Wpis z mikrobloga

Cześć,
Dziś wypuściłem aplikację mobilną służącą do weryfikacji autentyczności złotych i srebrnych monet inwestycyjnych.
Aplikacja jest dostępna na system Android - w iOSy nie umiem, ale jeśli się okaże, że jest spore zainteresowanie, to postaram się stworzyć jabłkową wersję.

Co najważniejsze, aplikacja jest na ten moment w pełni darmowa i nie zawiera reklam #programista0k . Nie wykluczam jednak, że w przyszłości dodam reklamy w celu utrzymania serwera.

Główne funkcjonalności to:
- testowanie autentyczności złotych i srebrnych monet inwestycyjnych za pomocą 3 testów: średnicy, magnetyzmu i dźwięku (tzw. ping testu)
- ceny spot
- lupa
- dane techniczne monet: skład, wymiary, czystość itp.
- aktualna wartość współczynnika ceny złota do srebra
- dlugoterminowy wykres współczynnika ceny złota do srebra (ponad 50 lat)
- zdjęcia awersu i rewersu

Jest to wczesna beta, więc będę wdzięczny za opinie, pomysły, sugestie i zgłaszanie błędów. Aplikację mam zamiar nadal rozwijać i mam sporo pomysłów na nowe funkcjonalności.

Aplikację można pobrać z: Google Play

#copingo #zloto #srebro #inwestycje #inwestowanie #kruszce i w sumie trochę #androiddev
Hobbajt1 - Cześć,
Dziś wypuściłem aplikację mobilną służącą do weryfikacji autentycz...

źródło: comment_16354197016ysSQnw0uCxKU6idykSXRZ.jpg

Pobierz
  • 8
@Sick_Bitch:Dziękuję:). Test średnicy działa w ten sposób, że na ekranie narysowane są dwa okręgi (jeden wewnątrz drugiego). Wewnętrzny ma średnicę dokładnie taką jak moneta, a zewnętrzny jest minimalnie większy. Test polega na tym, że kładąc monetę na ekranie telefonu, moneta powinna przykryć tylko wewnętrzny okrąg, a zewnętrzny powinien być widoczny. Wtedy mamy pewność, że moneta nie jest ani zbyt duża, ani zbyt mała - ma dokładnie taki rozmiar, jaki mieć powinna.
Hobbajt1 - @Sick_Bitch:Dziękuję:). Test średnicy działa w ten sposób, że na ekranie n...

źródło: comment_1635429237pSuZyiTr4s3QyG0fTsfxPG.jpg

Pobierz
@Hobbajt1: Aplikację pobrałem. Dosyć fajna wizualnie, ale rzeczywiście prezentacja cen mogłaby być w pln i w kilku szczegółach wagi, jak np. w coininvest, tam jest cena za gram, uncję i kilogram. Współczynnik ceny złota do srebra fajny.

Monet trochę mało, brakuje przede wszystkim krugerranda i britannia jest dosyć popularna, więc mogłaby się znaleźć w przyszłości :)
Testowałem srebrnego liścia, średnica ok, test magnetyzmu ok (nawet nie wiedziałem, że telefon może coś
@Sick_Bitch: Dzięki za uwagi :). Co do ilości monet, to jest to na ten moment największy problem, ponieważ ciężko znaleźć próbki dźwięku, żeby móc je dodać do aplikacji. Jeśli masz chęci i posiadasz jakieś monety, których nie ma w apce, to chętnie przygarnę ich próbki dźwięku. Co do problemu z testem dźwięku - jest to dla mnie bardzo cenna informacja. Stale pracuję nad jego algorytmem i postaram się to poprawić.

Możliwość