Wpis z mikrobloga

Daily reminder:

Usuwając ciąże do końca życia większość kobiet się zadręcza i żyje myślą kim by było i jak wyglądało dziecko które zabiła. Ma duże prawdopodobieństwo popadnięcia w depresje, ucieczki w narkotyki i alkohol.
Także nie daj się przekonać, przez jakieś "dobre ciocie", że to jest dobre rozwiązanie.

Wielu wspaniałych i zasłużonych ludzi w obecnym "nowoczesnym" świecie nie miałoby szansy na urodzenie się. Zostaliby zgładzeni zanim przyszliby na ten świat.

Poczytaj proszę przed decyzją świadectwa innych kobiet:

Gdy zobaczyłam zdjęcie ofiary aborcji, dziecka usuniętego w 8. tygodniu ciąży, które miało rączki, nóżki, miało główkę i oczy, które patrzyły na mnie pomyślałam, że moje dziecko, które abortowałam było znacznie starsze. Wtedy uświadomiłam sobie co zrobiłam - mówiła w Polskim Radiu Salome Irene Van Der Wende.

Mam na imię Anna i nie jestem, już młoda: minęło prawie pół wieku, ale jeszcze dziś nie mogę sobie wybaczyć, że dopuściłam się aborcji. Szukałam okoliczności łagodzących… jakiś szczególny moment, samotność, strach przed przyszłością, ale nie znalazłam usprawiedliwienia. Nic nie może usprawiedliwić usunięcie dziecka.

Pragnienie życia krwawo unicestwione, a z nim zniweczenie mnie samej jako osoby ludzkiej, z własną wrażliwością, własnymi uczuciami, własnym potencjałem kobiecości.


Decyzja o aborcji ma wpływ na wszystkie sfery życia człowieka.
Mówiąc o aborcji, należy wyróżnić 2 sfery życia ludzkiego: fizyczną i psychiczną. Obie w równej mierze wpływają na jakość życia człowieka.

Konsekwencje psychiczne:

Decyzja o aborcji pozostawia głęboki ślad w psychice matki. Aborcja jest bardzo silnym przeżyciem emocjonalnym dla kobiety. W matce, która usunęła ciążę, powstaje poczucie "utraty". Zabicie nienarodzonego dziecka przekłada się także na relacje z bliskimi. Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją, że skutki aborcji były na tyle silne, iż doprowadziły do rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych.
Aborcja może wpływać również na dalsze wychowanie pozostałych dzieci. Wyrzuty spowodowane usunięciem ciąży mogą być powodem nadopiekuńczości rodziców lub, w skrajnych przypadkach, rodzić niechęć i agresję wobec żyjących dzieci.

Następstwa fizyczne:

Aborcja w sposób gwałtowny przerywa proces ciąży i życie nienarodzonego dziecka. Ten skomplikowany i wieloaspektowy ,,zabieg” łączy się z zakłóceniami zdrowia fizycznego matki.
Powikłania te można podzielić na wczesne oraz odległe. Pierwsze to te, które dzieją się natychmiast po aborcji lub w jej trakcie Do natychmiastowych i najczęstszych komplikacji należą: krwotok, przebicie macicy, przebicie jelita, uszkodzenie sąsiednich narządów – te z reguły kończą się interwencją chirurgiczną. Istnieją także konsekwencje odległe, czyli te, do których dochodzi w późniejszym życiu kobiety. Zaliczmy do nich zaburzenia płodności, poród przedwczesny w następnej ciąży, trudności w utrzymaniu ciąży oraz rak piersi.

#codziennepowiedzkomus że jest wyjątkowy i że cieszysz się, że jest. #aborcja #neuropa #4konserwy #konfederacja #ciekawostki #takaprawda #dzieci #macierzynstwo
PoIand - Daily reminder:

Usuwając ciąże do końca życia większość kobiet się zadręc...

źródło: comment_1635937012LyBIAlrAezLo4sKWmAo32k.jpg

Pobierz
  • 26
@PoIand: Nie będę się wypowiadać na powyższe akapity bo o ile sama bym pewnie nigdy aborcji nie wykonała to nie zakazałabym jej prawnie nikomu. Później słyszymy jak matka z ojcem #!$%@? łopatą dwumiesieczne dziecko i dziecko tego nie przeżywa.

Natomiast co do skutków ubocznych złe wykonanej aborcji to nie rozumiem po co to w tym wpisie? Podobne skutki uboczne są przy porodzie cesarskim cięciem XD krwotok, przebicie jelita, uszkodzenie sąsiednich ścian
@jabadabadupka: Ja bym zakazał jak to napisałas "#!$%@?" łopatą drugiej osoby - bo nie tylko dorośli dzieci "#!$%@?" ale czasem też siebie.

Dodatkowo warto nadmienić że skutkiem ubocznym źle wykonanej aborcji jest kalectwo dziecka a dobrze wykonanej aborcji smierć dziecka. Skutkiem dobrze wykonanej cesarki jest przeżycie dziecka.

Jeżeli zakazujemy "#!$%@?" dziecka łopatą to warto się zastanowić czy nie zakazać "#!$%@?" dziecka odkurzaczem czy skrobaczka jak jest jeszcze w brzuchu skoro tak
@Axsoow: "jak kobieta bachora nie chce a wpadla, ma pelne prawo usunac pasozyta ze swojego organizmu. A innym #!$%@? do tego"
Czyli ojcu nienarodzonego dziecka też #!$%@? do tego? To nie jest tylko decyzja matki.

@zordziu: @TenTypZez: Duży odsetek kobiet niezależnie od podejścia do religii przeżywa w późniejszym czasie decyzję o aborcji. Nawet jak będą gotowe na dzieci i są z odpowiednim partnerem to po prostu boją się zajść
@obserwator_nsa: no bo to facet nosi 9 miesięcy ciąże, to facet może umrzeć w trakcie narodzin, w końcu to facet może z siebie wypchnąć dziecko ktore wygląda niczym z lovecraftowskiego horroru. Jako facet uważam że nie mam nic do gadania w kwesti ciąży mojej partnerki. To ona musi się męczyć będąc w ciąży, wiec powinna mieć pełne prawo do decydowania co chce zrobić