Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#mieszkanie #kupnomieszkania #prawo

Jestem po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania i po opłaceniu zadatku w wysokości 50 tyś zł. Zdecydowałem się na zakup mieszkania z rynku wtórnego bez garażu, ponieważ właścicielka dawała mi taką możliwość, a i jego cena 30 tys. zł. mnie odstraszyła jako, że nie mam jeszcze samochodu, a co gorsza prawa jazdy. W księdze wieczystej mieszkania nie ma żadnych informacji o miejscu w garażu podziemnym, także rozumiem, że musi mieć on swoją odrębną księgę. Czekając na kredyt dostałem możliwość od właścicielki, aby wprowadzić się już do mieszkania. Zacząłem już powolną przeprowadzkę i dokupiłem kilka niezbędnych mi sprzętów. Wczoraj dowiedziałem się, że garaże są jeszcze dostępne do kupna od dewelopera w cenie zaledwie 15 tys. zł. Oprócz tego zostałem poinformowany, że nie mogę kupić tego mieszkania od właścicielki bez garażu, ponieważ jest tylko na użytek właścicieli mieszkań na osiedlu. Zatem właścicielka musi najpierw sprzedać garaż albo mi, albo innemu mieszkańcowi. Ona twierdzi, że kupiła go za 25 tys. zł i niżej nie chce zejść. Cena zaporowa zwłaszcza, że deweloper sprzedaje 10 tys. zł taniej. W umowie zawarliśmy tylko informację o mieszkaniu, żadnego garażu tam nie ma, a ja nie chcę narażać się na dodatkowe koszty oraz nie chcę tak po prostu rezygnować z kupna tego mieszkania tak jakby gdyby nigdy nic się nie stało. Mamy w umowie dokładną datę wyznaczoną jako termin podpisania umowy przyrzeczonej. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6196860f6d062d000ad47861
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 5
Co w takiej sytuacji mogę zrobić?


@AnonimoweMirkoWyznania: Zapytać radcy prawnego znającego się na nieruchomościach o opinię.
Natomiast coś mi się tu nie podoba w tym, że ktoś twierdzi, że nie możesz kupić mieszkania bez garażu. Tak by było jakby jedno i drugie było na jednej KW, a skoro są na osobnej? U mnie deweloper sprzedawał miejsca w garażu wszystkim chętnym, bez względu na fakt posiadania lub nie mieszkania w tym bloku.
A co jest w umowie przedwstępnej o garażu? Umówiłeś się na kupno mieszkania to kupujesz mieszkanie. Kto ci powiedział, że nie możesz kupić mieszkania bez garażu? Jak jesteś niewidomy to musisz kupić miejsce na samochód? Notariusz u którego podpidałeś umowę powinien to sprawdzić i wyjaśnić.
@FilipWWL: przedwstępnej umowy nie podpisał u notariusza, to zwykła cywilnoprawna. Nie mógłby kupić miejsca w garażu, gdyby mieszkania i garaż były na jednej księdze wieczystej. To jest sytuacja, w której kupujący mieszkanie nabywa też prawa do części wspólnych, w które wchodzi garaż wielostanowiskowy i ma wyłączne prawo do korzystania z określonego miejsca postojowego. Najczęściej jednak garaż jest na osobnej księdze wieczystej właśnie po to, żeby można było nabyć miejsce lub mieszkanie
Jestem po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży mieszkania i po opłaceniu zadatku w wysokości 50 tyś zł. Zdecydowałem się na zakup mieszkania z rynku wtórnego bez garażu, ponieważ właścicielka dawała mi taką możliwość, a i jego cena 30 tys. zł. mnie odstraszyła jako, że nie mam jeszcze samochodu, a co gorsza prawa jazdy. W księdze wieczystej mieszkania nie ma żadnych informacji o miejscu w garażu podziemnym, także rozumiem, że musi mieć on swoją