Wpis z mikrobloga

Nie no zakonczenie to XDDDDD

A jak widze, ze soyboye na reddicie wala konia i nazywaja to doskonalym zakonczeniem to az sie prosi o jakis rant.

SPOILERY

Juz pomijam mase watkow ktorych nie zakonczyli. Postanowili w koncowce zaserwować nam jeszcze wiecej watkow. Warwick, corka Singeda, rakieta w rade, noxianski watek, heimer i ekko, Savicka i reszta Zaun po smierci Silcko. Pewnie jeszcze cos ominalem. Moge nawet napisac Mundo bo 1 z tych oprychow Silcko wrecz wygladal tak jak on.

Tak naprawde to serial zamknal tylko 1 glowny watek ktory otworzyl, Silcko. Nie domknal nawet dobrze jednego watku ktory najbardziej forcowal czyli Jinx i Vi. Ot Vi z Cait na ramieniu gapi sie jak Jinx odpala rakiete, kuniec. Reszte dopowiedz sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze chwile wczesniej Jinx odpalila super sayanina i ogluszyla Cait gdy ta celowala do niej. Ja wiem, ze Singed prawdopodobnie zwiekszyl jej sprawnosc fizyczna (w sumie nie wiadomo co jej zrobil), ale cmon. Juz nawet pomine fakt, ze Jinx NIEZAUWAZENIE przeszla z Zaun do Piltover, wlamala sie do domu cait, nabazgrolila malpe na zaparowanym lustrze i porwala ja tak, ze nikt nie zauwazyl. No nic #!$%@?, moze ma metody, mniejsza z tym, plot musi isc do przodu, mamy tylko 1 odcinek do konca. Vi tez dostala "mysla rezyserska" po glowie i nie bylo sie bez CLICHE momentu. W jej przypadku widzimy klasyczny pojedynek bohatera z jakims zło dupcem rodem z anime w ktorej glowny bohater dostaje #!$%@?, az do momentu w ktorym projekcja jego mentora lub przyjaciol mowi, zeby uzyc ciosu z potylicy w kostke gdy przeciwnik uzyje oslonki plazmowej. Po co ta walka w ogole miala miejsce 2 raz? A no tak, zeby Jinx ja zlapala. Jakims cudem ona po prostu wie gdzie w kazdym momencie znajduje sie Silcko, Cait i Vi. Co za niesamowity zbieg okolicznosci. Szkoda, ze wczesniej nie wiedziala, ze Vi siedzi w Stillwater. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze pomowmy o Silcko albo raczej zakonczeniu jego watku. Prowadzony dobrze do momentu koncowki. Wiekszosc sie i tak spodziewala, ze umrze bo zlo dupiec, nie mam bolu o jego smierc tylko w jaki sposob umarl. Ot losowo nagle daje sie zlapac Jinx ktora "niechcący" go zabija gdy ten jest zwiazany przy stole. Nie czuc w ogole, zeby jego watek mial konkluzje, tylko czuc to, ze zostal zabity, zeby niebiesko włosa miala kolejny jakis wewnetrzny breakdown. Zostal potraktowany jak przedmiot ktory ma tylko pomoc "wazniejszym" bohaterom przejsc z A do B.

A jeszcze mi sie przypomnialo. Serial zamknal jeszcze 1 watek. Marcusa XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Skorumpowany szeryf z wewnetrznymi rozterkami, ktorego glowna motywacja jest dobro jego corki po smierci zony? NAH, watek #!$%@?, zbyt skomplikowany. Jakos sensownie zamknąć jego wahanie czy dalej pomagac Silcko? Jego kaca moralnego? Jego corke? A na co to komu, zabic losowo postac. Problem rozwiazany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powróćmy jeszcze do tej wystrzelonej rakiety. Znamy lore, wiemy, ze Jayce i Viktor nie zgina. Czyli mam zakladac, ze rakieta prawdopodobnie rozdupcy budynek ale nasz inwalida na hextechu i pan kwadratowa szczena przezyja a reszta zginie hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

Mozna tez mowic o innych "smaczkach" jak to, ze Jayce nagle potrafi sie #!$%@? z jakimis chemtankowymi zombie assasynami, ze eksplozja nie rozerwala Jinx etc etc.

Ktos powie, ze tylko 1 sezon. TAAAAK, zakladam, ze po badz co badz sukcesie produkcji Riot bedzie robil wiecej. Tylko przypominam, ze oni na to poswiecili 6 lat a nie domkneli tylu watkow, ze by starczylo na 3 sezony w samym piltover. Dodatkowo nie wiemy czy oni nawet przewidywali sukces i kolejne sezony, wiec smiem twierdzic, ze poczekamy duzo DLUZEJ niz rok. "AlE tErAz oNi sIE nA tYm sKuPiO I bEdZiE sZyPcIeJ!!!". No szybciej niz 6 lat napewno, ale wy chyba nie wiecie, ze animacje sie tworzy dluzej niz normalny serial. Nawet jak masz budget i chcesz to pchac jak najszybciej to i tak bedzie dlugo trwalo, 2 lata to dosc optymistyczna prognoza.

Czuc bylo rashowanie ostatnich epizodow, zeby jako tako cokolwiek domknac nie olewajac za bardzo reszty. Nie wiem czy zauwazyliscie, ale ostatnie epizody trwaja nawet mniej niz 40 minut. No coz, moze nastepnym razem nie beda tracili czasu swojego i widza na animacje Imagine Dragons grajacych na zadupiu Zaun i jakis losowych wstawek raperskich. Wtedy moze beda mieli wiecej czasu na animacje wazniejszych rzecz. Gowno mnie obchodzi, ze community ligi ma wzwod na mysl o Imagine dragons bo kiedys nagrali piosenke na worldsy, pasuja do tego swiata jak piesc do nosa.

Calosc mimo wszystko oceniam na 7.5/10. Im dalej w las tym było gorzej. 1 akt byl bardzo dobry, 2 troszeczke gorszy. Przy 3 chyba sami nie wiedzieli co chca i co powinni zamknac i w jaki sposob. Koncowka pozostawila niesmak na lata, zobaczymy czy przy 2 sezonie sprawia, ze on zniknie. Poki co sezon jako indywidulana calosc moge skomentowac memem z koniem.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#leagueoflegends #arcane #seriale #netflix
Vezz - Nie no zakonczenie to XDDDDD 

A jak widze, ze soyboye na reddicie wala koni...

źródło: comment_1637414413dmrfCvLtEcnhbmth0iJAXz.jpg

Pobierz
  • 30
@Vezz: inaczej - wątpię by oni nie byli w stanie przewidzieć sukcesu wiedząc jaki hype jest na prawdziwy cinematic w uniwersum, więc raczej nie chcieli zamknąć wszystkich wątków i zaplanowali tak scenariusz by drugi sezon miał o czym opowiadać

szukanie logiki w tym że Jayce potrafił się bić a Jinx przeżyła eksplozję w tym uniwersum to droga donikąd akurat bo to nadal League of Legends i nadal sensacyjne kino o "superbohaterach"
Znamy lore, wiemy, ze Jayce i Viktor nie zgina.


@Vezz: Arcane jest w innym uniwersum, jedynie opartym na tym lolowym. Jakoś nie widzę tego żeby ktokolwiek z obecnych na obradach był w stanie jakoś przetrwać wybuch hextechowej prawie-atomówki, a szczególnie umierający Viktor ( ͡° ͜ʖ ͡°). O ile nie będzie następnych sezonów kontynuujących uniwersum arcaneowe, a zagaduję że nie będzie, to imo śmiało można założyć że wszyscy
ta ostatnia scena raczej sugeruje śmierć Mel


@Hypeman: Niby tak, a z drugiej strony to przecież wybuch rakiety naładowanej tym gemstonem musi być potężny. Ja przy ostatnich scenach, z ujęciem na ten lecący pocisk, cały czas spodziewałem się że cała górna część tego wielkiego budynku w którym odbywały się obrady ulegnie zniszczeniu w wyniku wybuchu.
@pejs_klostein: No nie wiem, ja widzialem Vandera w trakcie transformacji w Warwicka w labolatorium Singeda gdy ten trzyma medalik ze zdjeciem swojej corki. Wy ogladacie to uwaznie w ogole? XD

@Hypeman: Cliffhangery cliffhangerami. Zakonczenie nawet jak je usuniemy jest co najwyzej srednie o czym pisalem wyzej.

I nie, nie mozesz przewidziec 6 lat do przodu czy twoj serial bedzie sukcesem czy nie. Hype na animacje z jakies "gry" byl zawsze.
@Vezz: Ogólnie trochę pierduł się czepiasz, ale 100% racji w temacie niepozamykanych wątków. To tak #!$%@? moda, że to koniec, masa serialów się tak kończy. Final sezonu 1 będzie miał de facto miejsce w 1 albo drugim odcinku drugiego sezonu (°° .
A mogli pokazać dosłownie dwie dodatkowe sceny, jak przeżywa Victor i Jayce (a może ktoś tam jeszcze) + jakiś
I nie, arcane nie jest w innym uniwersum "inspirujacym" sie lolem.


@Vezz: Jak więc wytłumaczysz lorowe różnice? Arcane jest adaptacją lore lola, ale nie jest jego 1:1 przekładem. Nie wszystko musi się zgadzać.
@Vezz: Jak można mówić że wątek Silco nie ma konkluzji skoro przeszedł drogę od kolesia co zrobi wszystko dla osiągnięcia celu do momentu w którym nie potrafił poświęcić Jinx. Nawet gdy go postrzeliła i umierał to nadal ją wspierał. Podobnie jak Vander umarł aby Vi mogła się stać tym kim się stała. Przecież widać tu oczywistą paralele między nimi. Nadal to nie zamyka wątku separacyjnego Zaun bo chociażby jego prawa ręka
Serial bedzie mial kontynuacje z samego powodu, ze przyniosl Riotowi zyski


@Vezz: Sorka, ale założyłem że jak połowa bohaterów zostaje wysadzona przez hextomówę, to trudno będzie kontynuować serial i że to już definitywny koniec. Nawet nie myślałem o tym że mogliby to w ogóle przeżyć, no bo jak xD