•  

   @saakaszi: Młodzież Wszypolska wychwala zbrodniarzy wojennych? kto by się spodziewał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @saakaszi: urwa, Korwin dorwał się do konta na FB

  •  

   Najlepsze jest to, że Franco nie dokonał zbrodni wojennych na obywatelach innych krajów, tylko urządził jedną wielką rzeź na swoich własnych obywatelach xDD
   Można śmiało rzec, że wychwalanie Franco jest jeszcze większym debilizmem niż wychwalanie Hitlera xD

  •  

   @NaczelnyWoody: no na razie nasi dzielni chłopcy też głównie szukają wroga w kraju

  •  

   @NaczelnyWoody: Nie, za rządów Franco chociaż trochę zliberalizowano gospodarkę (dopiero w latach 60.).

  •  

   @vrim: wielkie mi korzyści w zamian za masakrę własnych obywateli xD
   Ach wait - jest jeszcze jedna zasługa - III Rzesza nie zajęła Hiszpanii, więc naziści nie dokonali zbrodni wojennych w Hiszpanii tylko zrobili to Hiszpanie na własnych obywatelach xD

  •  

   tylko urządził jedną wielką rzeź na swoich własnych obywatelach

   @NaczelnyWoody: To że była to odpowiedź na czerwony terror prowadzony przez lewicowe bojówki nie ma żadnego znaczenia xD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @brusilow12: Niezależnie od działań wroga, terror nie jest właściwą odpowiedzią na terror z drugiej strony. My nie wychwalamy (poza pojedynczymi przypadkami radykałów) pod niebiosa dyktatorów odpowiedzialnych za zbrodnie na ludności cywilnej ani bojówek dokonujących takich czynów.

  •  

   @NaczelnyWoody: Wojny domowe mają to do siebie, że ścierają się różne frakcje prowadząc działania często totalne. Ale wiadomka lewactwo Franco boli nawet po śmierci i to jest piękne (。◕‿‿◕。)(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   Ale wiadomka lewactwo Franco boli nawet po śmierci i to jest piękne (。◕‿‿◕。)(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   @brusilow12: No tak, lewactwo dupa piecze, że Franco doprowadził do wojny domowej, w której rodak rodaka zarzynał jak świnie...
   Powinieneś dostać nominację na dzbana roku 2021

   +: jakacper, sawa12721 +91 innych
  •  

   @NaczelnyWoody: Ta nagroda nalezy się tobie. Napisz coś jeszcze, fajnie widzieć jak już kolejne pokolenie lewackich popłuczyn boli anus o generała Franco! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @saakaszi: dla nich wystarczy, że był żarliwym katolikiem. Zbrodniarz, dyktator? Byle wierzący.

  •  

   @brusilow12: jak tak bardzo pragniesz atencji to możesz do mnie przyjechać i kosz wyciągnąć na drogę bo nie chce mi się rano wstawać xD zapłacę ci 1 euro xD

   +: jakacper, sawa12721 +45 innych
  •  

   Wieczna chwała dla generała Franco.

   @saakaszi: To chyba Młodzież Wszechpodlaska.

  •  

   @NaczelnyWoody: Uuuu długo nad tym myślałeś lewarze? Czy z kolegami na squacie wpadliście na taką ciętą ripostę? xD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   To że była to odpowiedź na czerwony terror prowadzony przez lewicowe bojówki nie ma żadnego znaczenia xD

   @brusilow12: Nie byłoby ani czerwonego terroru ani komunistów u władzy gdyby nie wybuchła wojna domowa.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @saakaszi: No i zajebiscie. Rządy tego faszola doprowadziły do tego, że Hiszpania przestała być kat0licką spierdoliną, i jest jednym z najbardziej lewicowych społeczeństw w UE. Niech go sobie czci mułodzież wszechpodlaska, w końcu wszystko o co walczyli ci hiszpańscy faszole przeminelo z wiatrem i jedyna szkoda to to, że nie mogą zobaczyć teraz jak to, za co oddawali życie zmieniło się w gówno.
   I wielga bolzga podąża tym samym torem, ale mam nadzieję, że w odróżnieniu od swoich hiszpańskich kolegów nasi faszole będą mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda przerabianie kościołów na burdele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @saakaszi:

   "Czemu wszyscy nazywaja nas faszystami?!!???"

  •  

   @saakaszi: a co jest złego w generale Franco?
   Bardzo porządny gość, walczył z lewactwem nie tylko słowem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @urojony_uzurpator: nie masz najmniejszego pojęcia co to słowo oznacza. Na początek możesz sobie sprawdzić w słowniku.

  •  

   Nie byłoby ani czerwonego terroru ani komunistów u władzy gdyby nie wybuchła wojna domowa.

   @The_Orz:

   Sprawdź od kiedy trwał "czerwony terror" oraz kiedy zaczęła się wojna domowa w Hiszpanii.

   To tak na początek.

  •  

   @dendrofag: Nie znam się na tym dlatego pytam. Rozumiem jednak, ze pochwalanie zbrodniczego reżimu nie stoi w sprzeczności z twoja wiarą?

  •  

   @urojony_uzurpator: z moich obserwacji wynika, że dendrofag to raczej typ krzyżowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Można śmiało rzec, że wychwalanie Franco jest jeszcze większym debilizmem niż wychwalanie Hitlera xD

   @NaczelnyWoody: porównywalnym z wychwalaniem Stalina, czy jednak dużo mniejszym debilizmem?

  •  

   To tak na początek.

   @inozytol: https://en.wikipedia.org/wiki/Red_Terror_(Spain)
   Wygląda na to że akurat na wieść o dymie nacjonalistów.

  •  

   @The_Orz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwony_terror_w_Hiszpanii

   nazwa nadana przez historyków na określenie działań o charakterze zbrodniczym popełnionych przez lewicowe oddziały (zwolenników republiki)[1][2] w Hiszpanii w latach 1930–1939.

  •  

   @saakaszi: Franco nie chciał żeby Hiszpania podzieliła los Rosji bo zaczynało się identycznie.

  •  

   Bardzo porządny gość, walczył z lewactwem nie tylko słowem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @dendrofag: Przy okazji zwalczyl chyba troszke niechcący swoim kraju zbrodniczą i zakłamaną organizację czyli kosciol katolicki. To dzięki Franco Hiszpania to obecnie jeden z bardziej laickich, liberalnych i lewicowych krajów na swiecie. Wkrótce i u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @saakaszi zapisz sobie xD

   źródło: ei_1637536344498.jpg

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Nihonjin_: a jak tam w tej polsce piłsudski bohater czy zbrodniarz?

  •  

   @NaczelnyWoody: Jakby czerwoni nie robili podobnych akcji co Franco + tak samo nie byli wielbieni przez dzisiejszą lewicę. Pragnę przypomnieć, że gen. Franco zasłynął z likwidacji czerwonego powstania dwa lata przed jego wojną domową. Wszystko wskazywało na przyszłą wywrotkę państwa w stronę bolszewizmu. Lewica była wspierana przez ZSRR a środowiska skrajnej prawicy sprzeciwiły się zmianie państwa na wzór sowiecki. Ta wojna wybuchłaby bez samego Franco bo napięcie polityczne było olbrzymie. Liczbę ofiar prawicowych czystek ocenia się na max 200 tysięcy a lewicowych na max 72 tysiące, czyli obie strony konfliktu bawiły się w zbrodnie wojenne. Jednakże dziś mnóstwo ludzi w Franco widzi wręcz sojusznika Hitlera a komunistów określa się łagodnie mianem republikanów. Cały Blok Wschodni wielbił republikanów, chociażby na naszej defiladzie z okazji 1000-lecia państwa wspomniano o walkach Polaków z brygad międzynarodowych. Mimo wszystko na korzyść Franco (który dla mnie jest po prostu czarnym charakterem z racji działania na wzór komunistów w kwestii czystek politycznych a wielbienie go przez MW to jakiś żart) wypada chociażby brak wtrącenia Hiszpanii do II wojny co zapatrzeni w ZSRR komuniści jako sowiecka przybudówka zrobiliby. Sam Hitler chcąc mieć czyste tyły dokonałby ataku na nich tak jak zrobił to z Jugosławią. Dorzuciłbym jeszcze w miarę spory okres stabilności rządowej w Hiszpanii za jego panowania względem tego co reprezentowała Hiszpania przez wiele dekad przed wojną domową. MW z racji bardziej faszystowskiego podejścia wspiera skrajnego konserwatystę i zbrodniarza a skrajna lewica osobistości takie jak Che, Castro, Mao, Trocki i jeszcze w samej Hiszpanii znajdziesz zapewne hołd dla postaci hiszpańskiej lewicy okresu wojny domowej. Czego się spodziewasz po skrajności? Wielbienia orędowników pokoju? Obie skrajności j... po wsze czasy. Jednak problem w tym, że koszulkę Che kupisz w Polsce i niektóre łby je noszą a za takiego Franco przy dobrym prokuratorze masz z góry przerąbane. Nawet sam Biedroń miał u siebie podobiznę Mao i Che. Tylko pogratulować idoli.

  •  

   @defkor: Dlatego dwie skrajności są siebie warte. Jedni wielbią Franco drudzy takich zjebów jak Trocki.

  •  

   @Nihonjin_: My czyli kto? Lewica? No lewica wielbi koszulki z Che i inną komunistyczną bandyterką. Che walczył o boku Castro, który jest odpowiedzialny za tysiące ofiar na Kubie. Poza Kubą wspierał inne ludobójcze partyzantki. Nawet wysoko postawiony polityk polskiej lewicy miał jego podobiznę w towarzystwie kolejnego wybitnego zbrodniarza o lewicowych poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Edit: Właśnie znalazłem wybitny przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: screenshot.png

  •  

   @MLGkunek: Taki jesteś obiektywny, a jak się rozpisałeś, aby usprawiedliwić Franco, podczas gdy dla Che Guevary nie byłeś taki łaskawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Lewica była wspierana przez ZSRR a środowiska skrajnej prawicy sprzeciwiły się zmianie państwa na wzór sowiecki.

   Według A. Beevora Republikanie składali się z wielu ugrupowań - demokratów, socjalistów, anarchistów i komunistów, przy czym z tych ostatnich tylko garstka wielbiła Stalina. To dopiero rozpoczęcie wojny domowej przez Franco stworzyło potrzebę zaprowadzenia dyscypliny oraz uzależniło Republikanów od dostaw z ZSRR.

   Jednakże dziś mnóstwo ludzi w Franco widzi wręcz sojusznika

   Ciekawe czemu? Być może wpływ na to ma fakt, że dostarczał Hitlerowi informacje wywiadowcze oraz odsyłał do Rzeszy niemieckich lotników/marynarzy, którzy wskutek utraty samolotu/okrętu znaleźli się na terenie Hiszpanii? A może ma to związek z faktem, że chciał dołączyć, ale potrzebował broni i żywności, której III Rzesza nie była w stanie dostarczyć?

   wypada chociażby brak wtrącenia Hiszpanii do II wojny co zapatrzeni w ZSRR komuniści jako sowiecka przybudówka zrobiliby.

   Faktycznie, gdyby po ataku na ZSRR Hiszpania włączyłaby się do wojny to byłaby tragedia. Którą stronę ty właściwie popierasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dorzuciłbym jeszcze w miarę spory okres stabilności rządowej w Hiszpanii za jego panowania względem tego co reprezentowała Hiszpania przez wiele dekad przed wojną domową.

   No, jeśli pominąć walki w Saharze Zachodniej, mordy polityczne, prześladowania Basków i w ogóle każdego kto się z nim w czymkolwiek nie zgadzał... Na tej samej zasadzie należy pochwalić większość komunistycznych reżimów. Mao - wcześniej dekady wojen, bandytyzmu i warlordów, potem "stabilność". Lenin - wcześniej niezwykle krwawa wojna, potem "stabilność". Rodzina Kimów - wcześniej okupacja, wojna, potem "stabilność". Stalin - "stabilność", przerwa na wojnę, znowu "stabilność" i to dla całej Europy Środkowowschodniej.

   +: Tibor, sawa12721 +4 innych
  •  

   @Vokun: Nie chcę usprawiedliwiać komunisty, który stoi w tej samej grupie co taki Trocki. Nie usprawiedliwiłem Franco nigdzie. Wojna domowa wybuchłaby bez niego a dla mnie jest on zbrodniarzem. Według mnie MW odwaliła niezły syf z publicznymi wyrazami pochwały wobec jego osoby. Śmieszy mnie tylko ten wpis w kontraście do akcji niektórych polityków polskiej lewicy i ich sentymentów wobec osobistości podobnych do Franco. Nie lubię jak ktoś wywala to wobec jednej strony politycznego sporu bez wspomnienia, że druga strona również odwala podobne akcje. Napisałem tylko, że na "korzyść" Franco wpływa fakt, że Hiszpania pod jego rządami nie wlazła w bezsensowny dla nich konflikt w Europie co już zrobiliby komuniści bezpośrednio bądź pośrednio przez chcącego zabezpieczyć sobie tyły Hitlera. Nie nazwałbym wielbicieli Stalina garstką skoro dwa lata przed wybuchem wojny domowej grupy komunistów i anarchistów wywołały pełnoprawne powstanie. Franco był takim samym sojusznikiem dla Hitlera co Szwajcaria i Szwecja. Pozorna neutralność a w rzeczywistości dodatkowe pole bitwy tym razem dla służb wywiadowczych. Zazwyczaj neutralne państwa internują bądź odsyłają żołnierzy, którzy z wymienionych przez Ciebie przyczyn znaleźli się na terytorium neutralnego państwa. Szwajcaria np. działała sprytnie odsyłając pilotów ale zachowując sprzęt dla swoich sił zbrojnych. Neutralność to też sztuka robienia interesów z lokalnym mocarstwem. Dzięki temu Szwedzi, Szwajcarzy i Hiszpanie zostali oszczędzeni przez wojnę. Wracając jeszcze do mojego argumentu wejścia Hiszpanii do wojny pamiętaj o tym, że wojna domowa zwiększyła obecność sowieckiej agentury w państwie. W przypadku wygranej Republiki zaistniałaby zależność od ZSRR. Czy Hitler zostawiłby sobie odsłonięte plecy w postaci Hiszpanii pełnej sowieckiej agentury? Dla Hiszpanii wejście do wojny owszem byłoby tragedią i sam konflikt skończyłby się dla nich o wiele gorzej od wojny domowej. Weźmy chociażby przykład jak skończyła Jugosławia, w której II wojna odbiła się chociażby jako preludium do wojen z lat 90. Franco zagwarantował kilka dekad bez przewrotów politycznych w państwie. Kwestia terroryzmu separatystycznego jest o tyle problematyczna, gdyż nawet państwa bez zamordyzmu jak Wielka Brytania miały z nim problem. Te organizacje równie dobrze mogłyby powstać za rządów Republiki jeżeli ta trzymałaby unitarne podejście wobec terytorium państwa. Franco owszem prześladował mniejszości, gdyż te jawnie poparły jego opozycję dlatego wielbienie go to debilizm. On stoi w tej samej grupie co Pinochet czyli bardzo trudnych do oceny zamordystów, gdyż obie postacie walczyły przeciw porównywalnej bądź nawet gorszej alternatywie. Można debatować co byłoby lepsze dla Chile czy Hiszpanii co i tak nie zmienia faktu, że stan jawnego poparcia i uwielbienia dla dyktatora po prostu śmierdzi ignorancją historyczną (widzeniem historii tylko przez pryzmat czerni i bieli - co akurat jest typowe w przypadku oceniania naszej historii) i jakimś chorym zboczeniem wobec państwowego zamordyzmu (na co pluję). Nie ukrywam mam prawicowe poglądy ale żaden ze mnie katolik a tym bardziej zwolennik obecności KK w polityce wewnętrznej państwa czy państwowego zamordyzmu pod płaszczem dyktatury. MW, ONR i inne pochodne organizacje to dla mnie relikt XX wieku i pseudokonserwatyzm bo niby nienawidzą komunizmu + są rzekomo obrońcami tradycji ale zamordyzm państwowy + kontrola państwa nad życiem obywateli i gospodarką są im bliskie.

  •  

   @xionze: Rodzice nie nauczyli cię kultury to moderato cię nauczy xD

  •  

   Nie znam się na tym dlatego pytam. Rozumiem jednak, ze pochwalanie zbrodniczego reżimu nie stoi w sprzeczności z twoja wiarą?

   @urojony_uzurpator: Nie stoi. Nie brak opinii, że w Bilbli Piłat jest drugą najjaśniejszą postacią zaraz po Herodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @saakaszi: bohater, który uratował Hiszpanię, tylko tagi bez sensu

  •  

   @brusilow12: możesz do mnie przyjechać i kosz wyciągnąć na drogę bo nie chce mi się rano wstawać xD zapłacę ci 1 euro xD

   @NaczelnyWoody ogłoszenie dalej aktualne? Chętnie sobie dorobię ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @saakaszi: swoją drogą, podejrzewam, że jeżeli w USA wybuchłaby wojna domowa jak w Hiszpanii, To podobnie "strona lewa" przegrałaby ze względu na wewnętrzne wojenki.

  •  

   @brusilow12: fakaj bobla, a ten drugi dżemojad co to usuwa pewnie nie lepszy. Możecie sie pomiziać pisiorkami i ponarzekać w internecie na lewactwo. I to wszystko :)
   Niepozdrawiam

  •  

   @vrim: ale do do lat 60. była bieda, bo o gospodarce decydowały wtedy cepy z Falangi.

  •  

   Możecie sie pomiziać pisiorkami i ponarzekać

   @xionze: Takie zabawy to u was na squacie lewusie xD (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   @galicjanin: Faszystom do komuchów blisko w przypadku gospodarki. Generalnie zamordysta ideologiczny to najczęściej gospodarczy debil. Pełna kontrola, którą postulują komuniści i faszyści tylko prowadzi do ekonomicznej niewydolności. Chińscy komuniści ogarnęli to i wprowadzili elementy wolnorynkowe u siebie a Związek Radziecki optujący za utrzymaniem centralnej gospodarki padł.

   +: Miniu30

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Robię kolejne rozdajo - zamówienie z Wolta do 30 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  (koszty dostawy biorę na siebie ;) )

  Zasady:
  1. Zostawiasz plusa
  2. Jak jesteś już głodny to wiedz, że wciąż działa sposób na zamówienie z Pyszne do 30 złotych za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) więcej info na stronie
  3. Przyjmujesz do wiadomości, że publikuję na tagu #kodyodlubiekiedy (1611 obserwujących) fajne promki i że wróciła najłatwiejsza promocja gdzie można odebrać za darmo 50 złotych za rejestrację + 3 miesiące planu Space za darmo by spróbować usługi Twisto, nawet nie trzeba robić selfie czy wysyłać dowodów osobistych. Dostajemy kartę wirtualną oraz fizyczną i płacimy za co chcemy :) Możemy nimi zapłacić np na Uber Eats, Pyszne, Wolt, wszystko co przyjmuje płatności kartą, nawet sklepy stacjonarne :) więcej info na stronie
  4. Jak wygrasz to wstawiasz zdjęcie co dostałeś jak mireczek co wygrał poprzednie rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Plusujących zawołam też do kolejnego takiego rozdajo

  Wolt jest dostępny tylko w niektórych miastach: #bydgoszcz #gdansk #gdynia #katowice #krakow #lublin #poznan #rzeszow #szczecin #warszawa #wroclaw #lodz więc tylko tam można odebrać nagrodę i być w strefie dostaw

  #wolt #rozdajo #ubereats #pysznepl #pyszne
  pokaż całość

  odpowiedzi (50)

 • avatar

  Hej!
  W związku z promocją najbardziej zaawansowanego rekreacyjnego produktu konopnego na rynku, oczywiście z serii Green Out®, postanowiliśmy zorganizować #rozdajo . 3 osóby z pośród plusujących ten wpis otrzyma za darmo wybrany dowolny Fresh Bomb ze sklepu dutchtherapy.pl

  Dla tych, którzy nas nie znają, zapraszam chociażby pod tag #greenout.

  Udostępniamy również do -22% kod rabatowy na cały asortyment prócz Fresh Bomb Light oraz nowego Fresh Bomb Bubble Gum. Ważny do końca 23.1

  KOD: k7g6hq8b

  Krótkie info czym jest Green Out ® Fresh Bomb

  Najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt od Dutch Therapy. Dzięki zoptymalizowanej, specjalnej kompozycji składników, znacząco – bo prawie dwukrotnie, usprawniona została przyswajalność produktu, przez co jego szybkość wchłaniania oraz potencjał. Nowy Green Out to również 100 ml produktu w butelce. Produkt dostępny w wersji Light oraz Strong, różni je zawartość oleju.

  Green Out® Fresh Bomb, o smaku Bubble Gum – to smaczny, owocowy suplement konopny o przyśpieszonym oraz poszerzonym działaniu, zawierający naturalne fitokanabinoidy, flawonoidy oraz co ważne - profil terpenowy odmiany Zkittlez. Jest to w 100% naturalny, legalny produkt a zarazem jedyny, o tak synergicznym działaniu. Pomoże zapewnić Ci stan relaksu oraz ulgę w występujących dolegliwościach. Wyprodukowany z naszego najwyższej jakości olejku konopnego.
  Produkt zawiera pełne spektrum kannabinoidów takich jak CBDA, CBDV, CBN, THC, THCA, CBC, CBG, CBGA, oraz terpeny i flawonoidy.

  Zapraszam do testowania, gwarantujemy satysfakcję z zakupionych produktów.

  https://dutchtherapy.pl/kategoria-produktu/produkty-green-out/

  #greenout #wykopjointclub #hempshot
  pokaż całość

  odpowiedzi (84)

 • avatar

  Nowy serial na Netfliksie ua ua
  Znów cały dzień leżę w łóżku ua ua
  Czad wykorzystał i nie odpisuje chlip chlip
  Jakiś beciak z Tindera kupił mi pizzę z dostawą do domu oooohh jes jes
  Na brzydkiego chłopa nawet nie spojrzę
  Ja jestem POLKOM NA MNIE TRZEBA ZASŁUŻYĆ!!!
  Mężczyźni wszyscy źli wszyscy tacy sami wszystkim chodzi tylko o jedno chlip chlip

  #przegryw #p0lka #logikarozowychpaskow #sanah #muzyka
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)