Wpis z mikrobloga

#biznes #gastronomia #wlasnafirma

Orientuje się ktoś ile kosztuje postawienie budki z hotdigami i zapiekankami? Ewentualnie zupa dnia w kubku do menu. Taka budka jak kiedyś przy dworcach były (wiem, że wiecie ocb). Myślałem, żeby przejść kiosk, ale to małe i chyba za małe zeby wstawić bemary i piekarni czek
  • 4
@pu100stan: to zależy, przede wszystkim od miasta. Bo niestety ale będziesz musiał wynająć jakiś plac, więc czynsz. Musisz mieć odbiór sanepidu a więc i umowę na śmieci, toaletę, dostęp do wody czy prądu (lodówki)

Sama przyczepa to wiadomo od 8k do 40k zależy od tego czy nowa, czy używka no i jaka długość, czy pusta czy już jakieś wyposazenie. Do ceny przyczepy dolicz wyposażenie jeśli pusta + elektryka, woda no ogólnie
@RwandyjskiFront: u mnie w mieście powiatowym gościu 5lat ma budę z zaieksami i nie ma toalety i nawet wątpię ze ma wode w budzie.

Mój plan to ustawić się na targowisku czyli od 9 do 16 i opychać zapieksy, frytki, burgera i ewentualnie zupę dnia czyli takie rzeczy że wystarczy mi palnikx2 i piekarnik
@pu100stan: na targowisku miejskim musisz opłacać inspektora z UM, cena zależy od wielkości obiektu z którego prowadzisz sprzedaż. Gdy 3 lata temu staliśmy na terenie miejskim wychodziło około 900zl/ miesiąc xD
Spokojnie, zawsze ktoś się upomni żebyś wyskoczył z gotówki.
Palnik 2x = gaz
Gaz = wyciąg
Wyciąg = prąd
Tymi palnikami to się będziesz zimą grzał, więc głupio byłoby zasnąć od braku tlenu.