Wpis z mikrobloga

@wszyscy: no nie wiem po tym co robi pis i inne konserwy to mi patriotyzm wręcz obrzydł i z tym krajem kojarzą mi się tylko same negatywne rzeczy i co za tym idzie nie czuje jakiejś więzi z nim po tym jak się nas tutaj traktuje
@kondziu96: Wiem o czym piszesz i Cię rozumiem. Jednak ocenianie kraju przez pryzmat jednej władzy jest nieracjonalne. W ten sposób, z tych samych powodów, można znienawidzić niemal każdy kraj z dłuższą historią. Weźmy za przykład Niemcy. Dziś przykładne jeśli chodzi o przeciwdziałanie dyskryminacji, kiedyś mordowały i sterylizowały własnych obywateli.
Owszem, wszystko płynie, ale jeśli już w ogóle oceniać jakiś kraj, to tylko z całą panoramą i kontekstem, nie jako urywek
@wszyscy: zdaje sobie sprawę z historii i tego jak wyglądało to w krajach które teraz są tolerancyjne a w przeszłości były wręcz barbarzyńskie dlatego do żadnego kraju się nie przywiązuje zbytnio oraz nie darze go jakimś wielkim szacunkiem
@kondziu96: Nie lepiej w drugą stronę ;-) ? Bo to co piszesz, to tylko narodowa forma „szklanka jest do połowy pusta” zamiast „szklanka do połowy pełna”.
Psychologia już setkami badań i eksperymentów udowodniła, że to drugie nastawienie bardziej się opłaca.