Wpis z mikrobloga

@Zirdan powiem szczerze, ze sceny walki mnie doprowadzaja do szaleństwa, zblizenia, przemowy, filozoficzne rozprawy na temat sensu dobra i zla, zycia, szczęścia przed kazdym ciosem. Generalnie historia fajna, ale styl sprzed lat mnie irytuje i calosc jest odlegla od roler coastera, chyba ze takiego w zwolnionym tempie, to vos w tym jest...
@Przepoczwarzenie A na którym odc jesteś? Bo seria trochę zmienia swoje tory w trakcie, a sam autor zmienił plany na fabułę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A, no i jak dobrze umiesz w ang (co najmniej C1 by nie zaglądać co chwilę do słownika) to na 9anime masz 1 serię z gigantycznym upscale graficznym, gdzie wszystko wygląda o wiele lepiej wizualnie.
@Zirdan 21 jakoś. fabula jest calkiem fajna, jakosc ok, i tak ogladam na tel, wiec mniejsza. Tu chodzi raczej o rozklad scen i ten dramatyzm typowy dla anime. Juz lata nic nie ogladalam, wiec mnie to dziwi x) teraz w filmach/serialach nawet sie intro nie robi.

Generalnie mi się bardzo podoba, tylko kisnę z tych scen walki, gdzie miedzy jednym a drugim ciosem sa dokladnie pokazane emocje na twarzach wszystkich uczestników walki,
@Przepoczwarzenie Jeśli chodzi o przegadane walki to tutaj się to nie zmieni (co nie zmienia faktu, że i tak te walki są jednymi z lepszych ogólnie w anime). To, że jest intro to akurat na plus, bo tworzy klimat serii, a tutaj jest parę perełek.

Jak coś to 1 seria jest w dużej części wprowadzająca do specyfiki uniwersum (a szczególnie ten arc, co skończyłaś i następny, który jest generalnie dużo lepszy) i
@Zirdan wow, napisałeś rozwinietą, ciekawą odpowiedź, dzieki, chyba musze wiecej pisac na tagu anime, bo ja zwykle w polityce, a tam ludzie po pierwszej wypowiedzi zaczynaja wyzywać, ja nieprzyzwyczajona do takiej kultury ()

Czasem po prostu przewijam, okazuje sie ze przewinelam 15 minut XD Generalnie Naruto jest super i uwielbiam utwor outro, slucham od trzech dni non stop :D
@Przepoczwarzenie Szczerze? Wejdź na ogólny tak #anime i zobacz jaki tam jest głównie content, a Ci się odechce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wchodzę tylko na tagi konkretnych serii, które mnie interesują, bo niestety anime mają swoją mroczną stronę w postaci fanbase masturbujących się do każdej możliwej postaci, która nie jest pomarszczoną babcią i shipujących wszystkie postacie jakie się da. Widać to szczególnie na wykopie ( ͡° ͜
@Zirdan ech, wydaje sie ze w chwili obecnej juz nie ma Bezpiecznych tematów, a sprobuj cos powiedzieć, co ktos moze zinterpretowac (nawet nie koniecznie jest takie w istocie, no ale czutanie ze zrozumieniem trudna sztuka) jako sprzeczne z jego pogladami, to bez zasatanowienia cie zwyzywa.
@Przepoczwarzenie Dlatego właśnie unikam politycznych dyskusji. Prawdopodobnie jedyne co jest w stanie to zmienić w moim życiu to zepsucie mi samopoczucia + strata czasu. I też jak już się wdaję w dyskusję to staram się składać tak zdania, żeby nie dało ich się dwojako zrozumieć, co jest często frustrujące. Niby dyskusje są silnym bodźcem do samorozwoju czy też zweryfikowania swojej wiedzy, ale nie da się ich prowadzić w tak toksycznym świecie (
@Przepoczwarzenie Słuszna uwaga. Chyba najlepsze wydaje się coś pomiędzy, żeby nie być całkowicie pasywny, ale też nie przesadzać w drugą stronę. Czyli unikać dyskusji z osobami, z którymi już doświadczyliśmy empirycznie toksyczność w przypadku odmiennego zdania, a jeśli spotykamy się z taką sytuacją, to najlepszym rozwiązaniem mogłoby się wydawać zwyczajne, bezpośrednie zwrócenie uwagi na brak szacunku do drugiej osoby i zażądanie przeprosin, a jak tego nie zrobi to urwanie rozmowy ( ͡
@Przepoczwarzenie: dawaj znac jak ci sie podoba co jakis czas bo jestem ciekawy wrazen nowej osoby w tym swiecie, ja dzisiaj sobie odpalilem kilka odcinkow pierwszej serii i nadal mi sie bardzo podoba xD a pierwszy raz ogladalem jak mialem z 6-7 lat, na jetixie xD
@bagi1: polecam naruto.wbijam.pl