Wpis z mikrobloga

  • 9
2100 + 1 = 2101

Tytuł: Oko Świata
Autor: Robert Jordan
Gatunek: fantasy, science fiction
Tłumacz: Katarzyna Karłowska
Wydawnictwo: Storyside
Liczba stron: 1029
Forma książki: e-book, audiobook
Ocena: ★★★★★★★★

Pierwszy tom Koła czasu.

Książka drogi, w której najważniejsza jest sama podróż, a jej cel jest tylko przy okazji. Mamy drużynę złożoną z Randa, Mata i Perrina, którzy mieszkają w Dwórz Rzekach. Pewnego dnia zostają odwiedzeni przez Moraine, członkinię bractwa Aes Sedai, która przynosi złe wieści - cała trójka jest na celowniku Czarnego, a jeden z nich jest wybrańcem, który ma go powstrzymać.

To co dostajemy w tej książce to przygody naszej drużyny, do której przyłaczą się kolejne osoby. Jest to mix magii, nadprzyrodzonych zdolności, walki z mrocznymi istotami, siłami zła oraz historia przyjaźni i działania w imię zasady "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

Jest wiele zarzutów, że jest to kopia Władcy Pierścieni i po części jest to prawda, bo jest tu wiele podobieństw, natomiast mam wrażenie, że jakoś łatwiej było mi sympatyzować z Randem i jego przyjaciółmi niż z Frodem i jego kompanami. Oko świata jest dla mnie trochę bardziej płynne, historia wydaje mi się napisana tak, że jak czytelnik pomyślał, że to co się dzieje zaczęło go nudzić, to autor wprawdza nowe postacie, pojawia się akcja i jesteśmy znowu zaciekawieni.

Bardzo mi się podobało, sama koncepcja świata, jest bardzo oryginalna (mimo kilku motywów z Władcy Pierścieni) i gdyby nie to, że jest to ksiązka na prawie 20h, to od razu brałbym się za drugi tom.

Książkę czytałem jako mieszankę ebooka z Legimi i audiobooka ze Storytel.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
149/150
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi #storytel
Pobierz ali3en - 2100 + 1 = 2101

Tytuł: Oko Świata
Autor: Robert Jordan
Gatunek: fantasy...
źródło: comment_1636637680w6jN2RUJv8NqZgVl4glB11.jpg
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.7 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-12-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 956
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2020-10-25 - Użytkownik kalkuba ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-01-10 - Użytkownik ialath ocenił
@ali3en: Nie czytałam, ale z Twojego opisu wydaje się podobne do Belgariady. Tam też szli i szli, tylko wiadomo, Belgariada nie jest tak rozbudowana jak Koło czasu, ponieważ w nieco ponad tysiącu stron zamyka się historia.