Wpis z mikrobloga

Chciałbym zgłosić że za radą @trumnaiurna zainwestowałem pieniądze w #moonwalkcoin (który podobno dał zarobić x20 xD) i nie osiągnąłem z tego tytułu planowanego zysku.

Swoim wpisem z dnia 6.11.2021 doprowadził mnie do niekorzystnego rozporządzenia moim mieniem. Warto mieć na uwadze, iż na odpowiedzialność karną z art. 286 § 1 KK poza twórcami piramid finansowych narażone są także osoby, które namawiają inne osoby do zainwestowania w taki projekt.

PS.

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Stworzenie piramidy finansowej jest nierozerwalnie związane z koniecznością pozyskiwania nowych inwestorów, a więc doprowadza inne osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd, co wypełnia dyspozycję ww. artykułu. Warto mieć na uwadze, iż na odpowiedzialność karną z art. 286 § 1 KK poza twórcami piramid finansowych narażone są także osoby, które namawiają inne osoby do zainwestowania w taki projekt. Na podstawie tego przepisu wobec sprawcy może zostać orzeczona kara w postaci pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


#kryptowaluty
Pobierz xzesimir_zebski - Chciałbym zgłosić że za radą @trumnaiurna zainwestowałem pieniądze ...
źródło: comment_1637334156OsUE05FDEMzzflJoG7yplP.jpg
  • 15