Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElCidX: no to nie wiem czy jest sens, chyba że ci braknie do czegoś

Jeśli wchodzić to już raczej w nową generację, może niekoniecznie ramu ale procka jak najbardziej
1070 obecnie fullhd


@ElCidX: no to do fullHD potrzebujesz szybszego procka.

Z najwydajniejszych - Core i5 12600K(F) za 1.5 tys sam proc.
Z ekonomicznych rozwiązań polecam 10-gen intela. Cały komplet na i5 w niemal w tej samej cenie
budżetowo można pójść w B560/10400f/16GB 3600cl16(o ile zasilacz i reszte masz) to w granicach 1.8k taki zestaw


@Czapelek: Budżetowo, na promocjach to B560M PRO-VDH Wi-Fi (400 zł) + i5-10400F (650 zł) + RAM (do 320 zł, choć były i lepsze okazje) - 115 zł cashback od MSI. Do 1800 zł daleko, nawet jak okazja na płytę się nie powtórzy.
@ElCidX:
@Jan_K: Mówię o czymś co mu posłuży dłużej i wrzuci tam coś lepszego potem niż 10400f, jak i ramy liczę min 3600cl16, sensowna płyta 500-650zł, dodatkowo napisałem w granicach 1.8k więc ktoś nie czyta ze zrozumieniem. Bardziej sensowne jest podanie maksymalnej kwoty niż minimalnej bo ceny skaczą jak głupie jezeli chodzi o elektronike przez ostatni rok
sensowna płyta 500-650zł

@Czapelek: Tyle kosztuje ta wymieniona przeze mnie bez żadnych promocji. Ale jednocześnie pojawia się co jakiś czas na promocjach za 400 zł + jest obecnie cashback od MSI. Pewnie część osób podchodzi do cashbacków, czy łapania promocji z dystansem, ale ja obserwuję dokładnie rynek od ponad roku i najbardziej opłacało się składać zestaw przy ubiegłorocznej akcji MSI, a przy akcjach ASUSa można było ostatecznie kupić zasilacz 450W za...
@Jan_K słuchaj nie każdemu odpowiada kupno na promkach i woli wydać więcej i dostać w "pakiecie" 1.8k to górna granica przy dobrym tierze sprzętu a czasem lepiej dorzucić od razu te 200-300zl niż później cokolwiek wymieniać, ja czy Ty z pewnością nie weźmiemy tego w pierwszym lepszym sklepie a będziemy szukać promki
@Czapelek: Jasne, nie zamierzam się kłócić. Ty uważasz, że bezpieczniej podać górną granicę, ja - że podpowiedzieć sposób na maksymalne zbicie kosztów. To "budżetowo" mi tam trochę nie zagrało, ale nie ma co się łapać za słówka.
@Jan_K wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest polowanie na promki, jeb""em się tam zamiast budżetowe miało być standardowe rozwiązanie w dzisiejszych czasach mea culpa. Lepiej przygotować kogoś na większy wydatek niż na odwrót bo potem lepiej zapłacić mniej niż więcej