Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (43)

 • avatar

  Onet nazwał #roksa portalem RANDKOWYM (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #heheszki

  odpowiedzi (43)

 • avatar

  PROBLEMY BYCIA INTELIGENTNYM
  Od samego początku rówieśnicy uważają Cie za dziwaka. Za świra. Już w podstawówce jest widoczna różnica pomiędzy IQ100 a IQ130. Ludzie nas nie akceptują.

  Niektórzy widzą potencjalne zagrożenie, niektórzy uważają że jesteśmy psychicznie chorzy, inni uważają wręcz przeciwnie- że jesteśmy nad-ludźmi. To wszystko odsuwa nas od reszty społeczności.

  Dopiero w szkole średniej można rozwinąć skrzydła które zazwyczaj są wyrywane wraz z godnością i pewnością siebie już w podstawówce i gimnazjum (jak jeszcze byłem). Jeśli jest ktoś kto ma silną wolę da radę. Jeśli nie musimy liczyć na innych.

  Drugą sprawą jest widzenia świata z poza kurtyny. Nie wszyscy tak mają ale wysokie IQ jest jednym z czynników dzięki któremu to dostrzegamy.
  Widzimy przekręty. Reklamy są tak naiwne że wzbudzają żal. Widok ludzi podążających za głupimi trendami potrafi rozbawić. A przy tym wszystkim wiedza że jesteśmy w tym samym systemie. Jesteśmy tak samo naciągani choć już nie tak naiwni. Świadomość że my jako jednostki nie jesteśmy tego w stanie zmienić.

  Ostatnią rzeczą jest brak pewności siebie. Działa tutaj efekt Dunninga-Krugera. ,,Wiem że nic nie wiem''. Zdajemy sobie sprawę z własnych braków i raczej na nich się skupiamy.
  Pesymizm . Jest to chyba główny czynnik sprawiający że ludzie z wysokim IQ łatwiej popadają w depresję.
  #depresja
  #zalesie #chwalesie #wygryw #przegryw #zycie
  #hajfajf
  pokaż całość

  odpowiedzi (128)