Wpis z mikrobloga

#komputery
Cześć, chciałem sprzedać swojego starego kompa ale chciałem usunąć wszystko to co jest na dysku ale zostawić aktualnego windowsa bo jest oryginalny i tu moje pytanie. Czy istnieje możliwość usunięcia plików z dysku żeby ich się nie dało odzyskać albo przynajmniej ktoś by musiał oddać do firmy specjalizującej się odzyskiwaniem mój dysk żeby odzyskali? Trochę robię to zapobiegawczo bo jestem lekko przeczulony na punkcie informacji (należę do ludzi którzy przeklikują i odznaczają pliki cookies na stronach xD). A jeżeli się nie da to czy przy usunięciu całkowitym windowsa muszę coś zrobić żeby nie dało się ich odzyskać?
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ugotowany_kamien: Używasz programu DBANn bootowalnym pendrive, bierzesz zerowanie jedno- lub trzykrotne, tylko przygotuj się na to że to będzie trwać, zwłaszcza jak to duży dysk. Oczywiście mówimy o dysku twardym. SSD nie da się tak po prostu wyzerować.
@ugotowany_kamien: W reklamie firmy odzuskującej dane czytałem, że nawet fizyczne zniszczenie talerzy dysku nie zapobiega odzyskaniu danych. Śmiać mi się chciało, bo już widzę jak oni to odzyskują.