Wpis z mikrobloga

Wiecie że w NL i UK panaceum na wszystko to paracetamol? No moja siostra się o tym przekonała, miała duszący kaszel i Niderlandzki lekarz powiedział że to nic poważnego i kazał brać paracetamol, po 3 dniach zaczęła się już dusić i 40 stopni gorączki. Zapalenie płuc. Najprawdopodobniej miała zapalenie oskrzeli i gdyby 3 dni temu dostała antybiotyk to by szybko wyzdrowiała. Także tego. #holandia #zdrowie #sluzbazdrowia
  • 12
@ElectroNICK: W Holandii to lek na wszystko. Już mnie to nawet nie śmieszy jak bez względu na to z czym idziesz do lekarza to pytają się najpierw "a brałaś paracetamol? a ile?".
Już wiem, żeby w razie czego nawet kłamać, że się brało z 6 tabletek z paracetamolem jednego dnia i nie pomogło, nawet jak nie brałeś. Inaczej ci każą iść do domu i najpierw brać paracetamol, a nie im głowę
@ElectroNICK: Jak miała wirusowe zapalenie to antybiotyk mógłby tylko pogorszyć, a łykanie środków przeciwzapalnych (paracetamol też działa przeciwzapalnie ale głównie w ośrodkowym układzie nerwowym) to proszenie się o duże kłopoty.
@ElectroNICK: w 99% wystarczy u lekarza powiedzieć, że jakieś 40 minut temu brałeś kolejną już dawkę paracetamolu tego dnia i ze nadal nie pomaga. Robie tak zawsze i znajomym tak doradza i tylko raz komuś nie podziałało ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ElectroNICK: i moim zdaniem slusznie. Jak przyjechalem do NL to tez mnie to bardzo dziwilo, natomiast po dekadzie dziwi mnie ile w polskich mediach jest reklam lekow i paralekow oraz to ze jak wyjdziesz od lekarza to musisz leciec do apteki i kupic conajmniej 5 roznych specyfikow. Polska to niestety kraj przekupnych konowalow, lekomanow i hipochondrykow. Dlugosc zycia w Holandii to 81.7 a w Polsce cos kolo 75.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElectroNICK: nie sadze, przez 10 lat holenderska sluzba zdrowia ani razu mnie nie zawiodla, a dodam tylko ze mam dwojke dzieci ktore sie tu urodzily i corka miala dosc powazne problemy zdrowotne po urodzeniu. Swagierka w podobnym czasie rodzila w Polsce, to jak porownywalismy opieke podcxas ciazy sam porod oraz opieke poporodowa to sie za glowe lapalem co sie w Polsce #!$%@?. Kartonowa sluzba zdrowia to zbyt malo powiedziane.
@literaki: no nie wiem. Nie wiem czy w Polsce SOR by mnie wysłał do domu umierającą z bólu, prawie mdlejącą, wymiotującą, z rosnącą gorączką.
I to nie tak, że nie znaleźli przyczyny. Znaleźli przyczynę, którą można usunąć tylko operacyjnie, a i tak wysłali mnie do domu w takim stanie, jeszcze na wypisie pisząc, że sama tak zdecydowałam. A w domu mój stan się tylko pogorszył, przez co nawet jak już chcieli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tarushiba: to przykre co Cie spotkalo. Coz, nie ma systemu idealnego, jednak potrzymuje swoja opinie na temat holenderskiej sluzby zdrowia, bo jak juz pisalem wyzej nigdy mnie nie zawiedli i duzo zawdzieczam ich profesjonalizmowi i indywidualnemu podejsciu do pacjenta. Sterkte!