Wpis z mikrobloga

Przy czytaniu Diuny kierowaliście się chronologią wydarzeń, czy wydawania książek? Obejrzałem film i zamówiłem sobie stos książek, zacząłem od Dżihadu Butleriańskiego, ale ostatnio spotkałem się z opinią, że czytając zgodnie z kolejnością wydarzeń psuję sobie całą tajemnicę zawartą w książkach. Tylko, czy w takim wypadku nie jest tajemnicą to co wydarzy się potem, jeśli nie czytałem serii?
#diuna #czytajzwykopem
  • 8
@cyberchosnek: Ja ogólnie polecam przeczytanie TYLKO oryginalnych Kronik Diuny (tego chronologicznie pierwszego wydanego sześcioksiągu napisanego przez Franka Herberta), a te książki napisane przez jego syna bym odpuścił - przeczytam trzy z nich i były o kilka klas niżej niż książki starego Herberta. Jeśli już musisz czytać tę poboczne książki, to i tak na końcu, po przeczytaniu Kronik.
@qwlghm: właśnie jego (syna) styl wydał mi się średni, książka jest dość prosta (postać najbardziej intrygująca to Erazm, przynajmniej w Dżihadzie). Wiele wydarzeń da się przewidzieć. Myślałem, że są one oparte na notatkach ojca, czy coś, a bardzo chciałbym poznać uniwersum w całości.
@Polinik: kurczę szkoda, liczyłem, że wreszcie znalazłem uniwersum, które jest bogate, ciekawe i, co najważniejsze, bardzo szeroko opisane. Myślałem, że Dżihad to jego pierwsza książka, dlatego tak dziwnie się zaczęła (w miarę czytania i tak mam wrażenie, że autor się rozkręca)... a jednak nie.