Wpis z mikrobloga

Jestem trochę zdziwiony, że tak otwarcie nazywają to stratą, a nie czymś w stylu „twój wkład do budżetu wspólnoty zwiększy się o…”


@PanMaglev:

:D

Bo ty nie jesteś odbiorcą tego kalkulatora.

Ich elektorat to osoby z zarobkami na poziomie którym kalkulator pokaże "zysk"

A to że dla wyższych kwot jest napisane "strata" - to też dobrze. Bo idę o zakład że ludzie wpisują celowo różne kwoty. Jak ktoś kto zarabia średnią,
@PanMaglev: tendencyjny ten kalkulator, bo zakłada, że każdy pracuje na etacie i rozlicza się na skali podatkowej.

Niech dadzą tam opcję DG i liniówki, to pokażę swój wynik.
to chyba coś zaniża xD


@joolekk:

ten kalkulator oszukuje, źle liczy xD


@masieg:

Ten kalkulator to ściema


@sylar_001:

Dobra Panowie. Jakieś konkrety? Bo dopiero co jeden kolega raban podnosił na mirko, że mu wychodzi 600zł miesięcznie w plecy przy 13,5 k brutto na UoP. Wpisu już nie ma, bo w końcu do niego dotarło (po dłuższym tłumaczeniu), że to on źle ogarnął temat.
@sylar_001: Dzięki.

Ten Twój faktycznie wylicza mniej w 2022 niż rządowy. Dla 15k daje 115 003 rocznie, ten rządowy pokazuje 117 173 rocznie.

Ale już przy 13,5k o których pisałem wyżej ten Twój daje 106 109 rocznie, a rządowy 106 816, więc dużo mniejsza rozbieżność. Ciekawe z czego to wynika.

Znalazłem jeszcze jeden kalkulator, który z kolei wstrzeliwuje się gdzieś w środek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.infor.pl/kalkulatory/wynagrodzen-polski-lad.html