Wpis z mikrobloga

#ekonomia #inflacja #finanse #pieniadze

Tak wiem, obudziłem się późno w ch@$. Mam 100k oszczędności, miałem kupić mieszkanie w przyszłym roku ale sami wiecie co sie dzieje. Co zrobić z gotówką? Czy juz jest za późno na cokolwiek? Myślałem żeby 20k zainwestować w siebie bo inwestycja w siebie to zawsze dobry pomysł ale co z reszta? A może czekać aż grzyb z nbp podniesie stopy i w danej chwili wszystko przewalutowac? Help ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@Kamakumba: @syn_admina: dziekuje za odpowiedzi. Narazie mam taki zamiar - porobić kursy + prawka na różne kategorie bo roznie to może być. Kupić tez kilka gratów do domu i ewentualnie samochód. Powiecie mi jak to jest z tym inwestowaniem, to trzeba sie naczytać/nauczyć czy wystarczy po prostu coś kupić? Jedyne co mam to konto bankowe w santander, firmowe w alior i revolut ale tam to sie obawiam wpłacać większa gotówkę.
dziekuje za odpowiedzi. Narazie mam taki zamiar - porobić kursy + prawka na różne kategorie bo roznie to może być. Kupić tez kilka gratów do domu i ewentualnie samochód. Powiecie mi jak to jest z tym inwestowaniem, to trzeba sie naczytać/nauczyć czy wystarczy po prostu coś kupić? Jedyne co mam to konto bankowe w santander, firmowe w alior i revolut ale tam to sie obawiam wpłacać większa gotówkę. Jedynie krypto za kilka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Na auto nie wydawaj wiecej niz 20k, nie ma sensu. za 15k kupisz passata b6 w dobrym stanie+ kilka k na naprawy.


@kjungst: w pakiecie wypierdziane fotele, wątpliwa historia i możliwość zezłomowania go za kilka lat (za opłatą).

@Nurbon: nie kupuj tych książek - ktoś kto tak spłyca tak prosty temat jak kupno auta nie może dobrze doradzać w tak skomplikowanych tematach jak ochrona kapitału
@kjungst: Nie idź w spekulacje (sam odrobiłem tę lekcje ;) . Nie wierz doradcą inwestycyjnym (w szczególności polskich banków) bo cie władują w jakiś syf typu poliso-lokaty. Inwestuj bezpiecznie - obligacje państwowe, metale szlachetne. Poczytaj o długoterminowych zwrotach z różnych typów papierów i coś sobie powybieraj. I patrz na swoje inwestycje w perspektywie kilku lat.
@powaznyczlowiek: Poważny człowiek - pakuj swój ogromny kapitał 100k PLN w drogie auto, bo starsze może się zepsuć, zapłacisz 500 PLN za złomowanie jak już się najeździsz albo komfort będzie trochę niższy, great plan xD

Doradzanie redukcji kosztów to właśnie rozsądne podejście, ale w świecie pozorowanego bogactwa często nieakceptowane przez osoby próbujące się kreować na bogatsze niż faktycznie są.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PfefferWerfer: no bo to gówno i wie to każdy kto kupował auto za 15k

Natomiast nigdzie nie napisałem żeby sobie kupił coś droższego - nie wiem czemu przypisujesz mi słowa, których nie napisałem, ale możesz sobie przybić piątkę z tym typem wyżej który też tak spłycił temat chociaż przed decyzją czy w ogóle kupować auto i jakie należy się chociaż dowiedzieć czy 100k dla opa to dużo czy mało i w
Spokojnie pany, najpierw zobacze ile trzeba włożyć w moje a jak bede musial kupic to i tak cos taniego ( i ma bank nie passat b6 ) bo wole francuską technologie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100k odkładałem rowne 4 lata ale teraz zarobki mi spadły wiec to sie wydłuży. Z drugiej strony widze ze u mnie w rejonie mieszkania przestaly sie sprzedawać a kupno takiego to jakieś 160k.