Wpis z mikrobloga

Chesz tanio posiadać i swapować #eth? Trzeba to zrobić za pomocą giełdy Okex lub Binance (pierwsza jest bez KYC) ewentualnie bliźniak Binance (te same coiny i obsługa BSC) bez KYC: Mandala. Przelewasz środki za pomocą USTD po TRX(TRC20). Jeśli giełda nie ma jak #zonda czy #coinbase pro używasz XLM (jest super tani, tańszy niż LTC). Jeśli wyślesz środki na Okex. Sprzedajesz XLM na USDT i zlecasz przelew na metamaska po sieci Polygon. Uwaga musisz też kupić trochę Matic żeby mieć na gas. Będąc już na Polygonie (Matic to to samo) robisz sobie swapa na wETH przez Quickswap lub Sushiswap. Koszt swapa to mniej niż cent. I hodlujesz sobie wETH. Z kolei jeśli wybierasz Binance, kupujesz za BNB i zlecasz przelewa na metamask BNB. I tam sobie swapujesz BNB na ETH. I holdujesz. Nie kosztuje to nic. Dlaczego to piszę. Bo jak będzie pik na krypto ETH pewnie będzie kosztować parę razy tyle i jakiekolwiek ruchy na ERC20 to będą morderstwem. Strzelam że lekko 1000 usd za swapa będzie. Więc na Maticu czy BSC zrobisz swapa do stablacoina za grosiki. Do tego wszystkiego można podpiąć Ledger Wallet i każdy swap i ruch na Metamasku musimy potwierdzić guzikiem. Więc to super bezpieczne, a środki są w waszych rękach. Kolejna sprawa są bridge gdzie możemy te śrdodki jeszcze przenieść na AVAX, Fantom czy nawet Lune lub Solane, nie używając do tego żadnej zcentralizowanej giełdy. Plus nie wspominając o farmieniu waszych zysków w postaci stablecoinów...
#kryptowaluty #ethereum #bsc #binance #matic #polygonnetwork #polygon
  • 8
@Corona_Beerus: Za dużo się w tym świecie krypto dzieje, żeby nadążać za wszystkimi nowinkami. Żeby ogarniać takie detale na bieżąco, trzeba spędzać nad tym dużo czasu. Nic dziwnego, że inwestowanie w krypto to dla niektórych osób full time job.

Z drugiej strony, przećwiczy się to ze dwa razy i już nie jest to takie trudne, jakby można było wnioskować z długości twojego tekstu :) Człowiekowi tylko się nie chce czasami dupy
Z drugiej strony, przećwiczy się to ze dwa razy i już nie jest to takie trudne


@le_banana: dokładnie duży opis, ale jak się zrobi to raz to mega łatwe. Tym bardziej że możemy zaoszczędzić sporo.

Człowiekowi tylko się nie chce czasami dupy ruszyć


Mówi się "chytry traci dwa razy..." W krypto z kolei: "Leniwy traci dwa razy xd"
@kexus512: 1, masz to na swoim wallecie/ledgerz (nikt nie ma dostępu do twoich środków, nie może ich wypłacić ani nimi obracać).
2, w momencie przeciążenia sieci który będzie w krypto przy szczycie swapniesz to może za parę usd a nie tysiące.
Przecież napisałem to w tym tekście.
@kexus512: L2 jednak powinno być bezpieczniejsze niż giełda czy to od strony włamu czy od strony regulatorów.

@Corona_Beerus: Dzieki dobry wpis. Parę dni temu szukałem taniej ścieżki z Krakena na Polygon ale miałem mało czasu i miałem to robić w ten weekend a tutaj post jak na zamówienie. Refy sie nalezą :)
@banciur: Tak mają przerwy ale póki co to jedyna giełda jaka obsługuje polygon jaką znam. Jeszcze jedną alternatywną drogą jest wysłać USDT na solane z Mandali albo Kucoin chyba. Nie wpisałem tego we wpisie. Solana jest prawie darmowa.