobusem.

@jbc_wszystko: wiedza anegdotyczna. Ja byłem na wakacjach w Nowym Jorku ale to nie znaczy że nie będę kożystał z komunikacji miejskiej w Warszawie.

Mieszkam aktualnie pod Gdańskiem. Dojazd obwodnicą do Gdyni gdzie pracuje to ~25minut.
      Dojazd komunikacją miejską: 6minut piechotą na autobus. 37minut dojazd do centrum Gdańska na SKM. 28minut dojazd SKM do Gdyni. 10 minut z buta do biura.
      Razem 81 minut.
      Spowrotem wpadam jeszcze w korki z autobusem i jest 15-20 minut dłużej.

@jbc_wszystko: cały świat to nie Trójmiasto. Tak samo jak twój przypadek to nie jest średni polak dojeżdżający do pracy.

Nawet wracając swoim autem w korku jest mniejsza strata czasu (do 10minut max).

I nie ma możliwości ominięcia tego, bo nie mam w okolicy żadnego P+R, żeby podjechać autemm, bo sprawdzałem i do najbliższego mam ~15minut - to już lepiej dojechać całość do pracy 10 minut więcej.

@jbc_wszystko: to walcz o lepszy samorząd który zorganizuje to tak jak w Warszawie zamiast stać w korkach.

Taki ze mnie leniwy plebs.
      A gdybym nie musiał pracować to bym tak daleko nie jeździł - takie to proste.

@jbc_wszystko: #urojeniaprawakoidalne że ktoś zazdrości ci jazdy samochodem do pracy xD

W autobusie i komunikacji miejskiej traci się od cholery więcej czasu, a do tego człowieka wymęczy takie jeźdżenie bardziej niż siedzenie za kółkiem. Wiem bo rok tak dojeżdżałem w tę i spowrotem jak odkładałem na samochód - który wyszedł mi tylko ogólnie na zdrowie.

@jbc_wszystko: zależy jaki masz dojazd. Jeżeli dojedziesz samochodem w miejsce gdzie możesz sie przesiąść na autobus i zyskać na tym kilkanaście/dziesiąt minut to nie męczy to wcale niż stanie w korku i kurwienie na debila który nie potrafi ruszyć spod świateł.

XD wy macie nieźle nasrane we łbie z patrzeniem na wszystko że jak sie nie zgadza z wami to prawak.

@jbc_wszystko: nie moja wina że powielasz ich debilną retorykę. Tak samo jak z tym żeby nie zakazywać kopciuchów tylko zrobić atom, normalnie słowo klucz jak u Kukiza z JOW że wszystko to naprawi xD odczywiscie nie działajmy wielowektorowo tylko zbudujmy atom i to naprawi wszystkie nasze problemy. Janusze zainwestują w ogrzewanie elektryczne które będzie(nawet z atomem) zawsze droższe niż palenie śmieciami które są darmowe xD
      Oczywiście że Polska potrzebuje kilku elektrowni atomowych zamiast elektrowni węglowych. Oczywiście że elektrownie węglowe zanieczyszczają środowisko - ale one głównie emitują CO2, a cały ten syf PM2.5 jest produkowany przez gospodarstawa domowe i transport. Ale taki geniusz jak ty przecież o tym nie wie, zbudujemy atom i już janusze sie naucza nie palić śmieciami xD

•  

@Filippa: Zapewnienie imigrantom ekonomicznym w ilości 200 osób jest bardzo istotną rzeczą gdy w Polsce mamy 2mln obywateli żyjąycch poniżej progu ubóstwa i około 50tys dzieci w państwowej pieczy zastępczej? No tak. Na FB to są bardzo istotne rzeczy. Ale życie to nie FB czy Twittery.

@Filipterka25: XD Bo mam szpital na wsi panie wiem wszystko o wszystkim co nie? Jak złamie sobie nogę biegnąć na autobus też trafię do miejskiego inteligencie.

•  

@xadhoom bo porządne i liczące się kraje nie mają przyjaciół, tylko interesy. Nie twierdzę że pis czy po jest lepsze czy gorsze, ale bawi mnie gdy ktoś pisze o przyjaźni z jakimś państwem

•  

•  

zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa,

@jbc_wszystko: jakim cudem prześladowanie całej grupy ludzi to głupoty? Jakim cudem hodowla milionów zwierząt w warunkach w których cierpią to głupoty?

•  

Z zachodu mamy "ekologię"(czyli po prostu nic nie robimy, a płacimy za emisje CO2

@jbc_wszystko: ale wiesz, że te opłaty za CO2 wpadają do polskiego budżetu i mają być wydane między innymi na czyste źródła energii?

•  

Bo mam szpital na wsi panie wiem wszystko o wszystkim co nie? Jak złamie sobie nogę biegnąć na autobus też trafię do miejskiego inteligencie.

@jbc_wszystko: Zagipsowanie twojej giry zajmie mniej czasu niz twoje dogorywanie na onkologii. Wciąż profit.

Zapewnienie imigrantom ekonomicznym w ilości 200 osób jest bardzo istotną rzeczą gdy w Polsce mamy 2mln obywateli żyjąycch poniżej progu ubóstwa

@jbc_wszystko: CHRUMMM, KWIIIIII, JAKIE SYRIE, JAKIE WOJNY, JAKIE ZAMARZAJĄCE MURZYNY! Dziecko sąsiadów chodzi głodne, a somsiadka ledwo wyrabia z 500+ na czerwone RGD! I to zwykłe, na setki jej nie stać, TAKA BIDA.

Oczywiście że Polska potrzebuje kilku elektrowni atomowych zamiast elektrowni węglowych. Oczywiście że elektrownie węglowe zanieczyszczają środowisko - ale one głównie emitują CO2, a cały ten syf PM2.5 jest produkowany przez gospodarstawa domowe i transport. Ale taki geniusz jak ty przecież o tym nie wie, zbudujemy atom i już janusze sie naucza nie palić śmieciami x

@TurboDynamo: +10

•  

jakim cudem prześladowanie całej grupy ludzi to głupoty? Jakim cudem hodowla milionów zwierząt w warunkach w których cierpią to głupoty?

@szybki_zuk: Dodałbym, że hodowla zwierząt jest skrajnie destrukcyjna dla środowiska. Lubię boczek, ale zagłosowałbym za totalnym zakazem hodowli i likwidacją stad zwierząt hodowlanych, ponieważ znam skutki tego dla środowiska i rolnictwa.

•  

@TurboDynamo:

wiedza anegdotyczna. Ja byłem na wakacjach w Nowym Jorku ale to nie znaczy że nie będę kożystał z komunikacji miejskiej w Warszawie.

Jak i twoja o Warszawie. Ja jebie, wy powaznie macie problemy ze zrozumieniem ciągu rozmowy. Odpowiedź o Barcelonie była tylko małą dygresją, a odpowiedzią na Warszawę było Trójmiasto które znam doskonale...

cały świat to nie Trójmiasto. Tak samo jak twój przypadek to nie jest średni polak dojeżdżający do pracy.

Jezu jak kopanie się z tępym koniem. Dajesz przykład, że w Warszawie jest zajebiste P+R to ci mówie, że nie wszedzie jest P+R i ludzie nie mają takiego luksusu - więc jeżdżą autami. Ty jesteś poważnie taki tępy czy po prostu agresor ci się włączył i lecisz czymkolwiek żeby się przyjebać?

o walcz o lepszy samorząd który zorganizuje to tak jak w Warszawie zamiast stać w korkach.

Czyli mam dojeżdzać do roboty w tęi spowrotem 3h spędzać w robocie 8h, odebrać dzieci z przedszkola, zająć się domem, zjęść coś, a potem jeszcze iść walczyć o lepszy samorząd?

Widać słychać i czuć po tobie i takim @Filipterka25: że jesteście chłopaczkami z wielkiego miasta z klasy średniej co to lepiej wiedzą jak wszystko powinno wyglądać, bo w dupie byli i gówno poza Warszawą widzieli.

że ktoś zazdrości ci jazdy samochodem do pracy xD

A ktoś coś takiego gdziekolwiek napisał? To sa właśnie urojenia - ale twoje.
      Od początku pisze, że jazda samochodem do centrum to przykry przymus głównie spowodowany pracą zarobkową.

zależy jaki masz dojazd. Jeżeli dojedziesz samochodem w miejsce gdzie możesz sie przesiąść na autobus i zyskać na tym kilkanaście/dziesiąt minut to nie męczy to wcale niż stanie w korku i kurwienie na debila który nie potrafi ruszyć spod świateł.

Czemu ciebie męczy stanie i czekanie na debila pod światłami? Czyżbyś był kolejnym hipokrytą co jeździ autem zamiast korzystać z komunikacji miejskiej?

nie moja wina że powielasz ich debilną retorykę.

Znaczy się którą? Tą, że mamy normy spalin EURO aktualnie? Czy tą, że płacimy za emisję CO2 bo lecimy na węglu trując siebie czy tą że ludzie w starych kamienicach palą gównem stąd większość syfu w miastach?
      To jest tak na dobrą sprawe retoryka lewicowa - więc, żeby z tego zrobić prawacką retorykę to trzeba być nieźle naćpanym.

odczywiscie nie działajmy wielowektorowo tylko zbudujmy atom i to naprawi wszystkie nasze problemy.

To twoje słowa, których nigdy nie powiedziałem, które sobie sam tutaj kreujesz, żeby bić po własnych urojeniach.
      Brawo wygrałeś w dyskusji. Sam ze sobą i swoimi zwidami.

•  

@koku: Mają ale nie są - to jest właśnie problem wschodniej mentalności i rozkradania państwa.

•  

Dajesz przykład, że w Warszawie jest zajebiste P+R to ci mówie, że nie wszedzie jest P+R i ludzie nie mają takiego luksusu - więc jeżdżą autami. Ty jesteś poważnie taki tępy czy po prostu agresor ci się włączył i lecisz czymkolwiek żeby się przyjebać?

@jbc_wszystko: xD

- Gospodarzu, a jakby zasiać kukurydzę - wyrosłaby? Byłby zarobek?
      - Byłby.
      - I nie byłbyś wtedy biedny?
      - Nie byłbym.
      - To zasiejesz?
      - Nie zasieję. Tatowie tu nie siali kukurydzy.

Widać słychać i czuć po tobie i takim @Filipterka25: że jesteście chłopaczkami z wielkiego miasta z klasy średniej co to lepiej wiedzą jak wszystko powinno wyglądać, bo w dupie byli i gówno poza Warszawą widzieli.

@jbc_wszystko: No ja tam byłem poza Warszawę i jak widzę syf i głupotę w jakiej się żyje w Polsce Z, to aż się rzygać chce.

Na ten przykład ty - mieszkasz pod Gdańskiej, pracujesz za Gdynią i chuj, wielce zdziwiony że dojazd trwa i jest drogi xD

Ja pracuję 10 minut spacerem od biura, do którego i tak nie chodzę ponieważ mam home office. Jakbym chciał pracować pod Warszawą, nie wiem, w Garwolinie to bym nie zapierdalał dzien w dzień przez pół województwa tylko wyniósł się do Garwolina.

•  

@elon_w_zbozu: prawda jest taka, że dla całej reszty świata tzw. Ameryki, krajów rosyjskojęzycznych, Indii itp itd. należymy do Europy Wschodniej. Nie wiem na ile jest to prawda, ale takie jest postrzeganie przez świat.

•  

Polska to jest Europa Wschodnia, chyba tylko Polacy sadza ze to. Europa Centralna zeby poczuc sie lepiej. Wejdzcie w dyskusje z kimkolwiek za granicy i zapytajcie o połozenie Polski, nikt, nigdy nie okresla tego jako CENTER EUROPE xd

@ddes: to

•  

Jak i twoja o Warszawie. Ja jebie, wy powaznie macie problemy ze zrozumieniem ciągu rozmowy. Odpowiedź o Barcelonie była tylko małą dygresją, a odpowiedzią na Warszawę było Trójmiasto które znam doskonale...

@jbc_wszystko: kurwa typie, czy ty rozumiesz że zakaz wjazdu do centrów miast dla gruchotów to jest kwestia samorządu? Skoro macie gównianą komunikację i jeździcie gruchotami do pracy i wam to odpowiada to głosujcie w lokalnych wyborach na takich polityków którzy tego nie poprawią i tyle. Ja i tak tam nie pójde mieszkać.

Czyli mam dojeżdzać do roboty w tęi spowrotem 3h spędzać w robocie 8h, odebrać dzieci z przedszkola, zająć się domem, zjęść coś, a potem jeszcze iść walczyć o lepszy samorząd?

@jbc_wszystko: tak jestem klasą średnią z wielkiego miasta i śmiesze jest że używasz tego jako wyzwiska dokładnie jak pan prezes xD

Od początku pisze, że jazda samochodem do centrum to przykry przymus głównie spowodowany pracą zarobkową.

@jbc_wszystko: moze w Trójmieście przymus. W Warszawie wynika to tylko z wygody.

Czemu ciebie męczy stanie i czekanie na debila pod światłami? Czyżbyś był kolejnym hipokrytą co jeździ autem zamiast korzystać z komunikacji miejskiej?

@jbc_wszystko: jeżdże komunikacją żeby się nie męczyć czekaniem na debila. To że jeżdżę komunikacją to nie znaczy ze podjąłem tą decyzję w ciemno - probowałem kiedyś jeździc też samochodem.

@jbc_wszystko: czyli wszystko sie zgadza. Mowisz ze polska to jest miks wad wschodu i zachodu i ja sie z tym zgadzam. Ale ty sam jesteś miksem wad pisu i konfederacji xD no może jeszcze Kukiza. Przez takich dzbanów jak ty pis rządzi i wygra jeszcze następne wybory.

•  

Ja pracuję 10 minut spacerem od biura, do którego i tak nie chodzę ponieważ mam home office. Jakbym chciał pracować pod Warszawą, nie wiem, w Garwolinie to bym nie zapierdalał dzien w dzień przez pół województwa tylko wyniósł się do Garwolina.

@Filipterka25: I to najlepiej podsumowuje typowego lewicowego soyboya z wielkiego miasta. Wygodnie sobie żyje i mu wieśniaki przeszkadzają. Żyje na wynajmowanym, albo ma tak bogatych starych, że mu mieszkanie w Garwolinie od tak kupią jak będzie potrzeba.

A chłop co ma dom z rodziną pod miastem i co dojeżdza do roboty do miasta do roboty za 3500netto z terenów podmiejskich, bo u niego roboty nie ma albo jest za najniższą krajową, ma sobie wynając w centrum kawalerką, a nie jeździć autem! Bo paniczowi truje i smrodzi!

#bekazlewactwa

•  

@jbc_wszystko: są, bo takie jest prawo, że te pieniądza właśnie mają być wydane na ten cel. Widzę, że kolega wierzy w szurowe teorie.
      Kryzys klimatyczny to fakt, w jaki inny sposób chcesz sfinansować odejście od paliw kopalnych, skoro musimy to zrobić?

•  

@azembora:

To jest nie do spłacenia.

Idź do EUROSTATu i agencji ratingowych dających nam najwyższe oceny wiarygodności w historii i powiedz im, że są debilami. Morawiecki wszystkich wykiwał... gdyby tylko nie ten przebiegły wykopek!

A tak serio. Cały świat drukował i się zadłużał. Widać Keynes w modzie nie tylko u nas i obliczyli, że bardziej opłaca się to niż kryzys gospodarczy.

Nepotyzm.
      Jeżeli nie obstawiają stanowisk idiotami, to np. po co od razu po objęciu rządów obniżyli wymagania na stanowiska w służbie cywilnej?

Jeżeli obstawiają takimi idiotami to dlaczego większość SSP w ciągu ostatnich lat biła rekordy zysków? Ok, koniunktura, ale przecież to pisowscy idioci bez kompetencji!

Nikt przedtem nie kradł na taką skalę PiS.

Cholera, nie czytałem jeszcze tej publikacji Instytutu Danych z Dupy, ale śpieszę odrabiać zaległości.

Nikt przedtem nie ośmieszał nas na arenie międzynarodowej jak PiS.

Tej też nie. Nawet nie wiedziałem, że istnieje wskaźnik, którym można owo zjawisko monitorować.

Nikt przedtem nie łamał tak bezczelnie prawa i konstytucji jak PiS.

Czekaj, czekaj... a od czego zaczęła się imba z TK, bo coś mi świta... a wspomniane przeze mnie wyżej zawieszanie ustawą konstytucyjnych progów ostrożnościowych, bo hehe, się "liberałom" zadłużyło kraj do niespotykanych wcześniej i później poziomów.

@azembora:

•  

@TurboDynamo:

czyli wszystko sie zgadza. Mowisz ze polska to jest miks wad wschodu i zachodu i ja sie z tym zgadzam. Ale ty sam jesteś miksem wad pisu i konfederacji xD no może jeszcze Kukiza. Przez takich dzbanów jak ty pis rządzi i wygra jeszcze następne wybory.

No chyba raczej przez dzbanów twojego pokroju i takiego @Filipterka25: którzy srają żarem na ludność z terenów wiejskich i podmiejskich, którzy to są głównie wyborcami PiS. Bo paniczom do ich miasta przyjeżdżają. A pewni jak prześwietlić waszych rodziców to sami ze wsi dopiero co do miasta sięprzeprowadzili, żeby wam było lepiej niż im.

•  

Bo paniczowi truje i smrodzi!

@jbc_wszystko: Sobie smrodzisz i swojej rodzinie. Enjoy zdychania na nowotwory, smog jest mocno lokalny.

A chłop co ma dom z rodziną pod miastem i co dojeżdza do roboty do miasta do roboty za 3500netto z terenów podmiejskich, bo u niego roboty nie ma albo jest za najniższą krajową, ma sobie wynając w centrum kawalerką, a nie jeździć autem! Bo paniczowi truje i smrodzi!

@jbc_wszystko: No ja bym sprzedał ten dom i kupił coś w miejscu, gdzie da się żyć.

Also fajny ten Gdańsk, skoro masz do wyboru minimalną czy pracę pod Gdynią - może to twoje pdo Gdańskiem to Elbląg?

•  

@koku: Sprawdź sobie ile wydano już na budowę EJ w Polsce. Nie wiedza nawet gdzie ma stać - a to są te pieniądze o których piszesz.
      Sprawdź sobie ustawę o elektrowniach wiatrowych, która udupiła stawianie nowych farm wiatrowych.

Sprawdź sobie na co poszły pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości (raport NIK) - tak właśnie wygląda wydawanie pieniedzy na cele z funduszy.

To, że pieniądze ze sprzedaży praw do emisji CO2 mają iść na modernizacje i unowocześnienie energetyki to jest na papierze. A na co te pieniądze idą - to widzisz w rzeczywistości, że na pewno nie na to na co powinny.

•  

którzy srają żarem na ludność z terenów wiejskich i podmiejskich

@jbc_wszystko: xDDDDDDDDDDDDDD

Bo paniczom do ich miasta przyjeżdżają. A pewni jak prześwietlić waszych rodziców to sami ze wsi dopiero co do miasta sięprzeprowadzili, żeby wam było lepiej niż im.

@jbc_wszystko: xDDDDDDDDDDDDD
      @jbc_wszystko: typie granat oderwał cie od rzeczywistości xD Chce w moim miescie Warszawie zakazać wjazdu gratów do centrum i to znaczy że gardze ludzmi ze wsi xD

•  

@kryptonim_putas: Zmarło o 300 tysięcy więcej niż się urodziło, w dupę sobie mozna wsadzić papierowe zyski.

•  

@jbc_wszystko: ale póki co polska zarabiała na sprzedaży certyfikatów i mogli za to budować elektrownie atomowe

•  

@Filipterka25:

No ja bym sprzedał ten dom i kupił coś w miejscu, gdzie da się żyć.

Aha tak z dupy wyciągniesz 50k na wkład własny zarabiając poniżej średniej krajowej.

Also fajny ten Gdańsk, skoro masz do wyboru minimalną czy pracę pod Gdynią - może to twoje pdo Gdańskiem to Elbląg?

No fajny, jestem specjalistą w wąskiej dziedzinie, gdzie to co robie robią 2 firmy w okolicy trójmiasta i kilka w Warszawie a najwięcej chyba na Śląsku.
      Ale dla soyboya z HR, który może pracować gdziekolwiek bo nie ma żadnych wartościowych umiejętności, więc wszędzie go zatrudnią to można przecież pracować gdziekolwiek.

Zreszta przedstawiam to jak to wygląda dla przeciętnego człowieka, a nie dla siebie. I tak przeciętny człowiek ze wsi czy małego miasteczka nie może sobie zmieniać pracy jak rękawiczek, zwłaszcza jak dostanie jakąś dobrą pracę w korpo w centrum miasta za 3500-5000pln netto gdy ma na utrzymaniu dom i rodzinę.

Pogrążasz się tylko coraz bardziej swoimi wrzutami na mnie czepiającymi się mieszkania pod miastem.

Pokazujesz jaką jesteś paskudną kreaturą dbającą w rzeczywistości tylko o sowją własną dupę - ale na FB czy wykopie robiący za moralny kompas krzyczacy o cytuję: "ZAMARZAJĄCYCH MURZYNACH" BO TO WAŻNE.

Typowa hipokryzja lewicowca.

•  

@1marcin1: O tym właśnie przecież piszę.

Chce w moim miescie Warszawie zakazać wjazdu gratów do centrum i to znaczy że gardze ludzmi ze wsi xD

@TurboDynamo: To znaczy, że nie rozumiesz świata poza swoim wąskim Warszawskim grajdołkiem.

A to że gardzisz luźmi ze wsi i terenów podmiejskich widać z tego jak piszesz o tym problemie i kompletnie nie chcesz zrozumieć, że ci ludzie nie jeżdżą do centrum w godzinach szczytu na imprezę tylko do roboty.

•  

No fajny, jestem specjalistą w wąskiej dziedzinie, gdzie to co robie robią 2 firmy w okolicy trójmiasta i kilka w Warszawie a najwięcej chyba na Śląsku.
      Ale dla soyboya z HR, który może pracować gdziekolwiek bo nie ma żadnych wartościowych umiejętności, więc wszędzie go zatrudnią to można przecież pracować gdziekolwiek.

@jbc_wszystko: Nie z HR, a prawnik, nie ogólny, a specjalizowany - z tym, że gdybym miał taki fach, że są tylko dwie firemki to bym go szybko zmienił na cos lepszego.

Choćby na taki, żeby nie srać żarem o 50 tysięcy złotych xD

Pogrążasz się tylko coraz bardziej swoimi wrzutami na mnie czepiającymi się mieszkania pod miastem.

@jbc_wszystko: Stary, to ty marnujesz swój czas i trujesz swoją rodzinę gruchotem zapierdalając z jednego zadupia do drugiego jako specjalista ds. niepotrzebnego zawodu, nie ja, więc nie przerzucaj na mnie swojej frustracji z bycia przegrywem.

•  

To znaczy, że nie rozumiesz świata poza swoim wąskim Warszawskim grajdołkiem.

@jbc_wszystko: oczywiście ze rozumiem. Jak chcesz żyć w smrodzie to prosze bardzo. Głosuj na takie samrządy które nie zrobią u ciebie dobrej komunikacji miejskiej, nie dofinansują wymiany kopciuchów itp.

A to że gardzisz luźmi ze wsi i terenów podmiejskich widać z tego jak piszesz o tym problemie i kompletnie nie chcesz zrozumieć, że ci ludzie nie jeżdżą do centrum w godzinach szczytu na imprezę tylko do roboty.

@jbc_wszystko: ale jeździj, ja przecież już powiedzialem że mnie Trójmiasto nie interesuje bo ja tam mieszkać nie zamierzam. Chce mieć czyste powietrze u siebie, i to nie znaczy że kimś gardze. Stosujesz tutaj typową projekcję - przeniosłeś na mnie swoje własne uczucia - to nie ja kimkolwiek gardzę - to ty gardzisz mną i innymi ludźmi z Warszawy którzy nie chcą żyć w smrodzie. Nie szanujesz naszego zdrowia, chcesz nas truć i jeszcze wyzywasz od lewaków tylko dlatego ze twoje zarabianie jest ważniejsze od naszego zdrowia.

•  

To znaczy, że nie rozumiesz świata poza swoim wąskim Warszawskim grajdołkiem.

@jbc_wszystko: Hard pill:

Przeciętnego człowieka chuj obchodzi, co się dzieje poza jego grajdołkiem. Warszawiak ma w dupie twój Elbląg czy taj Tczew, ty masz w dupie murzynów w Kinszasie, oni zaś w dupie mają Ujgurów, a Ujgur ma w dupie mnie. Jak nie zajmujesz się ratowaniem każdego jak leci, tylko histeryzujesz że wredne warszawiaki nie chcą pomóc twojej wsobnej wsi to sam zachowujesz się jak hipokryta.

•  

@jbc_wszystko: do tego ceny zachodnie a zarobki wschodnie...

•  

@Filipterka25:

Stary, to ty marnujesz swój czas i trujesz swoją rodzinę gruchotem zapierdalając z jednego zadupia do drugiego jako specjalista ds. niepotrzebnego zawodu, nie ja, więc nie przerzucaj na mnie swojej frustracji z bycia przegrywem.

Truję ciebie i twoją rodzinę w centrum conajwyżej i co mi zrobisz?

Nie z HR, a prawnik, nie ogólny, a specjalizowany - z tym, że gdybym miał taki fach, że są tylko dwie firemki to bym go szybko zmienił na cos lepszego.

No to panie prawnik, jak jest się specjalistą gdzie sa tylko dwie firemki to nie zmienia się fachu na taki, gdzie masz dużo większa konkurencję, bo frustrat, który nie ma żadnych specjalistycznych umiejętności tak pisze w internecie.

No chyba, że panowie prawnicy będa projektować układy turbinowe elektrowni gazowych zamiast mnie - to proszę bierz się do roboty. Możesz sobie nawet w Gdyni kupić dom pod ten cel.

•  

@Filipterka25: No i mam w dupię ciebie, nie zapominaj hipokryto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

że Polska nie ma żadnych przyjaciół za granicą obecnie?

@xadhoom: nie wiem kim jest gość o którym piszesz, ale jakich przyjaciół? My powinniśmy prowadzić interesy korzystne dla naszego kraju nieważne z kim, a nie bawić się pluszakami i nazywać kogoś przyjacielem

•  

nie wiem kim jest gość o którym piszesz, ale jakich przyjaciół? My powinniśmy prowadzić interesy korzystne dla naszego kraju nieważne z kim, a nie bawić się pluszakami i nazywać kogoś przyjacielem

@yaah: piękne pierdolenie a kończy sie na tym że w interesach strategicznych dla naszego kraju nie jesteśmy w stanie znaleźć ŻADNEGO sojusznika.

•  

No to panie prawnik, jak jest się specjalistą gdzie sa tylko dwie firemki to nie zmienia się fachu na taki, gdzie masz dużo większa konkurencję

@jbc_wszystko: Jeżeli masz tylko dwóch potencjalnych pracodawców, to nie ty nie masz konkurencji, tylko oni.

No chyba, że panowie prawnicy będa projektować układy turbinowe elektrowni gazowych zamiast mnie - to proszę bierz się do roboty.

@jbc_wszystko: Nie będę projektował jakichś gówien, fedrował w kopalni ani jeździł TIR-em ponieważ są to zawody gorsze od mojego.

@jbc_wszystko: Panie ynżynerze, pan może poczytaj jak daleko roznosi się PM 2.5.

•  

@jbc_wszystko: zakaże wjazdu do centrum a potem ty będziesz płakał jak tobą gardzimy xD

•  

My powinniśmy prowadzić interesy korzystne dla naszego kraju nieważne z kim, a nie bawić się pluszakami i nazywać kogoś przyjacielem

@yaah: Aktualnie dostajemy w pizdę na każdym froncie, gdzie te interesa?

•  

@Filipterka25: nigdzie, przeciez nie bronie obsranego pisu.

•  

@Filipterka25:

Nie będę projektował jakichś gówien, fedrował w kopalni ani jeździł TIR-em ponieważ są to zawody gorsze od mojego.

No dobra złapałem się. Trzeba było pisać od początku, że jesteś trollem. Good job.

•  

@TurboDynamo:

zakaże wjazdu do centrum a potem ty będziesz płakał jak tobą gardzimy xD

Spokojnie zagłosuje razem z moją wsią na taki rzad i samorząd, żeby nie zablokował mi tego wjazdu. A potem będziesz płakał z kolegami, że państwem rządzi PiS.

•  

@TurboDynamo: Sojusznik a przyjaciel to chyba jest róznica.

•  

No dobra złapałem się. Trzeba było pisać od początku, że jesteś trollem. Good job.

@jbc_wszystko: CHRUMM, KWIII, JAKIEŚ PRZEKŁADANIE PAPIRKÓW, CO TO ZA ROBOTA, ŁOPATA TO JE ROBOTA, ATUOCAD TO JE ROBOTA.

•  

Spokojnie zagłosuje razem z moją wsią na taki rzad i samorząd, żeby nie zablokował mi tego wjazdu. A potem będziesz płakał z kolegami, że państwem rządzi PiS.

@jbc_wszystko: nie zagłosujesz na taki samorząd bo tam nie mieszkasz. Wiec nikt tego nie zablokuje bo nie jest to w gestii rządu centralnego xD pozdrawiam i miłego dojeżdżania, dostaniesz dwa mandaciki to sie zechce ruszyc w końcu dupę.

•  

@jbc_wszystko: Potem będziesz płakał nad cenami benzyny i inflacją, kiedy my najwyżej nad inflacją - ja może jedynie na tym, że znowu musiałem zmienić pracę, ponieważ w starej nie chcieli dać podwyżki, a w nowej tak.

•  

@TurboDynamo: Niedługo to będzie w gestii rządu centralnego, tylko partia wygra kolejne wybory więc ciesz się Trzaskowskim póki możesz :*

•  

Niedługo to będzie w gestii rządu centralnego, tylko partia wygra kolejne wybory więc ciesz się Trzaskowskim póki możesz :*

@jbc_wszystko: no właśnie czyli jesteś po prostu pisowcem tak jak mówiłem to od początku

•  

@elon_w_zbozu: Tak. Kochany pis i prawdziwi polacy.

•  

tylko partia wygra kolejne wybory więc ciesz się Trzaskowskim póki możesz :*

@jbc_wszystko: Obawiam się, że zamach na samorządy się nie uda z powodu, ekhem, oporu materii.

Więc nie do końca może wyjśc twój sprytny plan sprowadzenia naszej pięknej Warszawy do poziomu swojego podtrójmiejskiego chlewu.

•  

Polska to Europa Centralna

@jbc_wszystko: Centralny to może być dworzec w mieście, a nie podział kontynentu

•  

@elon_w_zbozu: spamowanie wykopu - do wyborów jeszcze daleko parobasku. I Ty wcale nie chcesz aby ktoś Cie wyprowadził z błędu ale żeby klakierzy się zebrali. Taguj to gówno polityka

•  

@kryptonim_putas: Bezrobocie nic nie znaczy, znajdź mapę aktywizacji zawodowej i wtedy zobaczysz jak polska jest w dupie.
      Bezrobocie jest koniunkturalne i jest zdrowe. Brak aktywizacji zawodowej to jest problem, a tutaj jesteśmy na dnie stawki.

•  

@ediz4:

Wie geht es Minister Schreiber heute?

•  

@kryptonim_putas: dolicz ukryty dług w BGŻ, BGK, parp / PFR. To się nagle okazuje, że jest 250 %

•  

@bastianbastiante: nie no zajebiście, na całym świecie w każdej kategorii znajdzie się przykład gdzie jest gorzej, więc w sumie to problemu nie ma. Może jest chujowo, ale u somsiada gorzej!

Polska korupcja na najwyższych szczeblach już dużo gorsza być nie może. Lotnisko w Berlinie chociaż w końcu powstało, CPK nie będzie nigdy. W Rosji może jeszcze jest gorzej, ale nie bój żaby, we’re getting there.

•  

@kryptonim_putas:

Idź do EUROSTATu i agencji ratingowych dających nam najwyższe oceny wiarygodności w historii i powiedz im, że są debilami. Morawiecki wszystkich wykiwał... gdyby tylko nie ten przebiegły wykopek!

Mamy taki sam rating (A-), jak Grecja w 2009, kiedy to zaczęło się wszystko sypać.
      Jasne. Na kredytach i wałkach można jechać jeszcze parę lat. Ale zapłacimy za to wszyscy. Ty też.
      Wmawianie, że mamy super sytuację i niski deficyt, podczas, gdy setki miliardów jest zaciągane za pomocą kreatywnej księgowości, nie może się dobrze skończyć.

Jeżeli obstawiają takimi idiotami to dlaczego większość SSP w ciągu ostatnich lat biła rekordy zysków? Ok, koniunktura, ale przecież to pisowscy idioci bez kompetencji!

Weź najpierw sprawdź co piszesz.
      Gdybyś zainwestował w znajdujące się na giełdzie SSK w 2015, to dzisiaj byłbyś na minusie 23%.
      https://innpoland.pl/167447,spolki-skarbu-panstwa-z-wielka-strata-w-2020-r-uratowal-je-przelew-z-rosji
      Może Orlen sobie dobrze radzi, ale to dlatego, że jako monopolista łupią Polaków o wiele bardziej niż PO.
      Cena baryłki o wiele niższa niż za PO, a cenami już przebijają te sprzed poprzednich górek.

Cholera, nie czytałem jeszcze tej publikacji Instytutu Danych z Dupy, ale śpieszę odrabiać zaległości.

Widocznie nie śledzisz żadnych innych mediów niż TVP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tej też nie. Nawet nie wiedziałem, że istnieje wskaźnik, którym można owo zjawisko monitorować.
      - przegrywamy w Europarlamencie głosowania 27:1
      - podczas ostatniej debaty 80% polityków z całej UE ostro beształo Twojego premiera i wytykało jego żałosne działania.
      Bronili go tylko koledzy z partii i ultraprawicowcy
      - nawet Czesi nami pomiatają
      - Twój rząd najlepiej dogaduje się z Orbanem, Marine Le Pen i Salvinim - wszyscy proputinowscy i antyunijni.
      - lecimy na łeb na szyję we wszystkich rankingach wolności słowa, poziomiu demokracji itp.
      - mimo, że od lat robimy laskę Amerykanom, kupujemy ich sprzęt bez przetargów i bez offsetu, to nas olewają i mamy z nimi najgorsze stosunki od lat

Czekaj, czekaj... a od czego zaczęła się imba z TK, bo coś mi świta ...
      Doczytaj sobie jak to wyglądało, bo powtarzasz PiS-owską propagandę.
      PO uchwaliło ustawę, do której wątpliwości zgłoszono dopiero po pół roku.
      Dlaczego PiS nie zaskarżył jej do TK, skoro wiedzieli, że jest nielegalna?
      Jak PO skierowała tę ustawę do trybunału, to się okazało, że jest sprzeczna z konstytucją.
      I PO się zgadza z tym wyrokiem. Po orzeczeniu nie zignorowali wyroku, ale przyznali, że 2 sędziów nie mogli wybrać.
      Nie zostało złamane prawo, ci sędziowie nawet w jednej sprawie nie orzekli, nie zostali zaprzysiężeni.
      To PiS zignorował orzeczenie TK i wsadził nielegalnie swoich 5 sędziów zamiast 2.
      Duda tak samo złamał prawo sprzeciwiając się TK i nie powołując legalnie wybranych sędziów, co było jego obowiązkiem. Za takie coś powinni siedzieć.

Potem cwaniacko wydali ustawę, która obniżyła wiek emerytalny sędziów o 5 lat, żeby podstępem usunąć sędziów i wsadzić na ich miejsce PiS-owców.

Potem zmienili zasady wyboru KRS
      Teraz politycy jednej partii mogą wybierać kto jest w KRS - niedemokratyczna zmiana.
      Wprowadzili kadencyjność KRS.
      Teraz za rządów jednej partii są wybierani wszyscy członkowie - niedemokratyczna zmiana .

Mamy nielegalny TK.
      Mamy nielegalny Sąd Najwyższy.
      Mamy nielegalną KRS.
      Mamy nielegalną Izbę Dyscyplinarną i wszystkie izby powołane przez nielegalną KRS.
      A jak coś ci się nie podoba, to możesz zgłosić to do ministra sprawiedliwości - Ziobry.
      A jak minister sprawiedliwości nawali, to możesz to zgłosić do prokuratora generalnego - Ziobry :)
      PAŃSTWO PRAWA PEŁNĄ GĘBĄ.

I nie wyskakuj znowu z tym "za Peło", bo rozpierdzielają nam ojczyznę, a Ty jak funkcjonariusze z TVP robisz fikołki, żeby tylko obronić PiS.

•  

@kryptonim_putas:

Powiedz, że byłeś w śpiączce między 2007, a 2015 bo inaczej zadławię się kartoflem.

Rozumiesz różnicę pomiędzy tym co kiedyś było uważane za naganne a teraz jest na porządku dziennym i połowa wyborców to akceptuje?

•  

@janekplaskacz:

Rozumiesz, że powrót tych ludzi do władzy to jakbyś zapalił wielkie zielone światło dla tego "co naganne"?

•  

@kryptonim_putas

Oczernianie opozycji za publiczne pieniądze

CHECK!

•  

Mamy taki sam rating (A-), jak Grecja w 2009, kiedy to zaczęło się wszystko sypać.
      Jasne. Na kredytach i wałkach można jechać jeszcze parę lat. Ale zapłacimy za to wszyscy. Ty też.
      Wmawianie, że mamy super sytuację i niski deficyt, podczas, gdy setki miliardów jest zaciągane za pomocą kreatywnej księgowości, nie może się dobrze skończyć.

Acha. Druga Wenezuela. Dzisiaj jeszcze nie, ale jutro to już na 100%. Zobaczysz. I wojna z ruskimi. Zobaczysz! A nie, czekaj, tera Kaczafi jest przyjacielem Putina. A to nie, ale Wenezuela to zobaczysz. A tymczasem wskaźniki makroekonomiczne swoje, kupujący obligacje też...

Weź najpierw sprawdź co piszesz.
      Gdybyś zainwestował w znajdujące się na giełdzie SSK w 2015, to dzisiaj byłbyś na minusie 23%.
      https://innpoland.pl/167447,spolki-skarbu-panstwa-z-wielka-strata-w-2020-r-uratowal-je-przelew-z-rosji
      Może Orlen sobie dobrze radzi, ale to dlatego, że jako monopolista łupią Polaków o wiele bardziej niż PO.
      Cena baryłki o wiele niższa niż za PO, a cenami już przebijają te sprzed poprzednich górek.

Jesteś tak niekompetentny, że zupełnie się z tobą nie da gadać. Cena baryłki ropy to jeden z czynników, który wpływa na cenę na stacji. JEDEN Z. Jakbyś miał choć odrobinę pomyślunku, zastanowiłbyś się dlaczego paliwa drożeją w całej Europie. GCo do SSP. https://www.money.pl/gielda/indeks-pis-2-0-akcje-panstwowych-spolek-odjezdzaja-konkurencji-6639223274068896a.html

A byłbym zapomniał, money taki pisowski.

- przegrywamy w Europarlamencie głosowania 27:1 - podczas ostatniej debaty 80% polityków z całej UE ostro beształo Twojego premiera i wytykało jego żałosne działania.

Rozumienie polityki zagranicznej lvl. przedszkole. Jeśli uważasz, że geopolityka polega na klepaniu się po pleckach to jesteś w tej gorszym błędzie niż z cenami na stacjach.

Mamy nielegalny TK.

Bzdura.

Mamy nielegalny Sąd Najwyższy.

Bzdura.

Mamy nielegalną KRS.

Bzdura.

Mamy nielegalną Izbę Dyscyplinarną i wszystkie izby powołane przez nielegalną KRS.

Bzdura.

I nie wyskakuj znowu z tym "za Peło", bo rozpierdzielają nam ojczyznę, a Ty jak funkcjonariusze z TVP robisz fikołki, żeby tylko obronić PiS.

Nie bronię PiS, a zestawiam ich rządy z poprzednikami i nie widzę, ani jednej dziedziny, w której spisywaliby się gorzej. Jesteś w stanie pojąć taką różnicę?

@azembora:

•  

@kryptonim_putas:

Bzdura.
      Bzdura.
      Bzdura.
      Bzdura.

Mhmm. Z elokwentnym PiS-owcem, to aż miło podyskutować.

PO zamrażała konstytucyjne progi ostrożnościowe (ustawą xD)
      Podaj mi ten artykuł konstytucji, który PO zmieniła ustawą.
      Znowu bezczelnie łżesz albo, co dużo bardziej prawdopodobne, jesteś niedouczonym szczeniakiem.

•  

@bastianbastiante: nie no zajebiście, na całym świecie w każdej kategorii znajdzie się przykład gdzie jest gorzej, więc w sumie to problemu nie ma. Może jest chujowo, ale u somsiada gorzej!

@raven_raven: gdzie ja powiedzialem, ze nie jest chujowo pod tym wzgledem? napisalem, ze to nie jest domena europy srodkowej czy wschodniej, tylko ze tak jest wszedzie. Bo wyglada jakbys twierdzil, ze magicznie za Odrą są sami kryształowi politycy. W kazdym kraju 90% idzie do polityki sie nakraść, roznica jest jedynie w skali i bezczelności.

•  

@kryptonim_putas:

Rozumiesz, że powrót tych ludzi do władzy to jakbyś zapalił wielkie zielone światło dla tego "co naganne"?

Nie zapalił a przyciemnił. Obecnie dla tego co naganne pali się wielkie zielone światło, stadionowy reflektor oświetla drogę a kocie oczka prowadzą do bramki z migający jebutnym napisem: "możecie kraść i tam wam nic nie zrobimy".

•  

@piotre-gie 60 groszy na drodze nie leży

•  

Podaj mi ten artykuł konstytucji, który PO zmieniła ustawą. Znowu bezczelnie łżesz albo, co dużo bardziej prawdopodobne, jesteś niedouczonym szczeniakiem.

To nie to. Po prostu nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem.

https://www.prawo.pl/samorzad/przepisy-zawieszajace-pierwszy-prog-ostroznosciowy-juz-obowiazuja,90551.html
      https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm-za-zawieszeniem-pierwszego-progu-ostroznosciowego-2899108.html

Mhmm. Z elokwentnym PiS-owcem, to aż miło podyskutować.

Dostosowałem poziom odpowiedzi do twoich tanich sloganów. Wybacz, tak właśnie wyglądasz w lustrze.

Podsumowanie jest proste: oczywiście możesz mi wysłać tysiąc rankingów jak to upada w Polsce wolność prasy i cztery tysiące bijących na alarm artykułów z Polityki, ale w twardych danych, te rządy bronią się lepiej niż PO.

- wzrost PKB
      - wzrost PKB per Capita
      - stosunek długu do PKB
      - bezrobocie
      - średnie wynagrodzenia (realne - po odjęciu inflacji)
      - bilans w handlu zagranicznym

Itp. itd. Także nie wiem, może lepiej będzie dla ciebie jak zaczniemy rozmawiać o tym jak Kaczafi założył zegarek xD

@azembora:

•  

@elon_w_zbozu: Jaka Polska , Polska piekny kraj to polak jest zjebany zawisty maly kretacz

•  

Z zachodu mamy "ekologię"(czyli po prostu nic nie robimy, a płacimy za emisje CO2 zamiast budować atom[też torpedowany przez zachód]),

@jbc_wszystko: Niezłe pierdolenie. Z ekologią jak najbardziej możemy dużo robić, są na to środki i dofinansowanie. Po prostu obecny rząd nie chce, bo zrobił z tego część wojny ideologicznej - "lewackie OZE" vs. "polskie czarne złoto".

roszczeniowość, zajmowanie się pierdołami [geje, jedzenie mięsa, walka z wyimaginowanym faszyzmem, uchodźcy itd.]

Znowu - te tematy przecież są rozbuchiwane przez PiS i resztę prawicy. Oni odrobili lekcje z zachodu i dobrze wiedzą, że wiele osób nie głosuje na merytoryczne programy i ma w dupie jakieś usprawnienia działania państwa.

Dla tych wyborców liczy się "wojna kulturowa" - gejom trzeba wszystkie zabronić, lewactwo wygonić, a wpuszczenie jednego imigranta to upadek Polski.

PiS mógłby jutro po cichu wprowadzić od jutra związki partnerskie i nikt z ich wyborców nie zauważyłby żadnej różnicy w codziennym życiu, ale to nie chodzi o o to by złapać króliczka, tylko o to by go gonić.

•  

@tata-szymona: KORUPCJA MNIEJSZA NIŻ ZA PEŁO XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

•  

tylko z tego że przeciętny Polak jeździ 15 letnim złomem?

@Filipterka25: to chyba przez to ze gownem pala w piecach. Zanieczyszczenie zawsze rosnie do czerwonosci w zime oraz nocami.

•  

@kryptonim_putas:

To nie to. Po prostu nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem.

To Ty nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem.
      Napisałeś, że PO zamrażała konstytucyjne progi ostrożnościowe ustawą.
      Próg, który znieśli nie był zapisany w konstytucji.
      Sugerujesz, że PO jest tak samo złe albo gorsze niż PiS, bo też łamało konstytucję, a to kłamstwo w tym przypadku.
      Ale nie przyznasz się do tego, bo zwarcie by Ci się chyba zrobiło.

Nie bierzesz w ogóle pod uwagę koniunktury gospodarczej na świecie, jeśli chodzi o PKB, bezrobocie itp.
      Większość państw na świecie ma super wyniki, bo taka była koniunktura.
      Ale już nie pamiętasz, że byliśmy na zielono, jak cała Europa była na minusie w czasie kryzysu, który rozpoczął się w 2008 roku?

Mimo, że na całym świecie była super koniunktura, rósł popyt, rósł handel, to naszemu rządowi udało się zadłużyć na rekordowe kwoty.
      Zamiast przygotowywać się na kryzys, pieniądze zostały przejedzone, byle tylko utrzymać się u władzy.
      I jeszcze rząd się chwali, że mamy lepszą sytuację niż wtedy, gdy cała Europa była pogrążona w depresji.

•  

@rzep: 140 odpowiedzi o tym, a i tak znajdzie się kolejny co się przypierdoli do krótkiego wrzutu na Polskę i Polską mentalność.

Niezłe pierdolenie. Z ekologią jak najbardziej możemy dużo robić, są na to środki i dofinansowanie. Po prostu obecny rząd nie chce, bo zrobił z tego część wojny ideologicznej - "lewackie OZE" vs. "polskie czarne złoto".

Było. Napisałem, że i tak nic nie robimy, a ekolodzy dodatkowo nam atom blokują.
      Nie wiem jak jaśniej miałbym to napisać, że stwierdziłem, że jedni nic nie robią z ekologią mimo deklaracji, że będą, drudzy dobre rozwiązania blokują i przez to ponosimy skutki wymogów ograniczenia emisji, żeby kolejny nie przyszedł i się nie przypierdolił o to?

PiS mógłby jutro po cichu wprowadzić od jutra związki partnerskie i nikt z ich wyborców nie zauważyłby żadnej różnicy w codziennym życiu, ale to nie chodzi o o to by złapać króliczka, tylko o to by go gonić.

A gówno prawda, w kościółku by trąbili. Tak samo ze strefami wolnymi od LGBT. Samo to się nie pojawiło, a dlatego, że wyborca PiS tego oczekiwał.

Znowu - te tematy przecież są rozbuchiwane przez PiS i resztę prawicy. Oni odrobili lekcje z zachodu i dobrze wiedzą, że wiele osób nie głosuje na merytoryczne programy i ma w dupie jakieś usprawnienia działania państwa.
      Dla tych wyborców liczy się "wojna kulturowa" - gejom trzeba wszystkie zabronić, lewactwo wygonić, a wpuszczenie jednego imigranta to upadek Polski.

Ciekawe dla których wyborców liczy się robienie szopki na granicy i wyzywanie SG od faszystów, bo wg statystyk ponoć ~80% Polaków jest za uszczelnieniem granicy i nie wpuszczaniem tych uchodźców do Polski (wg mojego własnego otoczenia w pracy i znajomych, z których nikt nie jest za PiS cały jeden jest za wpuszczaniem imigrantów, tylko dlatego, że jest fanatycznie anty-PiS i co PiS zrobi to on zrobi na odwrót).

A to nie PiS robi tę szopkę tylko wykorzystuje szopkę robioną przez pojedynczych osłów.

•  

@1Ameredhel1: gadasz jakby tobie nie wpadało xD

•  

@elon_w_zbozu Dodałabym w tej wyliczance mentalności wschodnioeuropejskiej samochodozę u przeważającej części społeczeństwa.

•  

ekolodzy dodatkowo nam atom blokują.

@jbc_wszystko:

No tak, wredne ekologi rządza Polską od 30 lat i wprowadziły ustawowy zakaz atomu xD

Ciekawe dla których wyborców liczy się robienie szopki na granicy i wyzywanie SG od faszystów

@jbc_wszystko: Dla tych mających resztki moralności. O ile mam srodze wysrane na to, czy dożyjesz 80 czy padniesz na raka w wieku 65 lat o tyle rzygać mi się chce na widok ludzi, którzy popierają zostawianie uchodźców na śmierć.

Cóż, kiedyś będzie taki płacz, jak się Polaki będą tłoczyć nad niemiecką granicą uciekając cy to przed wojną, czy to przed sukcesem kolejnego rządu.

•  

@elon_w_zbozu: Z takimi argumentami, to równie dobrze można powiedzieć, że Niemcy to Europa wschodnia. Żeby nie było, mieszkam w De ładnych parę lat i powiem Ci, że różnica jest takaż że Niemcy są lepsi w PR. ¯\_(ツ)_/¯

•  

Polska to Centrum Świata.
      Wszystko na zachód to świat zachodni, wszystko na wschód to wschodnia mentalność.

•  

@elon_w_zbozu: Dlatego trzeba o tym głośno mówić i nie dac o tym zapomnieć.

•  

Czyli to, że główna przyczyna śmierci w Polsce to choroby wynikające z zanieczyszcoznego powietrza to pierdoła, zas katastrofa demograficzna (Polki nie rodzą dzieci, jeżeli wykluczamy klonowanie ludzi to zostaja nam imigranci do łatania dziury) to pewnie duperela.

@Filipterka25: nie. Duperelami są wszelkie pomysły takich dzbanów jak ty, którzy nie umieją czytać nawet.

Przecież typ napisał, że zamiast się kłócić o ekologię powinniśmy dawno wybudować elektrownie atomowe, które powietrza nie zanieczyszczają.

Napisał też, że problemem są ekooszołomy które z atomem walczą.

A ty się do niego przyjebałeś za brudne powietrze, które on chciałby oczyścić energetyką atomową.

I jak tu z wami dyskutować?

•  

@elon_w_zbozu: Czy przypadkiem, jeżeli ktoś podnosi argument typu "Szwecja/UK/cośtam upada" to odpowiedzią nie jest "TO DLACZEGO POLACY TAM EMIGRUJĄ, A NIE ONI DO NAS HEHE"?

No to właśnie. Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy (ten biedniejszy, ale jednak Zachód), czyli przedstawiciele teoretycznie bogatszych gospodarek emigrują do Polski, żeby rypać na szeregowych stanowiskach w korpo, bo u nich nie ma pracy xD I jakoś PISOSKI AUTORYTARYZM ich nie odstrasza. Aha, za PO też do nas emigrowali, żeby nie było.

•  

@skitarii: praise the omnissiah, bo ja już sił nie mam.

•  

Mimo, że na całym świecie była super koniunktura, rósł popyt, rósł handel, to naszemu rządowi udało się zadłużyć na rekordowe kwoty.

Zwyczajnie kłamiesz. Dług publiczny Polski do PKB wyraźnie malał do pandemii. Ba! Sprawdź sobie nawet liczby bezwzględne. Ostatni wzrost zadłużenia to efekt Keynesowskiego (wiesz w ogóle kto to jest i o czym piszę?) podejścia do zagadnienia kryzysu. Kraje UE w ciągu dwóch ostatnich lat zadłużyły się o ponad 1bilion Euro.

I jeszcze rząd się chwali, że mamy lepszą sytuację niż wtedy, gdy cała Europa była pogrążona w depresji.

Gospodarczo podnosimy się z pandemii jako jedno z trzech najszybciej rozwijających się państw. Gdzieś czytałem opracowanie, wg którego gonimy dystans do zachodu 2x szybciej niż przed nią. W 2019 albo 2020r. przegoniliśmy w PKB per capita metodą PPP Portugalię i Słowenię. Itp. itd.

Jesteś zwykłym ignorantem, któremu w głowie się nie mieści, że obraz z TVNu nijak się ma do twardych danych.

@azembora:

źródło: z26712964IH,-.jpg

•  

Nacjonalizacja mediów

@elon_w_zbozu: Upaństwowienie, nacjonalizacja to co inne.

•  

@ddes: Polska to jest historyczna Europa Środkowa i to, że jacyś niedouczeni przypadkowi ludzie z zachodu tego nie wiedzą, nie znaczy, że mamy się tym przejmować. Ten region obejmuje kraje leżące na wschód od Europy zachodniej, a jednocześnie historycznie katolickie lub protestanckie, co odróżnia je od Europy wschodniej, która jest prawosławna. A geograficznie się to zmienia, 500 lat temu byliśmy rzeczywiście Europą wschodnią, natomiast teraz (utrata Kresów oraz pozyskanie całego Śląska, który jest par excellence przykładem regionu Europy środkowej oraz Pomorza) jesteśmy środkową.

Przy czym podział na Europę zachodnią i środkową jest podziałem wewnątrz tego, co jest nazywane "światem zachodnim", który dziedziczy po zachodnim cesarstwie rzymskim i zachodnim chrześcijaństwie, podczas gdy Wschód jest dziedzicem cesarstwa wschodniorzymskiego i chrześcijaństwa wschodniego (czyli prawosławia). Wszystkie nasze instytucje, koncepcje praw, separacji władzy świeckiej i duchownej pochodzą z tego zachodniego systemu będącego miksem instytucji rzymskich i historii sporów między władzą papieża i władzą królów. Posługujemy się alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą czy głagolicą. Na wschodzie takich sporów nie było, bo cesarze byli jednocześnie najwyższą władzą duchową i dzisiaj można odnaleźć echo tego podziału w rosyjskim zamordyzmie. W takim rozumieniu rzecz jasna jesteśmy zachodem, a Ukraina, przesiąknięta wschodnią, prawosławną kulturą, nigdy nim nie będzie.

•  

@kryptonim_putas:
      I po co zamieszczasz ten wykres, jak pokazuje, że dług wywala w kosmos i przeczysz samemu sobie?
      Za Gierka to byliśmy nawet piątą gospodarką świata XD

Dane Eurostatu pokazują, że jeszcze takiego zadłużenia w stosunku do PKB nie mieliśmy.
      W I kwartale tego roku to już było nawet 59%, gdzie limit konstytucyjny to 60%.
      I jeszcze nie wiadomo, czy Eurostat nadąża za machlojkami i kreatywną księgowością Morawieckiego.

I nadal pomijasz temat swojego kłamstwa odnośnie znoszenia przez PO konstytucyjnych progów ostrożnościowych.

źródło: Eurostat.png

•  

Przecież typ napisał, że zamiast się kłócić o ekologię powinniśmy dawno wybudować elektrownie atomowe, które powietrza nie zanieczyszczają.

@skitarii: I kolejny xD

Tak, atom rozwiąże wszystko

ATOMATOMATOMATOMATOM

•  

@elon_w_zbozu: w sumie opis sytuacji który podałeś pasuje też do Europy Zachodniej

•  

@azembora:

Albo naprawdę jesteś tępy jak psi dzyndzel, albo nie radzisz sobie z czytaniem ze zrozumieniem. Chyba, że nie wiesz, że 2020r. nie był specjalnie normalny dla żadnej gospodarki w żadnym kraju. Źródłem tego wykresu jest GW, tak swoją drogą.

•  

I kolejny xD

Tak, atom rozwiąże wszystko

ATOMATOMATOMATOMATOM

@Filipterka25: napisz po prostu, że jesteś niepełnosprawny intelektualnie. Po co tak pajacujesz?

•  
      Daszka

0

•  

•  

@azembora:

I znów przerasta cię czytanie ze zrozumieniem. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Pisałem o proporcji zadłużenia w stosunku do innych krajów UE. Nie ma kraju UE, który nie zareagował na 2020r. zwiększeniem długu publicznego. Zapewniam cię, że ktoś tak żałośnie niekompetentny nie jest w stanie mnie w żaden sposób obrazić.

źródło: 497b9ffbb58832-948-397-0-0-1611-676.png

•  

@azembora:

a tak swoją drogą to uroczy ten twój wykresik:

- po pierwsze, nie zdajesz sobie chyba sprawy z dwóch metodologii liczenia długu (krajowa i Eurostat),
      - po drugie MANIPULACJA!!!111 (tak krzyczą wykopki ilekroć zobaczą w Wiadomościach wykres NIErozpoczynający się od 0 na osi Y xD)
      - po trzecie wcięło ci lata sprzed rządów PiS, a mieliśmy porównywać tych rządzących ze sobą, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jeśli sądzisz, że dług publiczny w relacji do PKB jest wyższy niż w 2013 to nie mamy o czym rozmawiać, głuptasku.

•  

@kryptonim_putas:

Haha XD
      Jak jest wzrost PKB, to zasługa PiS-u.
      Jak jest wzrost długu, to wina sytuacji na świecie.
      Po prostu, napisz już, że to wina Tuska :)

Nie miałem zamiaru Cię obrażać, tylko ocenić stan faktyczny.
      Np. debila można rozpoznać po tym, że jak skłamie i zostanie na tym przyłapany, to nigdy się nie przyzna, nawet jak jego kłamstwo jest ewidentne.

•  

@kryptonim_putas:

- po pierwsze, nie zdajesz sobie chyba sprawy z dwóch metodologii liczenia długu (krajowa i Eurostat),
      No tak. Oczywiście najuczciwsza jest ta pisowska, gdzie udajemy, że setek miliardów zaciągniętego długu w instytucjach pozabudżetowych (BGK czy PFR) po prostu nie ma.

- po drugie MANIPULACJA!!!111 (tak krzyczą wykopki ilekroć zobaczą w Wiadomościach wykres NIErozpoczynający się od 0 na osi Y xD)

Nie rozróżniasz sposobu na zwiększenie czytelności wykresu od bezczelnej propagandy, która wmawia widzowi, co ma myśleć.
      Eurostat specjalnie dla Tuska podstępem zmienił sposób prezentacji długu we wszystkich państwach Unii XD
      Poza tym, to Ty zamieszczasz wykresy, które nie wiadomo skąd pochodzą i się cieszysz, że mamy mniejszy dług niż kraje PIGS albo Niemcy, które nas miażdżą gospodarczo.

jeśli sądzisz, że dług publiczny w relacji do PKB jest wyższy niż w 2013 to nie mamy o czym rozmawiać, głuptasku.
      Proszę bardzo kłamczuszku.
      Wystarczyło, żebyś przełączył sobie zakładkę na tym wykresie.
      Max długu w 2013 56,5 %
      Max długu w 2021 59,0 %

źródło: Eurostat2.png

•  

@elon_w_zbozu: Polska to zawsze była Europa wschodnia.

•  

@elon_w_zbozu: Poczekaj na trzecią kadencję, dopiero będzie się działo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kitq: xDDDD

najlepszy koment w tym wpisie xD

•  

@jbc_wszystko: Osoby LGBT to nie „pierdoly”, pierdolony symetrysto

•  

@kryptonim_putas: to co wypisał op mówił pis. Sęk w tym że każdy myślał że mówią to o PO a po objęciu władzy przez pis nikt nie został za to skazany, Czyli nikt tego nie robił. Więc pis tego nie mówił o PO. To była obietnica wyborcza pisu. I tak jest z każdym zarzutem wobec PO wypowiedzianym przez pis.

•  

Mimo COVID mamy korzystniejszy stosunek długu publicznego do PKB niż wówczas

@kryptonim_putas: Bzdura

Pod koniec rządów PO było to 50.4%
      Obecnie jest 58.8%, a ukryty dlug publiczny 185%

Takich wałów i niegospodarności jak za pisiorów dotąd nie było.
      Pierwsze 2 idiotyczne decyzje, 500+ i cofnięcie emerytur to ile tracimy rok do roku 60mld rocznie?

Jaki jest budzet z 400mld gdzies?
      Musieli to łatać, dopierdolili rekordową liczbę nowych podatków.

Jeszcze trochę i ludzie naprawdę będą wkurwieni.

•  

Zamieszczam jeszcze raz komentarz, który ze względu na to, że ośmieszał @kryptonim_putas i pokazywał jak kłamie, został zgłoszony i usunięty, jako "atakuje mnie" XD

@kryptonim_putas pisał do @rivers666

(jakby się ktoś zaraz zesrał, że z 2019r. proszę sobie sprawdzić nowsze, gdzieś tam są. Nic się specjalnie nie zmieniło w proporcjach i naszym miejscu w stawce) "

No ładnie znowu kłamiesz.
      Podałeś dane z I kwartału 2019 w odpowiedzi do @rivers666 i powiedziałeś, że nic się nie zmieniło.
      Ponownie zamieszczam dane z Eurostatu odnośnie długu:
      I kwartał 2019 - 48,9 % PKB
      I kwartał 2021 - 59 % PKB
      Rzeczywiście nic się nie zmieniło kłamczuszku XD.
      Kłamiesz odnośnie łamania przez PO konstytucji. Kłamiesz odnośnie długu.
      Chyba jednak Ci płacą za te propisowskie komentarze.
      Tak samo jak PiS zatrudnia ***(moderacja) do najważnieszych instytucji państwowych i do Spółek Skarbu Państwa, tak samo widać, że zatrudnia kompletnych ***(moderacja) do prowadzenia propagandy w internecie.

•  

@mieszczanin: być może dla Ciebie, natomiast dla ogółu społeczeństwa na pewno nie i mówię to jako człowiek przeciwny polityce pisu. Po prostu, z punktu widzenia przeciętnego człowieka rządy pisu są zwyczajnie lepsze. Przeciętnego człowieka nie interesuje TSUE i TK, przeciętnego człowieka interesuje pełna micha i tania rozrywka. PiS serwuje jedno i drugie

•  

@elon_w_zbozu: niestety eu nabrała się na nas. Myśleli ze dorośliśmy do bycia cywilizowanym krajem i nas przyjęli do EU ale się kurwa właśnie zdziwili XD PiS to właśnie prawdziwa Polska taka jaka jest. A te dzbany z Eu myślały wtedy ze dorośliśmy do bycia poważnym krajem.

•  

ale się kurwa właśnie zdziwili XD

@19216811: xDDDDD

•  

@jbc_wszystko: elektrownię atomową też już mamy...

•  

@Judge: Eksperymentalny reaktor do badań naukowych, który postronnie generuje energię, to nie elektrownia atomowa do celów energetycznych.

•  

Haha XD
      Jak jest wzrost PKB, to zasługa PiS-u.
      Jak jest wzrost długu, to wina sytuacji na świecie.

Nie da się rozmawiać z wtórnym analfabetą i tyle. Zrozumie co drugie zdanie, resztę sobie dopowie według prymitywnego wyobrażenia i zadowolony. Jest takie powiedzonko o graniu w szachy z gołębiem. Ty właśnie zerżnąłeś się na szachownicę i ćwierkasz z zadowolenia. Sorry, to nie jest poziom, którym warto zawracać sobie głowę. Wytłumaczę niżej, najbardziej drukowanymi literami jak potrafię:

- ZA PEŁO POLSKA SIĘ ROZWIJAŁA. ZA PIS POLSKA SIĘ ROZWIJA. TROCHĘ NAWET SZYBCIEJ, ALE TO BEZ ZNACZENIA. MÓWIENIE O POLSCE W RUINIE TO PROPAGANDA DLA TAKICH NIEMĄDRYCH JAK TY.

- NIE DA SIĘ INTERPRETOWAĆ WZROSTU GOSPODARCZEGO BEZ KONTEKSTU. GOSPODARKA ŚWIATOWA TO NACZYNIA POŁĄCZONE.

- W TAMTYM ROKU MIELIŚMY PIERWSZĄ OD KILKUDZIESIĘCIU LAT PANDEMIĘ. MOŻNA TO ZIGNOROWAĆ, ALE WTEDY LEPIEJ ZAJĄĆ SIĘ RYSOWANIEM K*TASÓW W ZESZYCIE.

- GOSPODARKI BYŁY POZAMYKANE, A ŻEBY MAKSYMALNIE WYPŁYCIĆ KRYZYS, RZĄDY POMPOWAŁY W NIE KUPĘ HAJSÓW.

- W SAMEJ UE ZADŁUŻENIE PAŃSTW WZROSŁO O 1BILION EURO.

- NA 2020R. ZAPLANOWANO BUDŻET ZRÓWNOWARZONY (BEZ DEFICYTU), A W 2019R., RELACJA DP DO PKB WYNOSIŁA OK. 46% CZYLI, OK. 10% MNIEJ NIŻ W 2013R, GDZIE ŚWIAT PRZEŻYWAŁ OKRES PROSPERITY.

- PIS NIE JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO, ŻE TWOI RODZICE NIE OGARNIAJĄ ŚWIATA PO KOMUNIE I ZARABIAJĄ GROSZE. MOGLI SIĘ UCZYĆ.

@azembora:

•  

niestety eu nabrała się na nas. Myśleli ze dorośliśmy do bycia cywilizowanym krajem i nas przyjęli do EU ale się kurwa właśnie zdziwili XD

Czuję rozpacz myśląc sobie, że taki ktoś jak ty ma prawa wyborcze. Serio. UE i Polska zrobiły deal. Oni dali nam dostęp do funduszy i wspólnego rynku w zamian za nieograniczony dostęp do rynku naszego. Polska jest w tej chwili 6. gospodarką UE, więc było o co grać. Jeśli tobie się wydaje, że ktoś z czymkolwiek zrobił nam łaskę to jesteś najgorszym typem podnóżka z wyboru jaki można sobie tylko wyobrazić.

@19216811:

•  

•  

ja to wiem ale tu chodzi o współpracę, a Polska chce dyktować warunki a ledwo od pluga oderwani.

A w jakiż to sposób chce owa zła Polska dyktować warunki? Bo spór kompetencyjny dotyczy raczej sytuacji odwrotnej.

Właśnie taka Polska jest jak ty. Ma te swoje urojenia i zamknięty łeb na wszystko bo my wiemy najlepiej.

Po czym poznałeś, że mam zamknięty łeb? Po tym, że napisałem, iż Polska zrobiła z UE deal opłacalny dla obu stron? Jakież to Polska ma urojenia?

Jesteśmy zwykła montownia robolownia bez żadnej technologii. Gdyby nie zachód to byś dalej zapierdalal w polu albo w hucie.

Gdyby nie twój dziadek, który przywiózł nam komunizm na ruskim czołgu to w niczym byśmy owemu zachodowi nie ustępowali.

@19216811:

•  

@kryptonim_putas:

W 2013R, GDZIE ŚWIAT PRZEŻYWAŁ OKRES PROSPERITY.
      I znowu kłamiesz. Nie rozumiem po co to robisz.

Wzrost PKB w 2013 roku:
      - Unia Europejska = -0,03% (rok wcześniej -0,72%)
      - Polska = 1.1 %
      Ładna mi prosperita.
      W prospericie to funkcjonował PiS. PO musiało wygrzebywać się z kryzysu.
      I mimo gorszej sytuacji PO inwestowało np. w rozwój dróg, gdzie PiS zajmował się głównie kupowaniem głosów za pomocą socjalu.

Przypominam, że kłamałeś jeszcze odnośnie wysokości długu i kłamałeś odnośnie łamania przez PO konstytucji.

Poza tym nie wiem po co wykrzykujesz wielkimi literami hasła, których nie negowałem.

- NA 2020R. ZAPLANOWANO BUDŻET ZRÓWNOWARZONY

To na tyle, jeśli chodzi o to, kto tutaj jest analfabetą.

- PIS NIE JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO, ŻE TWOI RODZICE NIE OGARNIAJĄ ŚWIATA PO KOMUNIE I ZARABIAJĄ GROSZE. MOGLI SIĘ UCZYĆ.

Czy Ty jesteś człowieku psychiczny?

źródło: WorldBank.png

•  

•  

@azembora:

I znów kłamiesz:

1. Fun fact. Za PiSu powstało już więcej dróg szybkiego ruchu niż "za Peło". Zarówno w liczbach bezwzględnych jak i rok do roku.

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-drog-bylo-w-polsce-pod-koniec-2015-roku-a-ile-pod-koniec-2019/

2. Rok 2013 to odbicie i początek prosperity zarówno dla Polski jak i dla UE. Pokazuje to nawet wykres, który sam zamieściłeś, ale niestety braki w intelekcie mogą utrudniać interpretację. W ogóle umiesz czytać wykresy?

3. Wykres wyżej pięknie pokazuje o jak mocno odskoczyło polskie PKB od średniego dla UE w okresie po 2015r., ale oczywiście będziesz wciąż kłamał na temat #polskawruinie bo inaczej dysonans poznawczy rozsadziłby ci mózgoczaszkę.

kłamałeś jeszcze odnośnie wysokości długu

To tylko kolejna manifestacja twojego braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nawet ci to próbowałem wytłumaczyć, ale to jak grochem o ścianę.

To na tyle, jeśli chodzi o to, kto tutaj jest analfabetą.

Nie twierdzę, że jesteś analfabetą. Twierdzę, że jesteś analfabetą funkcjonalnym. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, a to twoje niezrozumienie prostego pojęcia, doskonale o tym świadczy.

źródło: comment_1635491384ntkljnDeApb2RJPbOBObj5.jpg

•  

•  

@19216811: kolego, ale orientowanie się na zachód =/= dawanie się rypać w dupaka na kuchennej meblościance i zaciskanie gęby ściereczką byleby nie pisnąć inaczej niż z rozkoszy. UE to platforma, na której kraje załatwiają sobie swoje interesy. Skąd takie kompleksy? Mamy pełne prawo dbać o swoje sprawy, jesteśmy takim samym członkiem jak każdy inny.

•  

@kryptonim_putas:

1. Fun fact. Za PiSu powstało już więcej dróg szybkiego ruchu niż "za Peło". Zarówno w liczbach bezwzględnych jak i rok do roku.
      A widzisz. Jak jest wygodnie, to kontekst nagle się nie liczy :)

PO nabudowała więcej dróg i to w czasach kryzysu, do tego mając do dyspozycji znacznie mniejszy budżet.
      PiS mimo, że funkcjonował w bardzo dobrej koniunkturze i z wysokim budżetem, to prawie w ogóle autostrad nie budował. W 2017 i 2018 powstawło 0 km autostrad.

2. Rok 2013 to odbicie i początek prosperity zarówno dla Polski jak i dla UE. Pokazuje to nawet wykres, który sam zamieściłeś, ale niestety braki w intelekcie mogą utrudniać interpretację. W ogóle umiesz czytać wykresy?
      To Twoim zdaniem wzrost PKB 1.1% albo na minusie w UE, to jest prosperita, czy nie?
      A na konkretne efekty tak i tak trzeba było czekać do następnych lat.
      Więc nie pisz, że wtedy było tak dobrze.

3. Wykres wyżej pięknie pokazuje o jak mocno odskoczyło polskie PKB od średniego dla UE w okresie po 2015r., ale oczywiście będziesz wciąż kłamał na temat #polskawruinie bo inaczej dysonans poznawczy rozsadziłby ci mózgoczaszkę.
      I mówisz, że ten wzrost to zasługa PiS-u? XD

I nie mówiłem, że Polska jest teraz w ruinie gospodarczej. Zapłacić nam za wszystko przyjdzie za jakiś czas.
      Na Titanicu, w Grecji i Wenezueli też było super przed upadkiem.
      Ale Ty wolisz patrzeć na świat, jak niedouczona patologia:
      "Jest super, bo PiS daje mi kilkaset złotych i obniża wiek emerytalny. A kto by się przejmował tym, że będziemy w czarnej d. za 10-15 lat. Carpe diem."
      Polacy plują na polityków, którzy myślą na wiele lat do przodu. Dlatego PiS wygrywa.

To tylko kolejna manifestacja twojego braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nawet ci to próbowałem wytłumaczyć, ale to jak grochem o ścianę.
      Cytuję znowu:

Bo jeśli sądzisz, że dług publiczny w relacji do PKB jest wyższy niż w 2013 to nie mamy o czym rozmawiać, głuptasku.
      Nawet jak Ci się dokładnie wyłoży, gdzie skłamałeś i poda dane z wykresem, Ty nadal idziesz w zaparte.

Max długu w 2013 56,5 %
      Max długu w 2021 59,0 %

•  

@azembora:

@azembora:

Twoja niekompetencja jest absolutnie wymarzona do dyskusji. Cały czas mam wątpliwości czy się nie daję trollować bo to jest zbyt piękne.

A widzisz. Jak jest wygodnie, to kontekst nagle się nie liczy :)

To TY (zgodnie z partyjną propagandą) jak to za Peło się budowało drogi, a za PiS nie.

PO nabudowała więcej dróg i to w czasach kryzysu, do tego mając do dyspozycji znacznie mniejszy budżet.
      PiS mimo, że funkcjonował w bardzo dobrej koniunkturze i z wysokim budżetem, to prawie w ogóle autostrad nie
      budował. W 2017 i 2018 powstawło 0 km autostrad.

Znowu oczywiste kłamstwo. Za PO powstało mniej dróg. Już pomijając nawet kwestię, że dyskusja dotyczyła dróg szybkiego ruchu, których też za PO powstało mniej.

Dlaczego w 2017 i 18 nie oddawano autostrad? Z prostego powodu. Oprócz odcinka A1 na Śląsku, Rządowy Program Rozbudowy Dróg został już wcześniej zrealizowany. (A4 od granicy z niemcami do UA, A2 od D do Warszawy - to wszystko co miało powstać - trochę tak w ramach polityki ministra "a ch(8j z tą Polską wschodnią). I teraz tak: zapytasz, no ale A1 (nie zapytasz, bo nie wiesz nawet o czym piszesz). Otóż, gigantyczne opóźnienia rozpoczęły się tam za kadencji twoich politycznych ulubieńców i całą papierkową robotę trzeba było rozpoczynać od nowa. Czaisz?

Teraz szok nr dwa. Polska od początku stawia na sporo tańsze drogi ekspresowe. W "nowożytnych" planach rozbudowy sieci drogowej, autostrady miały stanowićsiatkę złożoną z A1, A2, A4 i fragmentu A18. Wsio, geniuszu. Reszta to drogi ekspresowe, które (uwaga!) według europejskiej definicji oraz definicji z Konwencji Wiedeńskiejbez najmniejszych przeszkód można nazywać autostradami. Droga ekspresowa to taka nasza wewnętrzna nomenklatura. Idź i nie kompromituj się więcej, kłamczuszku.

Nawet jak Ci się dokładnie wyłoży, gdzie skłamałeś i poda dane z wykresem, Ty nadal idziesz w zaparte.

Jak możesz znać dane za 2021r. skoro ten jeszcze się nawet nie zakończył? (。◕‿‿◕。) Już pomijając kontekst COVID, bo jednak twoje IQ zobowiązuje

I mówisz, że ten wzrost to zasługa PiS-u? XD

Nie żartuję z tym analfabetyzmem wtórnym. Może powinien cię ktoś przebadać? ​

Inie mówiłem, że Polska jest teraz w ruinie gospodarczej. Zapłacić nam za wszystko przyjdzie za jakiś czas.

Na Titanicu, w Grecji i Wenezueli też było super przed upadkiem.

Dysonans poznawczy to arcyzabawne zjawisko. Tłucz do głowy takiemu twarde dane, a ten gotów zaprzeczać w najprymitywniejszy sposób. Pogódź się z tym. Oszukano cię jak dziecko. Swoją drogą, "ja nie mówię, że Polska jest w ruinie gospodarczej, tylko bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw porównuję jej sytuację do państw będących w ruinie gospodarczej" Ty siebie słyszysz w ogóle?

A​le Ty wolisz patrzeć na świat, jak niedouczona patologia:
      "Jest super, bo PiS daje mi kilkaset złotych i obniża wiek emerytalny. A kto by się przejmował tym, że będziemy w czarnej d. za 10-15 lat. Carpe diem."

Kolejne urojonka, kolejne kłamstwa. Nigdzie nie użyłem takich argumentów, kłamczuszku.

Polacy plują na polityków, którzy myślą na wiele lat do przodu. Dlatego PiS wygrywa

Ty, to by się nawet zgadzało! Wszak PO wygrywała w czasach, gdy zawieszali progi ostrożnościowe i musieli uciekać się do sztuczek księgowych by nie wpieprzyć się w konsekwencje zrównoważonego budżetu!

Tylko mam pewien dylemat, bo prof. Balcerowicz mówił zawsze, że OFE są gitówa, a Tusku mu przeksięgował hajsy do budżetu i teraz nie wiem na kogo powinienem jako dumny Polak pluć.

•  

@kryptonim_putas:

Za PO powstało mniej dróg.
      To są dane z Twojego linku:
      PO 2118,4 km > PiS 1080,3 km

Jak możesz znać dane za 2021r. skoro ten jeszcze się nawet nie zakończył? (。◕‿‿◕。) Już pomijając kontekst COVID, bo jednak twoje IQ zobowiązuje
      No cuda nie widy! Jak w takim razie Eurostat może co kwartał znać dane? Magia normalnie!
      Przez cały rok dług się nie zmienia, dopiero 31.12.2021 magicznie się pojawia? XD

Twierdzisz, że:

... bez jakichkolwiek merytorycznych podstaw porównuję jej sytuację do państw będących w ruinie gospodarczej
      Czy Ty człowieku miałeś w gimbazie czytanie ze zrozumieniem?

Nie porównuję obecnej sytuacji Polski z obecną sytuacją np. Grecji tylko z przeszłą.
      Pokazuję, że mówienie, że jest super, bo teraz jest wzrost, nie znaczy, że nie idziemy w złą stronę.

Tusku mu przeksięgował hajsy do budżetu
      Przypominam, że Twój PiS zrobił to samo z pozostałą po OFE częścią.

Różnica jest taka, że w przeciwieństwie do PO, PiS ukradł przy tym Polakom 15% nazywając to bezczelnie opłatą przekształceniową.

À propos najświeższych doniesień. Co powiesz na aktualną inflację 6,8%?
      W tej sprawie też podobają Ci się działania PiS i Glapińskiego ze swoimi super kompetentnymi blondynami?
      Celowe okradanie Polaków z oszczędności i chwalenie się zwiększonymi wpływami do budżetu z powodu inflacji też będziesz ślepo usprawiedliwiał, bo to PiS?

•  

@azembora:

To są dane z Twojego linku: PO 2118,4 km > PiS 1080,3 km

PO 2118,4 km - przez 8 lat kadencji
      PiS 1080,3 km - przez 4 lata kadencji
      PiS 1 939 km - przez 6 lat kadencji.

Teraz tak. Policz sobie proporcje, ale mnie już nie informuj bo trafiasz właśnie na #czarnolisto. Przestałem wierzyć, że nie trollujesz.

Druga sprawa. Sprawdź sobie głosami czyich Europosłów zablokowano dodanie S19 do priorytetowej listy TEN-T. To chyba pierwszy przypadek w historii PE, gdy posłowie głosują przeciwko przyznaniu pieniędzy na inwestycję we własnym kraju. Elo.

•  

@kryptonim_putas:

Napisałeś, że PO wybudowała więcej dróg niż PiS. Co jest kłamstwem.
      I jasno to wykazałem.
      A jak potrzeba, to bierzesz pod uwagę okoliczności, a jak to niewygodne, to je ukrywasz.

Porównanie najlepszych lat w PO vs PiS:
      2012 - budżet do dyspozycji PO 287 mld - oddanych 660 km wszystkich dróg.
      2019 - budżet do dyspozycji PiS 470 mld - 460 km wszystkich dróg.

Podsumowując.
      - wielokrotnie kłamałeś i mimo wykazywania tych błędów, szłeś w zaparte dalej kłamiąc i obrażając
      - ignorowałeś niewygodne dla siebie pytania
      - jak już brakło Ci argumentów, to wyskoczyłeś z obrażaniem moich rodziców
      - po tym, jak ciągle wytykałem Ci błędy, postanowiłeś dodać mnie na czarną listę XD

Wykazałem się niesamowitą cierpliwością, po kilka razy pokazując Ci Twoje kłamstwa, mimo nieustającego trollingu z Twojej strony.

Sprawdź sobie głosami czyich Europosłów zablokowano dodanie S19 do priorytetowej listy TEN-T.
      Sprawdziłem. I znowu okazało się, że kłamałeś.
      Polska może budować tę drogę bez problemów i to z unijnych środków, poza odcinkiem Białystok-Suwałki, który leży na obszarze Natura 2000.

•  

Sprawdziłem. I znowu okazało się, że kłamałeś. Polska może budować tę drogę bez problemów i to z unijnych środków, poza odcinkiem Białystok-Suwałki, który leży na obszarze Natura 2000.

Kłamałeś, kłamiesz i zapewne będziesz kłamał. Ewentualnie nie wiesz czym jest TEN-T i o czym w ogóle piszę.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamkniecie-petycji-ws-via-carpathia-spor-miedzy-europoslami-pis-i-po/feffe

@azembora:

•  

Napisałeś, że PO wybudowała więcej dróg niż PiS

Nie napisałem tak, ale cieszę się, że się w tym aspekcie zgadzamy, funkcjonalny analfabeto.
      Napisałem, że PiS buduje więcej dróg niż PO bo to prawda. Przez 6lat wykonano o raptem 200km mniej niż za 8letnich rządów PO.

wielokrotnie kłamałeś i mimo wykazywania tych błędów,

To ty wielokrotnie kłamałeś i manipulowałeś. Nie znasz podstawowych definicji, nie rozumiesz proporcji, nie jesteś w żaden sposób kompetentny do prowadzenia nawet luźnej dyskusji. Myliłeś metodologie, manipulowałeś okresami.

szłeś

xDDDDDDDD No, nie tylko funkcjonalny jednak ten analfabetyzm.

w zaparte dalej kłamiąc i obrażając

To moje posty usuwała moderacja, kłamczuszku?

ignorowałeś niewygodne dla siebie pytania

Jak tylko zostałeś zaorany w jednym, przeskakiwałeś na drugi. To nie jest sposób na prowadzenie dyskusji.

jak już brakło Ci argumentów, to wyskoczyłeś z obrażaniem moich rodziców

Próbuję zrozumieć twój punkt widzenia, bo trzeba być doprawdy nieudacznikiem by nie widzieć, że z roku na rok Polska staje się lepszym miejscem do życia. Bez względu na to kto rządzi.

po tym, jak ciągle wytykałem Ci błędy, postanowiłeś dodać mnie na czarną listę XD

Ja już po prostu nie wierzę, że to jest głupota, a nie trolling. Serio. Ktoś, kto celowo miesza metodologię pomiaru parametrów, nie wiem czym jest TEN-T, porównuje dane z okresów czasu różnej długości, itp. itd., odrywa dane od sytuacji w gospodarce światowej, ignoruje pandemię w interpretacjach danych, itp. itd., nie zasługuje na mój czas. Sorry. Idź się bawić w piaskownicy.

@azembora

•  

@kryptonim_putas:
      Ale beton z Ciebie.
      Pokaż, jak PO zaszkodziło temu projektowi?
      Cały odcinek Via Carpatia należy do TEN-T oprócz tego odcinka, który leży w obszarze Natura 2000.
      Masz tu nawet wyjaśnienie z ministerstwa.
      https://kongresdrogowy.pl/files/upload/wyjasnienie.pdf

Ale łykasz tę propagandę z TVP.
      Hurr durr. Tusk to zdrajca, agent niemiecki, nieanawidzi Polski.

•  

@kryptonim_putas:

Nie napisałem tak,
      I jak ktoś mógłby Ciebie brać na poważnie, jak wystarczy przewinąć stronę kawałek wyżej i widać Twoją wypowiedź:

1. Fun fact. Za PiSu powstało już więcej dróg szybkiego ruchu niż "za Peło".

Nie znasz podstawowych definicji, nie rozumiesz proporcji, nie jesteś w żaden sposób kompetentny do prowadzenia nawet luźnej dyskusji. Myliłeś metodologie, manipulowałeś okresami.
      Jakich definicji nie znam?
      Jakie metodologie myliłem?
      Od początku cały czas posługiwałem się danymi Eurostatu, na które Ty też się powoływałeś, jeśli było akurat wygodnie.

Zgłosiłeś komentarz do moderacji, akurat jak wprost wykazałem Twoje kłamstwo odnośnie długu.
      Prawicowy płatek śniegu :)

A Odnośnie TEN-T już Cię wyjaśniłem w poprzednim komentarzu.