Wpis z mikrobloga

@Boss86: Zawsze mnie ciekawią prędkości vmax na 125. Jakbyś mógł to sprawdź na gps (aplikacja na telefon) ile pokazuje i aby wyeliminować wiatr i górki przejedź się w jedną stronę tak z 3km i potem zawróć i znów vmax.
Obstawiam 97km/h
@mpetrumnigrum: Mam Junaka 126 (125 ccm, 11 KM) i wyciągnęłam vmax 103 km/h (wg GPSa, bo licznik strasznie przekłamuje) na długiej prostej (ale ważę 51 kg, to też ma wpływ na prędkość).
Mam Junaka 126 (125 ccm, 11 KM) i wyciągnęłam vmax 103 km/h (wg GPSa, bo licznik strasznie przekłamuje) na długiej prostej (ale ważę 51 kg, to też ma wpływ na prędkość).


@LuluKB: Dziękuję za zainteresowanie.
Ogromny wpływ na prędkość ma twoja malutka postura i to że nie robisz jako hamulec aerodynamiczny i twoja waga. Myślę że podemną by jechła 95km/h.

A w jakich awrunkach robiony pomiar, lekki wiatr w plecy lekka
@mpetrumnigrum: Wiatr niewielki, lekki zjazd z górki i pamiętam, że przykleiłam się do baku, żeby zmniejszyć opory powietrza :D Kilka razy w podobnych warunkach osiągnęłam podobny wynik, ale nigdy 103 km/h nie przekroczyło.
@LuluKB: tak jak myślałem. Na przyszłość jeśli piszesz o v max to pisz też że jesteś bardzo drobną i lerzałaś na baku oraz było z górki z wiatrem w plecy. Wtedy od razu wszystko jest.

Prędkość maksymalną jest to prędkość powtarzalna na prostym odcinku drogi w dwie strony.
Dzięki za informację.