Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałem przypomnieć kolegom z tagu #konfederacja ze będą umierać kolejne kobiety.

To nie są żarty, heheszki czy walka polityczna. Zakazywanie zabiegów medycznych czy utrudnianie ich przeprowadzania doprowadzi do tragedii kolejnych rodzin. Kolejne dzieci stracą matki i kolejni mężowie stracą żony. Postawcie się w ich sytuacji.

Nie piszcie mi, ze to wina lekarzy, bo nawet jeżeli to ich wina to katalizatorem takich błędów jest prawo, które nakazuje tym lekarzom zastanawiać sie czy mogą przeprowadzić zabieg medyczny czy nie.

Tu chodzi o czyjeś życie, a to jest więcej warte niż gierki polityczne czy wasze sumienie.

To wy możecie zmienić podejście fanatyków religijnych i zmienić ich chęci do wdrażania kolejnych chorych zmian czego przykładem jest Dziambor wycofujący się okrakiem ze swoich wcześniejszych postów

#neuropa #polityka #4konserwy
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji: Zapewne się zdarzą i z gruntu rzeczy przekonywaniem że nie mają takiego prawa się właśnie lekarzy straszy jednak w zupełności nie jest prawdą że Przylebska cokolwiek zmieniła. Jak jestem przeciwko tej zmianie i uważam za nieludzkie Zmuszanie do rodzenia chorych dzieci tak bardzo mnie odrzuca szerzenie kłamstw jakie pojawiają się na Wykopie o rzekomej konieczności czekania.

Każde zagrożenie życia uprawnia do aborcji. Straszenie lekarzy rzekomym wyrokiem właśnie powoduje że ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymajster: Przepis nigdzie nie mówi o mało średnio czy bardzo zagrożone. Każde zagrożenie zdrowia jest przesłanką. W praktyce pewnie większość komplikacji ciąży tu wchodzi (jak nie wszystkie). To bardzo ogólny przepis.
@ZaplutyKarzelReakcji: Ale rozróżniajmy tutaj kwestię politycznej prokuratury ze stanem prawnym. To nie prawo jest tutaj zagrożeniem dla lekarzy bo jak najbardziej bym się podpisał pod czymś takim i wiem, że wolne sądy by bez problemu uznały takie przesłanki za dopuszczalne, szczególnie że ten temat nie pojawił się nagle i był w doktrynie poruszany wielokrotnie już wcześniej.

Czym innym jest prokuratura działająca na polityczne przesłanie ale tutaj problem nie jest stricte aborcyjny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZaplutyKarzelReakcji: Jeżeli chodzi o ratowanie na skutek życia i zdrowia to jak najbardziej i chciałbym przeczytać jakąkolwiek argumentację prawną twierdzącą inaczej bo ciągle słyszę tutaj że rzekomo były jakieś zmiany a nikt nie potrafi podać żadnego faktu.

Gadka Przylebskiej (nie żaden wyrok TK) tego tematu w ogóle nie poruszyła i nie mogła nawet bo działać musi w granicach wniosku jaki był zgłoszony. Zmiany dotyczą wyłącznie wad dziecka przy braku zagrożenia zdrowia.