Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę, Mirki. W #licbaza na podstawach przedsiębiorczość w grupach dwuosobowych mieliśmy zrobić prezentacje o jakiejś dużej, znanej firmie + przed prezentacją quiz na temat tej danej firmy.

Takie dwie Julki wybrały #ikea. I pada pierwsze pytanie w jakim kraju jest ta firma (w sensie główny oddział, a nie gdzie prowadzi sprzedaż). Głośno odpowiadam, że #holandia. Ja pierdzielę, co się wtedy stało. Wszyscy w śmiech, prześmiewcze krzyki, nie dali mi dojść do słowa. Nauczycielka tak samo, w końcu kazała się wszystkim uspokoić, a do mnie, że każdy wie, że IKEA jest szwedzka.

Nie umiałem się obronić, tylko cicho siedziałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najgorsze w tym, że przecież to ja miałem rację...

#szwecja #gospodarka #korpo #szkola #logikarozowychpaskow #feels #gorzkiezale
  • 20
@Kamilo67: Typowy wykop xD My tu rozmawiamy o szkole, w liceum ludzie dopiero wchodzą w dorosłość i nadal zachowują się jak dzieci. Lekcje to nie spotkanie z jakąś poważną dyskusją. Często pojawiają się głupie żarty, śmiechy itd. i to jest normalne.

Jeśli ktoś nie umie sobie poradzić z taką prostą sytuację w szkole, no to niestety potem będzie tylko gorzej.

Powiem więcej, taka okazja to wręcz idealny moment, żeby się popisać.
@Murasame: Życzę powodzenia bronić się jak ponad 20 osób, włącznie z nauczycielem są przeciwko tobie.

Może i powinna taka osoba iść do psychologa, ale reszta też. Jest coraz więcej osób z zaburzeniami typu autyzm i ludzie powinni zacząć ich rozumieć. Podstawą pracy w grupie powinno być wysłuchanie wszystkich pomysłów. Te bardziej nowatorskie są nieraz lepsze. Największe tego braki widać choćby w polityce - samemu nic nie osiągniesz, musisz głosić te same
@Kamilo67: Absolutnie nie, to ta jedna osoba ma problem a nie reszta. Nie da się stworzyć idealnego społeczeństwa i trzeba się z tym pogodzić i uczyć się asertywności i rozwiązywania problemów.

Ja nigdy nie byłem duszą towarzystwa i zawsze trzymałem się raczej na uboczu ale nie płakałem nad tym i starałem się pracować nad sobą.

Nie każdy ma wysokie, że tak to nazwę, iq społeczne. Ja mam je bardzo niskie ale
@Murasame: W takim razie mordowanie homoseksualistów w zamierzchłych czasach też było w porządku, bo większość była uprzedzona, a mały promil miał se radzić? Przecież to jest absurdalne, jest XXI wiek i coraz bardziej stawia się na uświadamianie o problemach innych.

I nie chodziło koniecznie o wysokie IQ. To był tylko przykład jak przez głupotą ludzką niektórzy ludzi się marnowali. Po to tylko by po latach ich łaskawie doceniono xD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kamilo67: Dupa wołowa z Ciebie i tyle Zakrzyczeli Cię? Czekasz aż się wygadają i mówisz że prosisz o ciszę, chciałbyś udowodnić iż się mylą. Skutkuje zawsze. Jednak Ty jak rasowy przegryw kładziesz uszy po sobie i płaczesz na wykopie. Powodzenia w życiu.
@fishery: Ale wy ograniczeni jesteście, bronię ludzi z problemami to z automatu przegryw. Caritas w takim razie to też te mityczne przegrywy?

"Czekasz aż się wygadają i mówisz że prosisz o ciszę, chciałbyś udowodnić iż się mylą. Skutkuje zawsze."

Nie no ty sobie jaja robisz XD. Nie wiem od kiedy samo "proszę o ciszę" by skutkowało. I to jeszcze jak skończą gadać xd. W takiej dżungli jak sam nie będzie trochę