Wpis z mikrobloga

Z tego miejsca chciałem przeprosić Marcina za to, że po ostatnim vlogu z auta napisałem, że gada głupoty.
To co robi jego padawan i nieudolny naśladowca to już przechodzi ludzkie pojęcie i wymyka się ludzkiemu pojmowaniu.

Po pierwsze- mówisz, że możemy dyskutować o obowiązku szczepień i uwarunkowaniach prawnych z tym związanych, ale najpierw się zaszczepmy, później dyskutujmy xD

To tak jakby można było dyskutować o wysłaniu ciebie na księżyc z zapasem tlenu na minutę, ale najpierw cie tam wyślijmy, później będziemy dyskutować, jak to wygląda prawnie. ( ja jestem za)

Po drugie, już nie mówisz, a bredzisz, że Polacy są przekorni, przywołujesz swoją nikłą wiedzę historyczną, mówisz o liberum veto, czasach zaborów, w końcu dochodzisz do okupacji. I z tego twojego jamochłonu wylewa sie szambo w postaci słów o tym, że Polakom za czasów okupacji żyło się dobrze. Że jeśli nie bawili się w politykę, żyło im się całkiem dobrze.

Powiedz nam Andrzejku, którym Polakom żyło sie dobrze? Zrobię Ci listę poniżej:
- polskim Żydom puszczanym przez kominy obozów?
- Polakom łapanym w łapankach i wywożonych do obozów lub na roboty?
- Polskiej inteligencji, która podlegała eksterminacji?
- Polskim oficerom w Katyniu ( bo wspominasz też o ziemiach zajętych przez Ruskich)
- polskim Żydom zamkniętym w gettach?
- Polakom wysyłanym na roboty do Rzeszy?
- obywatelom miast wyłapywanych i rozstrzeliwanych na ulicach w ramach zemsty za ataki Podziemia?
- dzieciom, które miały szansę na zdobycie jedynie podstawowego wykształcenia, przeznaczonym wg ideologii Rzeszy wyłącznie do prac fizycznych?
- dzieciom, sierotom, których rodzice zginęli we wrześniu 39 lub ginęli przez kolejne 6 lat okupacji?
- Polakom poddawanym eksperymentom medycznym?
- Polakom umierającym na tyfus i inne choroby zakaźne?
- Polakom męczonym w katowniach SS i Gestapo na Szucha, Montelupich i w innych kurortach?

Dalej w sumie nie chce mi się wymieniać. Czekam, aż powiesz, którym z wymienionych i którym jeszcze Polakom żyło sie dobrze za okupacji.

Wysryw Andrew

#mocnyvlog #andrewitstyle
  • 14
@mprzemo: no ja tu nie chcę wymieniać już przykładów o charakterze "ekonomicznym" no bo kontrybucje, kontyngenty, o których piszesz, dodatkowe podatki- to było uciążliwe, ale człowiek zapłacił, ale żył. Ja wymieniłem kwestię, w których człowiek nie żył lub jakość tego życia była taka, że lepiej było nie żyć.
@WojciechKononowicz: jutuba mi zaproponowała jego twór pod filmem Szafy, spojrzałem na tytuł, a że jestem człowiekiem, co lubi posłuchać opinii innych na palące tematy to puściłem. Co mam na swoją obronę? Niewiele :( Nie oglądałem, tylko słuchałem no i nie dałem rady całości. Więcej tego błędu nie popełnię. Choć ciekaw jestem odpowiedzi tego jakże zacnego jupitera
@andrewitstyleeu: myślałem, może nawet liczyłem, że poczytasz i będziesz silił się na próbę obrony swoich bredni. Ty powtarzasz to samo. Zacznę od końca- folkslisty mogli podpisać ci, którzy według władzy okupacyjnej zostali uznani za godnych- nie wszyscy Polacy, a ci z polskiego Śląska, Mazur albo tacy, co mieli mieszane, polsko-niemieckie pochodzenie. Pierwsza skucha. Kolejna- nie czaisz, kołku, że mogłeś się nie buntować, nawet pracować u Bauera w fabryce, a jak źle