Wpis z mikrobloga

Arduino część 1; Rzut okiem na płytki, potrzebne programy, piszemy pierwszy kod

Opis od autora: W tym filmie zajmujemy się tematem Arduino. Na początku pokazuję Wam je z bliska, opowiadam, za co odpowiada dane wejście/dany pin, potem instalujemy potrzebne programy, a następnie piszemy kilka prostych programów, np. taki migający diodą lub ściemniający i rozjaśniający ją. W tym odcinku możecie zobaczyć podstawy programowania Arduino, planuję nagrać kolejną część tej serii, w której zajmiemy się programowaniem na poważnie, opowiem Wam o typach zmiennych, funkcjach, składni kodu, bibliotekach. Przyznaję, że trzymanie telefonu jedną ręką i pisanie drugą na klawiaturze wygląda dosyć słabo (trzęsący się obraz), następnym razem użyję jakiegoś statywu.

#arduino #ciekawostki #elektronika #programowanie #gruparatowaniapoziomu
  • 6
@MOSS-FETT: no fajnie, ale... na co autor (Ty?) tak właściwie liczy, robiąc siedem milionów dwieście dwadzieścia tysięcy pierwszy tutorial "jak wejść w arduino", system, który powoli zaczyna wymierać śmiercią naturalną? Nie lepiej wejść w któryś z nowszych? ESP32 choćby, który w dodatku można oprogramowywać nawet wprost z Arduino IDE (choć nie jest to najwygodniejszy sposób)?
Pobierz
źródło: comment_16355892443Qx6jdRQgZsWzvsGbBFeU8.jpg
@Jarek_P: Oczywiście i nie mogę wypowiadać się za autora. To jego kanał, jego bajka, jego zabawa i jego przygoda + jego widzowie i fani. Dobrze wie co robi i dobrze wie, że takie tutoriale już są. Akurat zajął się tym więc sobie też nagrywa, w czym problem? Chcesz zwrot kasy za bilet? Równie dobrze mógł bym powiedzieć, po co to wszystko skoro można wynająć firmę która to zrobi za nas, samo
@MOSS-FETT: tak, to jego kanał i jego bajka, a tu jest moja opinia i moja propozycja, co wg mnie można było tu zrobić lepiej - tylko tyle i nie ma tu powodów do spinania się, naprawdę. Wyraziłem swoją opinię po prostu, według mnie to nagranie to niepotrzebna para w gwizdek, bo ani ten tutorial się niczym specjalnym nie wyróżnia, ani nie jest nawet zbyt dobry technicznie, autor oczywiście że robi co
@Jarek_P: Arduino jest bardzo dobrym wyborem na wejście w świat elektroniki i programowania mikrokontrolerów. Bardzo łatwe za sprawą Arduino IDE i bardzo tanie klony. Ponadto bardzo łatwo się programuje mikroprocesory ATMEGA. Dla elektronika hobbysty który na tym nie zarabia nie ma znaczenia czy Arduino zdycha czy nie. Projekt spełnia swoją rolę w nauce i jest wiele gotowych modułów ale zakres zastosowań jest ograniczony. To się ni cholery nie nadaje do żadnego